Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A homlokomon és az orromon...

A homlokomon és az orromon több éves pattanás után kisebb hegek maradtak. Kipróbálnám a bőrcsiszolást. Egy kezelés is elegendő? Elsősorban szeretnék véleményeket azoktól akik voltak már ilyen kezelésen.

Figyelt kérdés
Emiatt használok alapozót, de ez nem megoldás mivel nem tünteti el és nem tesz jót a bőrnek.

2012. máj. 6. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
ha nem tünteti el az alapozó, akkor tök felesleges rá használni. a mikrodermabráziónál egyre lejjebb és lejjebb mennek a bőrben. 1 alkalom kevés lenne, hiszen ha mélyebbek a hegeid, akkor sem lehet egyből sokat csiszolni rajta, mert kisebesíteni a bőröd, és nagyon elvékonyítaná. ezért kell fokozatosan. ha atrófiás, azaz besüppedt hegeid vannak, akkor a dermaroller a hatásosabb. ha csak lapos, rózsaszínes, vagy barnás pigmentált hegeid vannak, akkor a mikro vagy a hydroabrázió lehet segítségedre. de a legeselegjobb minden módszer közül a szén-dioxidos (frakcionált) lézeres kezelés, aminek természetesen megvan az ára.
2012. máj. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Nekem is hasonló gondjaim vannak, bár az arcom két oldala heges. Voltam kozmetikusnál érdeklődni a csiszolásról, azt mondta, hogy lehetne róla szó, de tökéletesen sima soha nem lenne a bőröm... :/
2012. máj. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. :)

Már megoldódott a problémám. Sok helyen megfordultam és mikrodermabráziós kezelések után érdeklődtem. Egy kezelés legolcsóbban 4000Ft/alkalom volt, de mindenhol azt mondták, hogy 5-6 kezelés szükséges. Megkérdeztem a kozmetikusomtól, hogy mit ajánl. Mondta, hogy ő csinál bőrcsiszolást is és aha savas hámlasztást. Az utóbbit ajánlotta mivel fiatal vagyok. Kételkedtem aha savas hámlasztásban, de az eredmény nagyon meglepett ugyanis kisebb hegeim eltűntek és a „nagyobbak” pedig alig látszódnak. Azt hozzátenném, hogy ezeket a hegeket én láttam a fénynél pedig láthatták mások is. A bőröm még puha, ezért elég neki 2-3 alkalom. Nagyon örülök, mert nem érzem, hogy alapozóval le kellene kenni az arcomat. :)

2012. máj. 31. 17:05
 4/6 anonim válasza:

Szia!


Nagyon Örülök, hogy megoldódott neked, mert énis hasonló problémákkal küszködöm, és ezért érdekel is a dolog, Pontosan mennyibe került ez az aha savas hámlasztás? énis nagyon megcsinálnám, semmi utóhatása nem volt? nem járt semmilyen kellemetlen utóhatással, és a bőr csak szebb lett? Nagyon Köszönöm a válaszodat!


Üdv

2012. máj. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nekem 2000Ft-ért csinálták pakolással együtt. Vigyázni kell az ilyesmivel nyáron nem szabad, hogy megégesse a nap, mert heges lehet tőle ez elkerülhető naptejjel és lehetőségek szerint ami legalább 30 faktoros és kerüld emellett 2 napig a napot. Nekem érzékeny a bőröm, de nem fájt csak az elején csípett. Tegnap még nem volt vörös az arcom most a szemem alatt nagyon picit vörös, mint amikor megkap a nap, de ez elmúlik. A bőröm akkor is vörös, ha kicsit megdörzsölöm...
2012. máj. 31. 19:26
 6/6 anonim válasza:

Köszönöm a választ, és ezt hol csinálják helyileg? de attól még szabad nyáron csinálni nem? vagy ha szabad akkor utána a nap elkerülése örökké tart, vagy csak az utána következő pár hétig? mert majd nem akarok örökké bújkálni a nap elől!


Előre is nagyon Köszönöm!

2012. jún. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!