Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Májfoltot ellehet valamivel...

Morzsa kérdése:

Májfoltot ellehet valamivel tüntetni? Mennyi idő múlva múlik el teljesen?

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron egy barna folt jött elő az arcomon,mostanra viszont már jobban látszik.Valószínű,hogy a napozástól keletkezhetett.Szerintem májfolt lehet.Hogyan tudom eltüntetni?Tudtok valamit ajánlani vagy menjek bőrgyógyászhoz?
2012. márc. 26. 09:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos sehogy. Legalábbis én nem tudtam eltüntetni mint ahogy több ember sem. legalábbis a 99% nem.

Nekem már 5 éve van, először bajuszka, azt eltüntettem kövirózsa levével. Aztán köv. évben kiterjedt a homlokomra (pedig nem tettem ki az arcomat közvetlen napsütésnek) ami köv. nyárra továbbterjedt.

Még jó, hogy most már szinte kiterjedt az egész holokomra, kb. halványbarna az egész...még hozzánapoztatom idén az egész homlokomat.


Ezentúl borzalmas lesz az életed. Ez a szar szaporodik nap hatására. Egyre több lesz, és lesheted mikor honnan bújik elő. Vagyonokat költhetsz rá, de újra kijön.

Én nagyon nem költöttem rá semmit, de mások megvették a drága kenceficéket, ami jóesetben csak ideiglenesen halványította el a foltot. Van aki 100 ezreket költött lézerre ilyen-olyan kezelésekre, mégis kijött neki következő évben. :S

Egész nyáron kerüld a napot, vagy napozáskor takard le az arcodat. 50 faktoros fényvédő az alap egész nyáron, mert elég 10 perc neki hogy 2-3 árnyalatot sötétedjen, vagy továbbterjedjen...


Nem tudtam évekig mit csináljak vele...tüntessem el, éljek úgy mint egy vámpír, vagy inkább napoztassam hozzá a többit?

Szóval a leglehetetlenebb, legutálatosabb dolgok egyike.

2012. márc. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

+ azt még elfelejtettem odaírni, hogy hiába az 50 fektor, mert az is csak 97%-ban szűr, tehát így is megkap a nap ha sokat mész a szabadban és kierősödik...

igazából én jelenleg fényvédős alapozót használok, amivel kissé lefedem a foltos részt és így kissé véd. De nyáron még kalapot is javallt a fényvédő mellé...képzelheted, hogy utálom a kalapot :) Mindenki néz, ki ez a majom :D

2012. márc. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elvileg a májfoltoknak köze van a dohányzáshoz.

Hallottam olyanról aki leszokott, és eltűnt neki.

Nem tudom dohányzol-e.

Nem akarlak lebeszélni a cigiről ha igen, én is szívom.

Csak kb ennyi az összes információ amit tudok a májfoltról és leírtam:)

2012. márc. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Közben néztem képeket a májfoltról,és az enyém nem úgy néz ki,még hasonlítani sem hasonlít rá...Egyébként nem dohányzok.
2012. márc. 26. 10:13
 5/5 bebe111 válasza:
Hziasztok..nekem 9eve lesz vagyi van terheseg alatt jott ki mikor megszultem kezdett elmulni de aztan elojott nekem is a bajusz aztan az orrom folott eg kicsi es evrol evre tobb van es sotetebb.amugy en nem dohanyozom sot meg olyan elyre sem megyek ahol dohanyoznak.nagyon kivagyok ettol a foltoktol mar a nyarat utalom es a telet szeretem mert akkor elhalvanyodik. Mindig kennem kell az alapozot mert maskepp nagyon csunya az arcom .
2013. nov. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!