Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek zsíros haj ellen?

Mit tegyek zsíros haj ellen?

Figyelt kérdés
Már annyi sampont,hajszeszt kipróbáltam semmi nem jó tudtok valami különlegeset ajánlani ami beválhat?
2012. jan. 10. 23:28
 1/6 anonim válasza:

Nekem is ez volt, egy idő után már naponta/naponta mostam hajat.


Az a megoldás, hogy maradj otthon két hétig, és nem moss hajat! komolyan.


A haj megszokja ha gyakran mosod, és gyorsan fog zsírosodni, ha ritkábban teszed, kevésbé fog!

2012. jan. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A bojtorján hajszeszt próbáltad már?

Én még pakolást is csináltam kamaszkoromban amikor állatira zsírosodott.

Vettem élesztőt, kifacsartam egy fél citromot, és egy kis meleg vízzel krémesre kevertem, beledörzsöltem a hajamba és körbetekertem törölközővel és kb. 25 percig rajta hagytam. Persze utána mindig ki kellett mosni a törcsit de az már nem egy nagy meló.

Néha a pakolásba is öntöttem hajszeszt és néha kamilla teát használtam víz helyett, nekem bevált.

2012. jan. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ha súlyos a helyzet, akkor orvos, és kezeltetni kell, nem otthon rákenni minden katyvaszt, ami akár ronthat a dolgon. :D

Persze ha kamasz vagy, akkor kenhetsz rá akármit, a hormonjaid ugyanúgy szórakoznak, arra a türelem a legjobb megoldás.

Ha heti két mosással oké a hajad, akkor meg semmi probléma, a mai levegő mellett, főleg ha nagyobb városban élsz, minimum kétszer meg kell mosni mindenképp.

Egyéb tippek: ne használj rá semmit. Minden, amit a fejbőrödre kensz, csak irritál, kiszárítja a bőrt, ami ezt mivel kompenzálja? Zsírral. Fejbőrre csakis sampon kerüljön, ha nagyon muszáj, a haj legvégére tegyél hajvégápolót, esetleg kéthetemte egy pakolást - de szigorúan csak a haj hosszára. Meg sokszor a hő is ront a dolgon, próbáld ki, hogy nem vasalod-szárítod egy ideig. De van akinél meg pont szárítás nélkül nem az igazi. Lakkot, vaxot, zselét ne használj.

Ha viszont korpás is mellette, akkor keress egy nagyon jó bőrgyógyászt, mert a zsíros korpától marha körülményes (és drága) megszabadulni.

Ja és a fésűket hajkeféket leglaább hetente mosd ki alaposan, és néha fertőtlenítsd is.

2012. jan. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

első válaszoló : Hát az a helyzet hogy nem tudom megoldani ezt a 2hetes dolgot :S

második válaszoló: nem még nem próbáltam köszönöm a tippet lehet kipróbálom majd :)

és a harmadik válaszoló: Hát igazából 2-3 naponta mosok hajat nem tudom az mennyire súlyos lassan 17 éves leszek amúgy.És városrészben élek mindennap muszáj városba járnom az iskola meg gyakorlat miatt.Csak sampont használok most meg balzsamot a végére mert a vége száraz felül teljesen zsírosodik és a hajpakolástól csak zsírosabb lesz . Vasalni ritkán szoktam de szárítani mindenképpen kéne mert akkor korpás is leszek


nem tudom mi lenne a legjobb megoldás mert úgy tudom az orvosok sem tudják eltalálni sokszor, de azért köszönöm a válaszokat

2012. jan. 11. 15:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Szinte mindennap mostam hajat.. akkor megmostam vasárnap, hétfo éjjel már kezdtem látni hogy zsirosodik.. Én úgy csináltam hogy megmostam vasárnap, mentem suliba szerdáig, utánna csutortokon elmentem orvoshoz aki 1 hétre kiírt, és komolyan csak másik héten szerda este mostam hajat:) Az kibírta a hétvégét is, majd hétfon mentem ellenorzésre, és megmostam a hajam hetfo este es kedden es azota nemzsirosodik annyira:) Egy héten 2x mosom max 3
2012. jan. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az az egy bajom van én nem tudom magam kiíratni :S
2012. jan. 11. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!