Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Azt hallottam, hogy a citrom,...

Timoking kérdése:

Azt hallottam, hogy a citrom, az uborka szappan es a napfeny segitenek a pattanasok eltunteteseben. Ez igaz?

Figyelt kérdés

2012. máj. 1. 10:21
 1/4 anonim ***** válasza:
A citrom és az uborka biztosan segít... de a napfény tutira nem! Nekem télen olyan a bőröm mint egy kisbabáé, semmi hiba, szép sima, de amint jön a nyár, fokozatosan kezdek ragyásodni a hülye uv-s napfénytől. :(
2012. máj. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindd szárít az uborka kivételével.
2012. máj. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az uborka az ég világon semmit nem csinál a pattanással, a citrom túlságosan savas és irritálhatja a bőrt, ráadásul fényérzékenyít is. Sok embernek beválik, de hosszú távon irritálja a bőrt. Próbáld ki a kezeden. A nap viszont minden ellenkező híreszteléssel szemben igenis segít a pattanásokon, de csak a mértékletes napozás. Ha 10-15 percre kimész du. 4 óra felé, akkor semmi probléma nem lesz. Olyan hormonokat szabadít fel amik szépítik a bőrt és javítják a közérzetet. Viszont gyulladáskeltő is lehet, de azt már a mértéktelen, hosszú idejű napozás váltja ki. A faggyú is könnyebben ürül nyáron, mert megváltozik az összetétele, felpuhul és folyósabb lesz, így nem reked bennt, ellenben télen, amikor megkeményedik a faggyú és nehezebben ürül. Meg nyáron a méregtelenítés is fokozódik a verejtékezéssel, így ez is hozzájárul a szebb bőrhöz. Attól lehet esetleg csúnya, h vki hajlamos a májfoltokra, szeplőkre és ez nyáron kijön a naptól, de erre kell venni egy jó minőségű napvédőt. Nyugodtan napozz! Viszont az uborkát és citromot nem annyira ajánlom. Igazi hatást nem fogsz elérni....én már sokmindent kipróbáltam.
2012. máj. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok. Valahogy rosszul olvastam a kérdésed és nem láttam benne a "szappan" szót. A szappan száríthat, de az is csak a fajtától függ. A citromos- uborkás szappan jó lehet, mert ott valójában nem a citrom és az uborka hatnak, hanem csak maga a szappan a tisztítás révén. Mondjuk gyanítom, h az uborkás dove szappanra gondolsz, amit nem ajánlok. Ami nagyon jó szappan az a dm-ben kapható himalaya herbals nim-kurkuma szappan. Nem szárít és tényleg segít a pattanások elmulasztásában. De ezt neked kell kitapasztalnod, h mi válik be.

Amúgy sokan ellenzik a szappant, de elmondom, h miért is jó. A lúgosságot szokták felhozni ellenérvként, de ennek nagyobb jelentőséget tulajdonítanak, mint kellene. Az igaz, h a bőrünk savasabb ph-jú, de attól, h lúgosabb anyaggal kerül kapcsolatba, nem károsodik. Csak egy lúgosabb anyag tud kellőképpen tisztítani. Ráadásul a víz is enyhén lúgos (7 feletti), ami ugyebár nem lehet káros. Akkor ott a tengervíz vagy az igencsak lúgos termálvizek, pl. a hajdúszoboszlói víz (kb 9 ph-jú) amik sebgyógyító, bőrbetegségeket helyrehozó hatásukról ismeretesek. Így a lúgosság egyáltalán nem káros. Ráadásul a bőr visszaállítja a ph értéket a megfelelő értékre. A bőrünk él, nem fog elhalni vagy hasonlók. A másik meg az, h az emberiség régen csak és kizárólag szappant használt. Nemrég lett divat ez a ph semleges hülyeség. Na most erről ennyit.

A szappan azért hatékony, mert a ph semleges detergensekkel ellentétben, enyhe lúgosságának köszönhetően nem csak a szennyeződéseket, de a leválófélben lévő elhalt hámsejteket is eltávolítja, így a bőr nem vastagodik fel, nem fedődnek be a pórusok és nem kell bőrradír, meg egyéb kenceficék, amit a kozmetikai gyártók ajánlanak, h ugye minél többmindent vegyél. Ha szappant használsz, a bőrnek van öntisztulása, le van oldva a szigetelő szárat szaruréteg így a verejték, a bőr finom olajsavai a felszínre tudnak törni így krémre sincs szükség. A tusfürdők és hasonló detergensekkel az a baj, h a szarut nem oldják és puhítják, csak tisztítanak és mivel száríthatnak is, a szaruréteg alapból csekély nedvességtartalmát is kiszívják, így a csak a kellemetlen száraz szaruréteget érezzük a bőrünkön és agyba-főbe kenjük. Holott elég lenne szappannal mosakodni és a száraz szaruréteg le lenne oldva. Eleinte száríthat a szappan is, de a bőr hozzászokik és nagyon meghálálja.

2012. máj. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!