Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kialakulhat allergiás reakció...

Kialakulhat allergiás reakció a tetováló festékre?

Figyelt kérdés
Elég érzékeny a bőröm és gyerekkoromban is egy henna tetoválástól (igaz egy ilyen utcai festőnél csináltattam és szerintem fekete henna volt)nagyon durva reakció lépett fel: az egész felhólyagosodott és rettenetesen viszketett meg fájt, még az a mázli, hogy nem maradt meg a nyoma. Mostanában gondolkoztam tetováláson, de nem szeretném, ha egy hatalmas véres folttá válna az egész, mert allergiás lehetek a festékre. És ha okozhat allergiát akkor hogyan szűrhetném ki, hogy allergiás vagyok-e rá?
2012. febr. 25. 09:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Bármikor kialakulhat,teszt kell előtte.
2012. febr. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem is érzékeny a bőröm, és bár volt allergia teszt a tetkóm készítése előtt, egyszer előfordult hogy kb. 1 hónapig viszketett és hólyagos volt, de mint utólag kiderült az a tusfürdőtől volt, amit akkor használtam. Szóval ha érzékeny a bőröd később sem árt odafigyelni, de am szerintem a durva allergiás reakció nagyon ritka.
2012. febr. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!