Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Itthon szeretnék készíteni...

Itthon szeretnék készíteni bőr radírt. Miből készítsek ami valóban nagyon jól használ?

Figyelt kérdés

Ha lehet írjátok le melyiket miért, milyen időközönként, milyen arányba keverjem a dolgokat, és mennyire vált be nektek. Fiú vagyok, lehet kicsit ,,b?zisnak,, tűnik a kérdésem de szükségem lenne a segítségetekre. Előre is köszönöm.


Üdv. Norbi


2012. febr. 3. 15:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Olívaolaj + cukor. Olyan állagúra keverd, hogy ne legyen túl folyós, de ne is legyen száraz és egyszerre csak 1 adagot csinálj. Lehet, hogy írni fognak itt olyat, amihez só kell, de olyat ne használj! Az apró szemcsék amúgy is kicsit felsértik a felső hámréteget, a só meg még ki is marja.

Ha van otthon tonikod, akkor használd azt a radírozás után, utána pedig hidratáló krémet. Bár az olívaolaj miatt amúgy sem fog nagyon szárítani szerintem.

2012. febr. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, azt mért írtad oda a végére hogy (,,szerintem,,) te még nem használtad?
2012. febr. 3. 17:51
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem is az olívaolaj+cukor vált be legjobban. Én egy kicsi, mély tálba szoktam tenni cukrot kb. 2 teáskanálnyit és ehhez adagolom óvatosan az olívaolajat. Közbe kevergetem, hogy lássam, milyen lesz az állaga.

A legfontosabb: mindig csak egy keveset adj hozzá!


Ebből nekem bőven elég lesz az arcomra és a kezemre a radír. Ha már úgyis össze maszatolom a kezem, le szoktam radírozni a végén azt is. Utána sokkal puhább és selymesebb a bőröm.


Sót tényleg ne használj, könnyen kimarja a bőrt, az pedig nagyon rossz!

2012. febr. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja de használtam, nem tudom miért írtam, túl sokszor leírom, hogy szerintem.. De alaposan mosd le mindenképp. Nekem nem szárított, de bőr típustól függ h kinek mennyire.
2012. febr. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És ez mennyi idő alatt hat kb. , és meddig tart, (bocsi a sok sok kérdésért), és mindennap használjam?
2012. febr. 3. 17:57
 6/8 anonim ***** válasza:
Én cukrot mézzel szoktam összekeverni, sűrű, de azért kenhető masszává. Én hetente használom, de olyankor az egész testemre is. Az arcodat elég hetente egyszer radírozni, max. kétszer, különben száraz lesz és érzékeny a bőr rajta. Radírozás után használj hidratálót.
2012. febr. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én is max hetente egyszer használom, többször nem szabad. Azt, hogy használ-e nem tudom mire érted, mert szép sima és puha lesz utána a bőröm, de azt nem tudom, hogy nélküle milyen lenne.
2012. febr. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nekem két módszer is bevált:

1. Éjszakára fogkrémet kentem az arcomra, reggel szép lett tőle

2. Élesztő

2012. márc. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!