Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A Contractubex gél eltünteti...

A Contractubex gél eltünteti a pattanás utáni barnás illetve rózsaszín foltokat?

Figyelt kérdés
Kb. mennyi idő alatt?
2012. ápr. 24. 18:57
 1/4 anonim ***** válasza:
20%
felesleges rá olyat venni. arcradírozás kell heti 2x (max) meg hidratálás. esetleg vegyél aloe vera gélt, mert az mélyen a bőr rétegeibe ivódik, így biztosítva a gyógyulást. de egyébként magától is helyrejön 1,5-2hónap alatt teljesen.
2012. ápr. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
jaj de jó :D nagyon megnyugtattál! köszönöm a válaszod :)
2012. ápr. 25. 23:11
 3/4 anonim válasza:
A pattanást nem tudom, de én a műtéti hegemet kenegettem a térdemen ezzel és nagyon szépen és gyorsan begyógyult...
2012. ápr. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Részlet a betegtájékoztatóból:

"1. MILYEN TÍPUSÚ GYÓGYSZER A CONTRACTUBEX GÉL ÉS MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ?

A Contractubex különböző típusú hegek kezelésére alkalmazható a seb bezáródása után.

A Contractubex úgy fejti ki hatását, hogy elnyomja a hegszövet növekedését, és elsimítja és fellazítja a hegszövetet. Emellett csökkenti a bőrpírt, melegedést, duzzanatot és fájdalmat (gyulladáscsökkentő hatású).

A Contractubex a mozgást korlátozó, túlburjánzó, keloidos (vastag, kiemelkedő és gyakran a környező bőrtől eltérő színű), valamint kozmetikai szempontból torzító hegek kezelésére szolgál műtétek, amputációk, égési sérülések és balesetek után. Továbbá kontraktúrák, például Dupuytren-kontraktúra (a kézfej izomzatának összehúzódása) és traumás ínkontraktúrák, valamint zsugorodott hegek (a bőrön bemélyedést vagy ráncot okozó hegek) kezelésére alkalmas készítmény."


Nekem műtéti hegre javasolta az orvos, de ha már megvan, akkor néha arcra is használom, pattanás után. Valamennyire lejjebb viszi a duzzanatot, de iszonyatosan viszkethet a bőr (a műtéti hegemen nem, de az arcomon, a pattanás helyén igen). És a viszketés nekem csak a felkenés után kb egy-másfél órával alakul ki. Volt, hogy nem tudtam rendesen aludni tőle, úgyhogy én csak akkor használom, ha tudom, hogy ha szükséges, akkor le tudom mosni. (Nem mindig viszket annyira.)

2012. máj. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!