Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mihez kezdjek ezzel a problémá...

Mihez kezdjek ezzel a problémával?

Figyelt kérdés

A téli időszak kezdete óta,vagyis mióta sapkát kezdtem el hordani,borzasztóan zsírosodik a hajam. Mostmár ott tartok,hogy nem csak a hajammal,hanem az arcbőrömmel is vannak problémák. Az arcom is olyan zsíros,hogy naponta 2-szer,3-szor át kell törölnöm vizes vattakoronggal. Sima hintőport szoktam használni a mattításra,alapozót nem merek,nehogy mégzsírosabb legyen a bőröm. Nem viszem egyébként túlzásba a sminkelést,pont a szennyeződések elkerülése miatt. Hetente 3szor használok arc-és bőrradírt. Hajamra herbáriás sampont használtam eddig (Bánfi),most váltottam a Bojtorjánra. Azt tapasztalom,hogy a zsírosodás ugyanúgy megvan,viszont a hajvégem nagyon kiszárad. Így is 2naponta kell mosnom. Időben is sok,mert hosszú hajam van,és nem is egészséges. Próbáltam a kamillás főzetet,és az ecetet is. Ezektől szép fényes volt a hajam,de az alapvető probléma ugyanúgy megmaradt.

Mit tegyek? Mit ajánlotok?

Köszönöm szépen előre is!

21/N


2012. febr. 4. 12:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak azt tudom írni, hogy arcradírozni max heti egyszer szabad csak.
2012. febr. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Te radírozni nem szabad ilyen sokszor.Bőven elég hetente,de inkább kéthetente is radírozni,mert nagyon elvékonyodik az arcbőröd,aztán majd ráncosodni kezd :/ és hát ugye a védőrétege is eltűnik,ettől majd pattanásosodik,zsírosodik,v kiszárad.Egyik sem jó....


Szépen naponta hidratáld,a bőrregeneráló sima arckrém is megteszi.


A sapkád pedig mosd ki hetente,mert ugye nyílván bekoszosodik a sok hordástól belül,és ha picit megizzadsz akkor visszazsírosítja a frissen mosott hajad hordás közben! :)


Amúgy meg nyugodtan lehet alapozózni,csak el kell találni azt,ami megfelel az arcbőrödnek.


A lényeg, hogy havonta 1x érdemes kitisztítani az arcod kozmetikussal,vagy ha jól meg tudod csinálni,akkor magadnak....


Lehet használni arctonikokat,biztos van zsíros bőrre kapható....

2012. febr. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A hajaddal sokmindent nem lehet csinálni, majd a sapkás időszak elmúltával rendbe jön. Használj rá hintőport, egy nappal eltolhatod vele a mosást. Esetleg keress egy szellősebb sapit, mert a meleg miatt befülled, és azért zsírosodik.

Bőr: hintőpor? A lehető legnagyobb butaság, iszonyúan szárítja a bőrt, amire mivel reagál? Zsírral. Inkább keress egy könnyed hidratálókrémet, használd naponta reggel és este-arctisztítás után. Nappalra meg vegyél egy rendes púdert. Ha este rendesen megtisztítod a bőröd, akkor nem lesz bajod tőle.

2012. febr. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!