Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Vöröses barna hajfesték?

Vöröses barna hajfesték?

Figyelt kérdés
Tudnádok olyan KONKRÉT hajfestéket mondani, ami BIZTOSAN (már kipróbált és bevált festék) vöröses barnára festi be a hajat?
2012. márc. 3. 17:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nekem rengetegszer lett vörösesbarnára festve, pont ma fogom megint. :D

Milyen színű az eredeti és milyet szeretnél? Más hajszínen máshogy fog festeni ugyanaz. :D

Ha megmondod a kiinduló színt akkior biztos tudok ajánlani. :)

2012. márc. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Igen, tudom hogy minden hajszínen mást eredményez, és igazából nem is azért így tettem fel a kérdést, mert rossz tapasztalataim vannak, legalábbis ilyen színt még nem próbáltam... csak kicsit szkeptikus vagyok:DD

Most kopott fekete a hajam, de ettől függetlenül még mindig fekete és nem is fogná be a világosabb, szóval mindenképpen leszivatnám. De egyébként az eredeti hajszínem az középbarna.

Szerintem nyárra már maradok fekete, mert mikor vörös hajam volt, azt rögtön leszívta a nap... úgyhogy előreláthatólag csak őszre vörösesbarnulok le:)

De azért mégiscsak kíváncsi vagyok, és köszi hogy válaszolsz^^

Te mivel fested? már biztosan kész vagy vele:D milyen lett?

2012. márc. 5. 19:08
 3/15 anonim ***** válasza:

Most Palette R4, gesztenyebarna. Nagyon puha tőle a hajam. :)

Imádom, mert ahol fény esik rá, ott nagyon szép vöröses, ahol nem, ott sötét vörösesbarna. :) Ilyesmi :).

[link]

2012. márc. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ne szivasd le, inkább hajradírral csináld. :)
2012. márc. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszi hogy válaszoltál:) Szép színe van nagyon^^

A minap néztem újra a 6 évvel ezelőtti képeimet, olyan gyönyörű hosszú hajam volt... akkoriban nem roncsoltam tönkre a vasalással, nem is nagyon festettem. Most már azt is meggondolom, hogy befessem e. De annyira semmilyen színe van, mire meg lenőne az legalább 2 év.

Viszont mi az a hajradír?

2012. márc. 11. 22:38
 6/15 anonim ***** válasza:

Ismerem ezt az érzést. :)

Ha nem vágattam volna le a hajam régebben, most rég térdig érne. Ráadásul sűrű és göndör hajam van. Sajnos a vasalás egy kicsit megártott neki, de már abbahagytam. :)

A hajradír leszedi a sötét színt a hajadból. Ha szerencséd van, akkor majdnem az eredetit kapod vissza. Arra pedig már rá tudnád festeni a vörösesbarnát :D

Sokkal kevésbé káros, mint a szivatás. :)

A szőkére festést szerintem hagyd. Pár hónapig lenne csak a hajad olyan, utána úgyis befestenéd. A szőkített haj ráadásul szinte minden színt ledob. Vagy 4x be kell festeni hogy megfogja, utána pedig könnyen kikopik.

Szerintem a sérült végeket vágasd le, ne fesd és ne vasald (inkább szárítsd be, meg ha jól tudom nem göndör a hajad, akkor meg minek tönkretenni vasalással? hogy egy picit egyenesebb legyen? :D), várd meg az őszt, addig hordj sapkát, kalapot valamit ami eltakarja a lenövést. :D

Hajradírral kiszeded a feketét és akkor be tudod festeni. :)

De ez csak egy ötlet, csináld úgy, ahogy jónak látod. :)

2012. márc. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

De ez a hajradír nem teszi tönkre? Te használtad már? Tegnap este még utána néztem kicsit:) Többen írták, hogy kíméletesebb, mint a szőkítőpor, de ez is nagyon szárazzá tette a hajukat és féltek hogy tőből letörik az egész. Az én hajamnak annyi lenne:D nagyon csúnya, nem csak pár centi van eltörve, hanem az egész!!!! Sajnos a beszárítást is hanyagolom most már, mert szinte biztos vagyok benne, hogy az roncsolta tovább, mivel október óta nem vasalom. Úgyhogy mostanában felkötve hordom, már teljesen hozzászoktam:)

Tehát durván eltöredezett, 7 centi mehetne le, és ez az, ami miatt be kellene festeni. Tudod, amikor már ki van kopva a hajadból a festék, matt, és fénytelen, akkor a töredezett részek valahogy jobban kikandikálnak és sokkal látványosabbak.

Most arra gondoltam, hogy még egyszer utoljára rámegyek feketés barnával, hogy legalább fénye, színe legyen, és utána hagyom lenőni. Nyár végére már jókora lenövésem lenne, és (remélhetőleg)úgyis kiszívná ez az erős napsugárzás a feketés színt belőle legalább annyira, hogy rátudjak menni a lenövésemhez hasonló barnával, vagy pedig vöröses barnára az egészet. Az ki kell próbálnom egyszer az életben:)


Szóval visszatérve a hajradírra:D Próbáltad már? Mik a tapasztalataid?

2012. márc. 12. 23:17
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem próbáltam, de néhány ismerősöm igen. :)

Egyiküknek természetes szőke hajban volt bordó melír. Elsőre leszedte, habár egy két szál rózsaszínes maradt, de hamar eltűntek. :)

A másiknak világosbarna haja volt feketére festve. Két csomag után ilyen narancssárgás barna lett és a barna hajfesték simán befogta utána. :)

Egyiküknek sem töredezett tőle a haja. :D

Ha eleget nő le majd a hajam, akkor majd én is kipróbálom szerintem. (Az eredeti ilyen hol világos eperszőke, hol fehéres és egy fél centis lenövés is ősznek tűnik. :D)

De ha nagyon károsodott a hajad, akkor tényleg jobb, ha hagyod.

Az a baj, hogy a töredezett hajon csak az olló segít. Ha színt szeretnél, megpróbálhatod az ilyen 4-8 mosásos bemosókat. Az tényleg nem károsítja. Csak vörös bemosót ne, mert azt lehetetlen eltüntetni. Ha tartós, ha színező, ha bemosó, ha később más színt szeretnél, meg fogod szenvedni, mert mindig vöröses fénye lesz. Még a feketének is. :D Mondjuk az is szép, egyszer azt is megcsinálom xD.

Habár, ha később vörösesbarnát szeretnél, akkor mehet. :D

2012. márc. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Ó, igen, tudom hogy csak az olló segít sajnos:( 2 centit le is vágatnék, de fodrászhoz sem jutok el. Pár hónapja meg voltam veszve azért, hogy megnőjjön, de mostmár inkább azt mondom, hogy félhosszú, de egészséges. Hiába a hosszú haj, ha nem szép.

A vörös festékkel tisztában vagyok:) Már több mint egy éve fekete vagyok, de még mindig látszik a vörös:) Engem igazából nem zavar, mert nagyon szeretem a vörös hajat, de igazán csak az igazi hamvas arcú nőknek áll jól, nekem jobb a sötét.

Hát akkor hagyom a hajradírt, meg minden mást. Lassan jön már az tavasz, napsütés, majd szív a hajamon, aztán nyáron megpróbálkozok egy barnával. Remélhetőleg fodrászhoz is eljutok 1 - 2 hónapon belül.

2012. márc. 13. 20:20
 10/15 anonim ***** válasza:

Én sosem tudok eljutni a fodrászhoz, mert mindig későn érek haza. Úgyhogy festést/vágást/vasalást/beszárítást megtanultam megcsinálni magamnak. Hamarosan elkezdem a kísérletezést a melírozással. Meg az extrém hajakat is imádom. :D

Valószínűleg tényleg az lesz a legjobb, ha levágatod és hagyod, hogy rendbejöjjön. :)

2012. márc. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!