Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kezdjek ezzel az anyos...

Mit kezdjek ezzel az anyos problémával? Baba?

Figyelt kérdés
1 éves a kisfiam, együtt lakunk anyossal, de egy percet se fogalkozik vele, mindig van valami kifogása, nekem rossza zt hallgatni hogy más meg alig van a gyerekkel mert a nagyik kapkodnak érte. nagyon dühit és bánt a dolog de hiába mondom hogy csak 2 percre fogja meg.. nagyon sokat siorok ez miatt, kisfiammal is türelmetlen vagyok ez miatt, nem értem hogy lehet ilyen.
2011. júl. 6. 10:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem mindenki tud mit kezdeni egy kisgyerekkel. Sírni nem kellene miatta.
2011. júl. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nálunk meg kapkodnának a nagyik érte, de valahogy nincs zsigeri kényszerem hogy lepasszoljam nekik. Sírni pedig valahogy eszembe sem jutna az miatt hogy nem akar vele lenni. A gyerekkel pedig pláne nem türelmetlenkednék ez miatt. Ha a férjem megjön a munkából sokat segít, játszik a kisfiunkkal, és addig én fel tudok töltődni egy picit. Ha nem segít a párod akkor inkább az a probléma, nem az anyós. Vagy magadban kéne egy kicsit rendezni a dolgokat, hogy miért várom ennyire mástól hogy legyen a babáddal. Félre ne érts, nem vagyok az az anyuka, aki tökéletes, sosem keseredik el, vagy sosem vonulna egy kicsit félre fél órára hogy teljes csöndben legyen, de akkor sem értem. Eszembe nem jutna kérni anyóst ha látnám hogy nem akarja. Ilyen emberre nem akarnám hagyni a gyerekem. Kérd a férjed hogy segítsen.
2011. júl. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

MI anyukámékkal lakunk együtt egy hatalmas kétszintes családi házban.Anyu úgy gondolja hiába vagyunk ilyen közel attól még csináljunk úgy mintha itt sem lennénk,ne zavarjuk őket,ne legyen náluk egy játék sem,ő nem akarja elvállani a két gyermek közül az egyiket sem például ha én megyek a körzetimhez két gyerekkel megyek,ez pláne téli náthás időszakban nagyon praktikus...

Mikor elmentünk nemrég a keresztelőt intézni a paphoz és az étetrmet lefoglalni és elvállata a két gyereket arra értünk haza,hogy elszabadult a pokol,apukám mondta,hogy anyu már majdnem megbolondult a gyerekekkel,mert a pici 6 hónapos is csak sírt.

Azt előre megmondta anyukám,ha megyünk lefoglalni az éttermet a pap utána keresztelőre akkor nem ám nekiállunk vacsorázni!Hanem siessünk hazafelé.

Ebből az egyszeri elvállalásból is megvolt a cirkusz.


Olyan,hogy külön program a férjemmel nem létezik,,mert anyukám azt mondta ők sem mehettek fiatalon,nem nekik szültem a gyerekeket,egy órára sem vállalja el őket.



A testvérem gyerekei ezzel szemben egész nyáron anyuéknál nyaralnak hónapokig...illetve hivatalosan náluk,mert ők inkább a mi szintünkre jönnek le és nálunk vannak egész nap,mi visszük őket programokra.


Az én anyai nagymamám mindig elvállalt bennünketmtöbbetvoltunk vele mint anyuval,aki persze értünk dolgozott rengeteget.

Szülői értekezletre a mama járt,orvoshoz ő vitt.


Anyukám még azt is megjegyezte ha visszamegyek dolgozni,akkor az ovis nyári leállásnál (kb 4 hét) ő egy napra sem vállalja a gyerekeket tartalékoljuk a szabinkat,ha betegek leszenk rá ne számítsak,ha betegek leszenek...nagyon rosszul esik...az én nagymamám anyu édesanyja teljesen másmilyen volt.

2011. júl. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

nálunk se kapkodnak a nagyszülők a fiamért, pedig mindenki 20 percen belül lakik. eddig a 1,5 év alatt 3x2 órát voltam nélküle. megmondom őszintén, lesz.rom a nagyszülőket, ha annnyi nem telik tőlük, hogy foglalkozzanak az unokájukkal akkor oda se adom nekik (igaz még egyszer sem kérték...)

ez van, nem mindenkinek jut ki jó család :/

2011. júl. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
23%
Egy nagyszülőnek nem KELL foglalkoznia az unokával, vagy vigyázni rájuk, csak LEHET. Vannak akik nem élvezik az együttlétet kisgyerekekkel. Egy idősebb ember könnyebben elveszíti a türelmét, más ritmushoz szokott. Nem kell sem erőltetni, sem kiborulni, sem háborogni az ilyenen.
2011. júl. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ma 11:21 azért kivácsi lennék nálatok mi a helyzet, hogy ennyire tudod...

egyébként, így van, nem ők szülték de a családjuk, szerintem igenis kéne foglalkozniuk ha nem is sokat. mondjuk sírni tényleg nem kell, el kell fogadni ezt a helyzetet

2011. júl. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

11:36!

Nálunk az a helyzet, hogy két nagymama van. Az egyik oda van a gyerekért kezdetektől, minden lehetőséget kihasznál, hogy vele lehessen. A másikat egyáltalán nem érdekli, a 8 éves gyereket csak "kötelező" alkalmakon látja, nem tud mit kezdeni vele. Ettől azért még nem fogok kiborulni, sem szidni, vagy rosszat gondolni róla. Ilyen és kész.

2011. júl. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is 2 mama van.Az én anyum imádja és ha lehet vele van.Az anyósom is szereti,de bár nem mondja,de látom rajta,hogy ideges és stresszbe van ha nála a gyerek.És ezt a baba is észre veszi.Ha nem akarja akkor nincs értelme erőltetni,de ez miatt nem érdemes lelkizni,mert változni szerintem nem fog.
2011. júl. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát sajnos az soha, semmi jóra nem vezet, ha több generáció él egy fedél felett.Én se anyuékkal, se anyósomékkal nem laknék, hosszú távon nem egészséges, de mi szerencsések vagyunk abban, hogy el saját lakásunk van.Megjegyzem, az árának a felét anyukámék spórolták össze gyerekkorom óta, minden tisztelet nekik!Ez annyira jó dolog, hogy én is nyitottam számlát a babámnak.Utolsónak is igaza van, de nekem az nagyon furcsa, hogy egy nagymama ne igényelje a kicsi unokáját a közelében..Egy unokát teljesen máshogy szeret az ember, felelősség nincs benne annyi, nem kell a rossz dolgokon átmenni stb. Nálunk is hasonló a helyzet.Anyukám egy tündér, és soha nem tenne különbséget a 2 unokája között.De anyósom már más tészta.A férjem öccsének is van babája, ő egy hónappal fiatalabb a lányomnál.A kisfiút minden nap látja, megzabálja, felfalja.( közel laknak egymáshoz)mi 100 km-re lakunk anyósomtól, és örülhetek, ha havonta egyszer nagy kegyesen eljön.Itt van fél napot, és siet vissza "öcsiékhez".Hát, köszönöm szépen!A lányom keresztelője előtt is felajánlottam neki, hogy aludjon nálunk.De ő, hogy ne kelljen 2 autóval jönni hozzánk, ebéd után hazahúzott, mint a vadlibák.Nekem rosszul esik, de nagyon!!Igenis fáj, és nem értem, hogy az én lányom miért nem érdemel annyi figyelmet, mint a másik unokája??Van autó anyósom hátsó fele alatt, sokat keres, szóval benzinre is futná..De mindig van valami kifogás!!Én abszolút megértelek!!Én nem sírtam, de hihetetlenül fáj a dolog!Állítólag imádja..Érdekesen mutatja ki!És természetesen férjem öccséékre súlyos tízezreket költ, nekünk meg hoz egy popsitörlőt.Undorító, ha valaki így megkülönbözteti a gyerekeket.A 2 fiával is ezt csinálja, mindig a párom húzta a rövidebbet.Kezd már nem érdekelni, fel se hívom.Sajnos erre nincs megoldás.Ha ő nem érzi szánalmasnak saját magát, akkor nem sok mindent tudsz tenni.Esetleg beszélhetnél vele, de az ilyenek nem változnak.
2011. júl. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.11:26-osra értettem, amit írtam, hogy igaza van neki is.És bocs az elírásokért, siettem, mert kezdett nyűgösködni a csajszi.
2011. júl. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!