Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért gondolják sokan, hogy...

Miért gondolják sokan, hogy aki nem fürdik naponta igénytelen, büdös, koszos?

Figyelt kérdés
Kb az összes teszt/kutatás kimutatta, hogy káros minden nap lemosni erősen vegyszerezett termékekkel a bőrünk természetes védőrétegét? Nyugaton már szinte mindenhol, Németországban hetente 2-3szor fürdenek max (egyértelmű, hogy nem azokra gondolok akik napi rendszerességgel fizikai munkát végeznek vagy egyszerűen megizzadtak)

2012. jan. 31. 19:02
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
erősen vegyszerezett alatt a hétköznapi (túlvegyszerezett) termékekre gondolok
2012. jan. 31. 19:05
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem nem sok legalább napi 2 perc zuhanyzás ha nem több én igénytelennek tartom ha valaki nem zuhanyzik le egy nap( persze néha kivételt lehet tenni). Ha valakit az anyagi része terhel akkor meg nem szóltam.
2012. jan. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
10%
Ki mondta ezt a baromságot, hogy németországban csak heti 2-3x fürdenek? :D
2012. jan. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
15%
én kétnaponta fürdök, hetente egyszer tudfürdővel, egyébként meg ilyen kesztyűvel dörzsölöm le a piszkot... még nem kaptam olyan kommentet hogy igénytelen lennék vagy valami ilyesmi... persze ha tesin tényleg tesizünk (általában csak állunk és "röpizünk", de ha futunk vagy valami ilyesmi és megizzadok) akkor természetes fürdök, de egyébkétn csak kétnaponta
2012. jan. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Mutass már egy ilyen tesztet... :S


Amúgy azt ne mondd, hogy te ha kimész akár 1 órára is ebbe a mocskos szmogos városi levegőbe, nem érzed magad koszosnak, és nem vágysz egy fürdőre/zuhanyra este, meg azt se magyarázd be nekem, hogy nem vagy büdös reggel, ha nem fürödtél 2 napja...


igénytelen disznó...

2012. jan. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%
Nálam akkor fordul elő az, hogy nem fürdök egy nap, amikor olyan beteg vagyok, hogy még ahhoz sincs erőm, és csak fekszem napokig az ágyban. De olyankor is rá szoktam magam venni, kivéve mikor 39 fokos lázam volt múltkor már egy napja, na akkor nem vitt rá a lélek hiába izzadtam az ágyban. De másnap reggel bepótoltam mikor jobban lettem. Amúgy el sem tudnám képzelni, hogy ne fürödjek minden nap, vagy ne úgy feküdjek be az ágyba, hogy tiszta vagyok. Ha hajnalba jövök haza buliból hullafáradtan, becsiccsentve, akkor is első utam a fürdőbe vezet, mert büdös cigiszagúan, tánctól izzadtan be nem feküdnék az ágyba, inkább aludnék a földön. A németek meg hadd fürödjenek 3 naponta, már ha igaz, de attól én még igenis úgy gondolom, hogy egy 2 perces zuhany mindenkinek belefér naponta az idejébe meg az anyagi keretébe is.
2012. jan. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%
Mindennap fürdök el se tudnám képzelni máshogyan. Nagyon ritkán előfurdul hogyha egész nap itthon vagyok, akkor nem fürdök le, de a cicamosdást mindig elvégzem. Ha te ugyanúgy jól érzed magad attól, hogy wc-zel és nagy dolgot is alkotsz és nem fürdessz le, vagy legalább ott nem mosod meg hát egészségedre.
2012. febr. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmest válaszokat, Németországban voltam cserediák 2 hónapot, első nap lefürödtem minden okés volt, másnap is mentem volna és elég furán néztek, kérdezték mit csinálok, és nagyon furának tartották, hogy naponta akartam fürdeni. (osztálytársam finneknél volt, (tudom, Észak) ott sem szokás legalábbis azon a részen a mindennapos fürdés). utolsó válaszadó: nem az én gondom, hogy nem törlöd ki rendesen/szőrcsomók vannak a seggeden... :)
2012. febr. 1. 21:12
 9/12 anonim ***** válasza:

Azért a kitörlés (akármilyen alapos is) nem egyenlő a fürdéssel....

Tényleg normálisnak tartod, hogy legalább a hajlataid nem mosod meg naponta?


Amúgy a skandináv országokban igenis szokás minden nap fürödni, tudom, töltöttem arrafele elég időt.


A németek, franciák, olaszok híresek e téren az igénytelenségükről (bár a franciák legalább egyfajta törölköző-kesztyű segítségével a hajlatokat mossák naponta...)

2012. febr. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%
Eléggé el*asztad a válaszodat kérdező. Ugyanis nem elég hogy kitrölöm, mindig meg is mosom utána. Az már nem az én bajom hogy te igénytelen vagy és sz*ros seggel fekszel le.
2012. febr. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!