Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lányok! Hogyan érdemes szőrtel...

Lányok! Hogyan érdemes szőrteleníteni? Melyik a leggazdaságosabb módszer?

Figyelt kérdés
Eddig borotváltam a lábam és a hónaljam, de mivel erős a szőröm, ezért a borotvapengéim nagyon hamar tönkremennek. Ráadásul 1-2 naponta muszáj szőrteleníteni, mert borostás leszek. Ez így elég drága és macerás megoldás. Szeretnék áttérni valami más módszerre, aminek hosszabb ideig tart az eredménye és nem túl drága. Vagy gyantázásra gondoltam, vagy szőrtelenítő krémre. Melyiket érdemes választani? Vagy esetleg tudtok más módszert?
2012. febr. 12. 12:49
 1/8 anonim ***** válasza:
hátha a leggazdaságosabb módszerre vagy kíváncsi, akkor szerintem az a epilátor. egyszer kell megvenni, és sokáig kibírja, az enyém már 3-4 éve megvan. hosszútávon sztem ez a leggazdaságosabb.
2012. febr. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A szőrtelenítés egy kicsit bonyolultabb téma, érdemes több oldalról megközelíteni és több szempont alapján kiválasztani a számunkra legjobb megoldást.


A szőrtelenítő krémtől ugyan simább lesz a lábad, mint a borotvától és kb. 1 hétig tart, viszont hosszútávon drága. Arról nem beszélve, hogy kőkeményen vegyi anyag, és hiába nincs allergiás reakció, azért nem a legegészségesebb dolog.

Az epilátor - ahogyan az első válaszoló is írta - a legolcsóbb hosszútávon. Hiszen már 5000Ft körül tudsz venni és sok-sok éven át tudod használni. Nekünk az epilátorunk már megvan kb. 10 éve és még mindig jó!

Fájni fáj ugyan, de ritkul a szőr és tartós. Elvileg.

A gyanta kicsit drágább, hiszen rendszeresen meg kell venni a gyantát és a lehúzócsíkot, esetleg a törlőkendőt hozzá, amivel a bőrön maradt gyantát leszeded. Viszont tartós ez is, és egy nem úgy fáj, mint az epilálás. Az epilátor egyenként tépi ki a szőrt a gyökerétől kezdve, míg a gyanta egyszerre sokat tép ki.


Ha tartós szőrtelenséget szeretnél, én mindenképpen a gyantát vagy epilátor ajánlanám.

Azonban érdemes mindkettőt kipróbálni. Én a kettő közül csak az epilátort próbáltam és bár sokan istenítik az ismerőseim közül, nekem nem jött be. Az egy dolog fáj, kibírom, de 2 napig rák vörös a lábam utána, majd néhány szőrtüsző begyullad és 1,5-2 hét múlva ismét epilálhatom. Szóval nagyon kevés az az idő, amikor nem vörös a lábam, nincsenek begyulladva a szőrtüszőim és nem is szőrös a lábam.

Most a gyantát akarom kipróbálni, hátha az jobban bejön majd. :)


Én anno használtam krémet, de a kémia tanárnővel beszélgettünk erről, nos, köszönöm, soha többet. Előtte nem is gondoltam rá, hogy egy milyen durván vegyi anyag, csak arra gondoltam, hogy gyors, fájdalommentes szőrtelenítési módszer.

Szóval én inkább a gyantát vagy az epilátort ajánlanám. :)

16/L

2012. febr. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én meleggyantát használok a gép már vagy 2éve megvan ha jól emlékszem 7000ft volt gyantát amit veszek bele nekem kb 4hónapig elég és két hetente elég szőrteleníteni. ha alaposan lehintőporozod magad előtte nem maradsz ragacsos, mert lemosni ugye nem lehet és nem is fáj annyira. lehet kapni olajat ami lehozza a maradék gyantát a lábadról. az egyetlen "rossz" dolog benne h egy alkalomhoz 4-5lehúzócsík kell egy dobozban van 10db ami 2000ft amit én kicsit soknak találok. előzőleg én is borotváltam, krémeztem de nekem egyik sem hozta le az összes szőrt. epilátort egyszer próbáltam azt hittem meghalok annyira fájt.
2012. febr. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A krémet szerintem kizárhatod. Ha erős a szőrőd, akkor hagyhatod rajta egy órát is, akkor sem hozza majd le,a bőrödet viszont tönkreteheti a sok vegyszer.. Hosszútávon meg tényleg elég drága..

Az epillátor használatával és következményeivel kapcsolatban teljesen egyetértek a 2.-es válaszolóval, ugyanilyen 'tüneteim' voltak a használatakor, pici piros pöttyök mindenhol, 2 napig vörös láb, egy csomó begyulladt, vagy beletépett szőr.. szóval azt valami extra érzéketlen és önregeneráló bőrrel megáldott egyének tudják használni.. szerintem..:)


A gyanta az szerintem mindenképpen beválhat, elmész kozmetikába néhányszor ott meglátod hogy hogy csinálják, aztán beszerzel egy gyantamelegítő gépet, veszel hozzá patront, lehúzó csíkot, babaolajat és kész is a házi gyantázó berendezésed, kellékeid, és megoldod saját magadnak. A gyanta és a papír az. kb 7-800 Ft körülire rúg úgy 2 havonta(attól függ, hogy mit és meddig gyantázol:), a babaolaj meg jó sokáig elég-én kb. 1 éve vettem és még majdnem félig van!:)


Ha meg van erősödve szőröd, akkor kozmetikus is ezt fogja ajánlani, mert a gépi szőrtelenítésbe valószínűleg belehalnál.:( Nekem is anno kozmetikus ajánlotta, hogy ne borotváljam, hanem menjek el gyantáztatni és mivel barátnőm anyuja volt, akkor ő javasolta, hogy szerezzek be gyantamelegítőt és ha ügyes vagyok akkor otthon is meg tudom oldani!:) (én már csak fazonra járok hozzá!:)

2012. febr. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
én is epilátort használok a silk epil-től. Szerintem is egy olcsóbb megoldás viszont jobban fáj főleg ha előtte olyan sokat borotváltad... Én eddig mindent kipróbáltam ( borotva, krém, gyanta, epilátor) és a gyanta volt a legjobb mert kb 1,5 hétig nem nőtt a szőr a lábamon és nagyon puha is volt tőle a lábam. De aztán 'muszáj' volt abbahagyjam mert a gyantázáshoz meg kell növeszteni a szőrt és nyáron undi volt nőtettni a szőrt és várni míg legyantázhatom.
2012. febr. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
epilátor..sokáig birja és hatásos. igaz hogy az első pár alkalom nagyon fájdalmas (és télen is jobb csinálni hogy ne szokj el tőle) de pl nekem nagyon erős volt a lábszöröm, nem is birtam az egészet egyszerre meg csinálni epilátorral, viszont mostmár simán kibirom, még mosolyogni is tudok mint a reklámban :D
2012. febr. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Epilátortól nagyon félek, nem bírom a fájdalmat :( Be se merném kapcsolni. Mondjuk a gyantától is félek pont emiatt, de arra kevesebben mondják, hogy nagyon fáj.
2012. febr. 17. 22:00
 8/8 anonim ***** válasza:
vegyél olyan epilátort ami hűtő akus, és rakjál be egy zenét hogy ne halld a hangját.. mikor elöször epiláltam elötte már 3szor kapcsoltam be de a ahngja mindig megijesztett :D én ventilátort használtam a hűtésre (segit komolyan!) a zene meg még a figyelmet is terelei.. ugye...
2012. febr. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!