Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy zajlik a barnulás folyama...

Hogy zajlik a barnulás folyamata? :D Kiülök a napra, utána piros leszek pár napig, vagy rögtön barna? Hány nap múlva jön ki az eredmény? Lehetséges, hogy nem is süt a nap, mégis lebarnulok (pl. gyógyvizes, forróvizes fürdőnél)?

Figyelt kérdés
2009. jún. 1. 14:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem éri napfény a bőrödet, akkor max a szoliban barnulhatsz...

Az lehet, hogy felhők vannak és szórt fény van, de attól is barnulhatsz minimális mértékben


maga a barnulás röviden úgy zajlik, hogy a napfény hatására egy védekező mechanizmus indul be a bőrben, és a tirozin nevű aminosav egy fekete színű másik anyaggá(melanin) alakul a bőrsejtekben.

2009. jún. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
előző vok: ha pirosodsz, akkor az nem jó, az a túlzott napozás és/vagy az érzékeny bőr jele, begyullad a bőröd tulajdonképpen...
2009. jún. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez sok mindentől függ, pl. a bőröd minőségétől. Van akinek fehérebb a bőre, és pár perc után már megpirul, és később sem barnul be, van aki meg egyből barnul. Én ha kifekszek a napra, lassabban barnulok, kell egy 3/4-1 óra, mire erdménye van, de leégni hál' istennek nem szoktam. De van egy barátnőm, akit nagyon hamar megfog a nap, és nagyon szép barna lesz.

Meg attól is függ, hogy mikor fekszik ki az ember a napra, mert dél-3óra körül sokkal könnyebben megfogja az embert a nap(de veszélyesebb is az UV-sugárzás miatt!), mint reggel vagy késő délután.

És az se mindegy, hogy mennyit vagy a napon, egyszer 15 perc után még ne várj csodát, többször kell több időre, és akkor egy idő után már látszani fog.

De ha pl. kimész egy egész napra a strandra, akkor este, mikor hazamész, már tuti hogy jól fog látszani a fürdőruhád helye, az meg hogy piros leszel-e vagy barna a bőrödtől függ.

2009. jún. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%
Hát..ha pirosodsz az nem jó, de nekem pl olyan bőrőm van hogy sose égek le..tavaly kivétel volt mert túra alkalmán leégtem de nem is vedlettem csak piros volt és kicsit fájt(télleg egyre erősebb az UV) de pár nap alatt nekem be is barnult
2009. jún. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

KöszI!:)

Én régebben úgy voltam, hogy folyton leégtem, vagy piros lettem, és utána barna. Most, idén pedig úgy van, hogy ha kinn vagyok (még ha nem is látom, hogy süt a nap), és lebarnulok rögtön.:D Persze nem nagyon, de egyértelműen látszik, hogy barnább vagyok.:)

2009. jún. 1. 15:28
 6/6 anonim válasza:
igazából én mikor napozok, egyből leégek, aztán pár napra rá, bebarnulok... csak folyamatosan ápolni kell...
2016. jún. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!