Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Jobb kezemen levő bőr (kb....

Jobb kezemen levő bőr (kb. mindig ugyanott, főleg a bütykök fölött) nagyon hajlamos a kiszáradásra, repedezésre, míg a bal kezem jóval kevésbé. Ha nem kenegetném időnként hidratáló-krémmel nemis tudom meddig száradna. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
2012. febr. 15. 11:23
 1/2 anonim ***** válasza:

ekcéma akár, pár éve nekem is így kezdődött, mostmár sajnos szteroidos vacakkal kell kezelnem, és még a hidegben így is véresre repedezik. :S

De ilyen hidegben nem csoda, ha kiszárad a kezed, szerintem ez mindenkinek árt. Kenegesd, és akkor hátha nem jársz úgy, mint én.

Esetleg próbáld megfigyelni, mi hozza elő, valami vegyszer, vagy a hideg, vagy étel, allergia? Ha kontaktekcéma, az jobb eset, mert próbálod elkerülni a kiváltót, a hideg/meleg nehezebb ügy. Hordj két kesztyűt. :)

Kézkrém meg legyen nálad mindig, a Neutrogénának van ilyen picike, koncentrált, az elég jó.

2012. febr. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem is jobban szarad a jobb kezem mint a bal.


Nem hinnem h ekcemam van.

Sztem csak a hideg ido miatt.

Es a jobb kezemet meg tobbet hasznalom gondolom azert az szarad jobban...


Szilikonos kezkrem es kesz.


Egyszer egy kamillastol teljesen bevorosodott...

2012. febr. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!