Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ti milyen hajápolási termékeke...

Ti milyen hajápolási termékeket használnátok?

Figyelt kérdés
Nagyon száraz és vastagszálú a hajam. Ha valaki esetleg ebben a cipőben jár tudna segíteni? Milyen sampont, balzsamot\hajmaszkot használtok? hajvasaláskor milyen hővédőt, hajvégápolót, vagy egyéb mást?
2012. jan. 29. 17:05
 1/10 anonim ***** válasza:
ugyan olyan a hajam mint neked, csak nekem még göndör is! -.- és ráadásul vasalom, mert göndören sehogy sem áll. már sok féle sampont meg hajbalzsamot kipróbáltam már, de legjobban a niveát szeretem. hajszárításnál meg vasalásnál balea (dm-es) hővédő hajspray-t használok, ami 200 fokig véd, (de max 180 fokon vasalom a hajam) és az avonból egy hajvég ápóló szérumot használok, aminek ilyen zöld a teteje.
2012. jan. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A samponokat válogatom,mert egy idő után megszokja a hajam(most pl:avon gyógynövényes,garnier kávés),amikor megmosom rakok fel egy kallosos hajpakolást,majd egy ki balzsamot.Garnier sörélesztős balzsamot mindennap kenek egy picit a hajvégemre,emelett kifésülő sprayt is használok(avonos),illetve avonos hajfrissítőt(ezt néha asználom).
2012. jan. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Sampont évek óta head&schoulderst használok, sokfélét próbáltam már, ez volt a legjobb. Most gondolkodok a kallos tojásos samponon, hogy kipróbálom, de jobban örülnék, ha lenne kisebb kiszerelésben is.

Hajmosás után kallos placentás hajpakolást használok, ezt kb. fél óráig hagyom a hajamon. Zuhanysapkát veszek fel és arra törölközőt tekerek, ergo bedunsztolom.

Miután alaposan kimostam a hajamból a pakolást megtörlöm törölközővel.

A hajvégekre kallos hajvégápoló szérumot teszek és jól bemasszírozom. Általában csak hetente 1x mosok hajat, mert ez elég a hajamnak, de hétközben egyszer benedvesítem a hajvégeket és teszek ilyen hajvégápolót a hajvégekre. Ettől nagyon jó puha és selymes lesz, korábban sprűd volt és utáltam.


Ha megszárítom a hajam, akkor úgy szoktam, hogy felcsatolom tincsenként és ilyenkor, szárítás előtt és közben használok hővédőt. Illetve, hajvasalás előtt is szoktam, a kallos hővédő hajvasaló permetét használom.


Abszolút meg vagyok elégedve a kallos termékekkel, és külön örülök neki, hogy magyar. Próbáltam sok professzionálisnak hirdetett terméket, ami fele annyit sem ért a hajamnak, mint ezek..

16/L

2012. jan. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem is vastagszálú, ráadásul festett hajam van.

Növesztem és már nem volt kedvem festeni, így utoljára fekete lett, az eredeti meg nagyon sötétbarna, szóval annyira nem feltűnő.

Én Syoss Substance & Strength Hajerősítő sampont használok. Garnier avokádós hajbalzsamot és Fructis Tápláló ápolás spray-t fújok rá, amikor már megtöröltem a hajam és hagyom száradni.

Ha vasalni akarom, akkor a Fructis helyett Got2B hajvédő spray-t használok.

L20

2012. febr. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hat nekem szoke vekonyszalu se egyenes se hullamos...leginakbb olyan sehogy se allos dus hajam van, kicsit szaraz a hajvegem. Leirom miket hasznalok. Hatha segit valamit is.

Megmosom altalaban Schauma samponnal. Ebbol valtozo. A zold minden hajtipusra, a pinkes szupergyumolcsostol a q10esig...angyon sokat kiprobaltam..vagy fructis, amwayes, nivea..tehat ebbol nekem nincs allando kedvenc..igazabol nekem eljesen mindegy a sampon marka...:) de lehet ez is hiba..de azert azt figyelem h pl ha nem vok oorpas akkor azert olyan sampont nem veszek.:D pakolasbol is rengeteget kiptobaltam. Drogeriaban kaphatot es fodraszkellekeset is. Ki lehet fogni jot es rosszat midnenhol. Amit mist szivesen hasznalok mar lassan egy honapja az a fodraszkellekes BES N3 Nutritivo pakolas. 1000 ml..de lehet 500 ml-be is kapni. A nagyobbik 2200 ft. Liliom illatu. Nekem sok hajam van es nem vastagaon de azert erezzem ha simogatom a hajam h van rajta..ne olyan szalkas erzetet erezzek a hajamon annyit rakok ra.

2012. febr. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Bocs folytatom..veletlen elkuldtem.:/

Ezt ha tudom hagyom sokaig...pl 2-3 orat..de ha nincs idom akkor 5percet legalabb. Lemosom jo alaposan majd ha a toroloozo beissza a vizet a hajambol nagyabol akkor befujom elseve vagy gliss kuros hajkifesulos sprayvel, mert eszemelrtlenul osszetud gubancolofni a hajam vizesen..:/ rakok ra ezen kivul hovedot vagy jiveas hajhabot elvileg az vedi a hajat...emgszaritom..majd ha teljesen szaraz akkor bekenem a BES Frizzaway hovedovel...olyan hajvegapolo allaga van..folyekony..fenyes lesz a tenyerem..egy borsonyit nykmokxs eloszlatom a hajon..ill a lipocomplexes fodraszkellkees szinten BES terneket ami egy ampulla (300 ft/12ml) ezt atontetem kis egelybe es kb par cseppet ontok tenyeremre eloszlatom es rzt is a hajamba kenem..majd kivasalom..a vegen TAB hajvegapolot huzkodok a hajvegeimre es a gliss kur ejszakai taplalo pakolasaval bepisszentem majd kifesulom..es ennyi... Soknak tunik ez a termek lista, de mar megszokasbol is megcsinalom, mert sokkal jobb lett a hajam igy egy-ket evvel ezelottihez kepest....igy vmit csak tudnak. Igaz h nem ezt hasznalom egy jet eve..de mindig talalok kobbat vagy kevesbe jobbat..es ami epp a.legjobbnak tunik azt hasznalom.

2012. febr. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Jah es meg annyit hogy 240 °C-on mmvasalom a hajam es csak egyszer amikor megmostam..utana csak a kov hajmosas utan, ami kb 3-4 nap. Azert ilyen magas hofokon, mert ezzel egy amx ket huzassla egyenes...probaltam kisebb hofokkal, de azzal huzogathattam csomo ideig..igy most mindegy hogy 180°C-al huzogatam tobbszor, mint tobbel de fele annyiszor huzom at...szerintem. Es a Frizzaway pumpas hovedo egyben biztositja h a haj egyenes is amradjon. Azota vasalom csak hajmosas utan miota hasznalom. Ez is 2000 koruli termek, fodraszkellekes, de kb egy eve megvan es a tobb mint fele megvan, mivel csak borsonyi kell..heti 2* hasznalom hajmosasi idombol kifolyolag ertelem szeru.:) Tehat azt csak ajanlani tudom.

Es bocs az ekezet hiany miatt, meg az elirasok maitt, de telorol vagyok.

2012. febr. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én samponnak a Gliss Kur olajos samponját használom, balzsamot nem, helyette pakolást, ami a BES Nutritivo hajpakolása (fodrászkellékesnél lehet kapni) De jó szerintem a Gliss Kurnak is a pakolásai, nekem van egy, ami az olajos termékcsaládhoz tartozik, de jó alaposan ki kell mosni.:)

Hővédőt szintén BES-eset használtam, a Frizzaway pumpás hővédőjét. De már nem vasalom a hajam.

Ezen kívül a Gliss Kur olajos hajkifésülő sprayet használom még a nedves hajamra.

Hajvégápoló...hmm...hát az hosszabb story...de leírom neked.:)


Én eddig 4 féle hajvégápolót használtam.

Első volt a TAB szilikonos hajvégápolója, ezt kb 4 éve vettem először, egy barátnőm fodrásza javasolta, így gondoltam megveszem...egyet elfogyasztottam, vettem még egyet, majd összefutottam Müllerbe a saját márkás Aiko hajvégápolóval, ami inkább krémes, mint ilyen olajos, szilikonos szerű. Az illata nem jött be, de olcsó volt...és úgy gondoltam a célnak megfelel...sokáig ezt a kettőt használtam felváltva...de még most is van belőle..

Aztán valahogy tovább keresgéltem és felfedeztem, hogy a Gliss Kur hajolaja is jó, mert kremmanian nagyon sokan dicsérik...bár drágább, mint az előzőek. Nekem ez jött be a három közül a legjobban, finom illata van, kb 1-2 borsónyi kell ebből is...és szerintem ez tényleg táplálta a hajam, de ebbe is van szilikon, ami annyira nekem nem jön be, mert lehet ettől néz ki olyan egészségesnek..:)

Az utolsó termék pedig egy gyógynövényes boltban vásárolt termék volt, ami nem más, mint a szűz kókuszolaj...és csak kókusz van benne, viaszos állagú, úgy kell felkapargatni ujjal, majd a kéz melegétől megolvad és könnyen eloszlatható a hajon. Tartalmaz a kókusz B és E vitamint is, ami a hajnövekedését is elősegíti, és jót is tesz neki. Mivel keveset kell kaparni belőle így nagyon sokáig elég. Viszont 24°C felett megolvad és folyékony állagú lesz, ilyenkor célszerű berakni picit a hűtőbe, hogy visszanyerje a szilárdabb állagát.


TAB szilikonos hajvégápoló 50 ml, 900-1000 forintért.

Aiko Müller saját márkás szintén 50 ml, és 5-600 forint.

Gliss Kur hajolaj 2300 körül van szerintem, de akciósan ki lehet fogni 1700ért is. Ez 75 ml-s.

Ebből mind a három pumpás kiszerelésű. Viszont a Syossnak is van ilyen haj elixírje, ami 100 ml, 1-200 forinttal több, mint a Gliss Kur, de ugyan azok az összetevői, így talán az jobban megéri.

A kókuszolaj pedig 1490 forint volt, és 120 ml, de ez szilárdabb állagú, csak ahogy ujjal kapargatom felmelegszik a kezemtől és könnyen eloszlatható a hajon.

2012. máj. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Na...látom sikerült megint írnom véleményt, előzőt is én írtam..:) De azóta azért változott pár dolog.:)
2012. máj. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat és a tanácsokat :))
2012. jún. 23. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!