Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért van az, hogy a szám...

Miért van az, hogy a szám szélén állandóan ilyen fehér lepedékszerű anyag keletkezik? Leginkább beszéd közben. Pl. Nedves törcsivel tudom leszedni. Elég undorító, tehetnék ez ellen valamit?

Figyelt kérdés
2012. máj. 6. 19:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Használj szájfényt.
2012. máj. 7. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A fogaidat rakasd rendbe.
2012. máj. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem is!


Az előzőek nem írtak hasznos választ, mert az én fogaim rendben vannak, legalábbis nálam nem azért van.


Sőt, én már nem merek szájfényt használni, mert akkor pár óra múlva tiszta fehéres a szám szélénél, két oldalt és egyszer rám szóltak, hogy úgy nézek ki, mint a "szopós malac"! :D (Elég kínos volt...)


Nem tudom, hogy nálad is ugyanarról van-e szó, de én megfigyeltem, hogy itthon nem olyan. Esetleg csak akkor, ha veszekedés van és gyorsan beszélek és sokat.

Nekem sajnos akkor szokott nagyon-nagyon olyan lenni, ha pl. a városban vagyok vagy ügyeket intézek stb. Gondoltam a stresszre is, de általában nyugodt vagyok, és akkor is ez van, ha vásárolni megyek vagy olyan helyre, amit szeretek.

Ilyenkor persze fontos a szájhigiénia is természetesen, de mivel nekem ez rendben van én már csak arra tudok gondolni, hogy olyankor másképp artikulálok vagy nem vagyok annyira felszabadult (itthon pl. simán megnedvesítem a számat a nyelvemmel, ha szükségét érzem, vagy simán megnyalom oldalt is, ha úgy érzem kicsit összenyálaztam beszéd közben stb., míg a városban, mások előtt ilyesmit nem teszek). Tudom, hogy butaságnak hangzik, de sajnos ilyesmi is okozhatja.


Én szoktam vinni magammal zsebkendőket és egy kis tükröt és időnként gyorsan elintézem a dolgot. Pl. mielőtt bemegyek egy-egy helyre, vagy akár a boltban is le lehet törölni gyorsan, bárhol.


Egyébként nálam ez olyasmi, mint a besűrűsödött nyál, nem büdös meg semmi, csak idegesítő.

Az is lehet, hogy sokat, vagy gyorsan beszélsz és nem figyelsz eléggé a nyelésre és emiatt történik ez.

2012. aug. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

10 éves a kérdés de nem tudom megállni, hogy ne írjak.

Egyetlen oka van a sima ajakszéli lepedéknek, a dehidratáció. Egyszerűen aznap nem ittál eleget. A sok beszéd extrán szárítja a szájat, ezért hozza ki jobban/gyorsabban.

Egyszerűen figyelni kell, hogy meglegyen a 2-4 liter (hőmérséklet/tevékenység függvényében) víz bevitel naponta. Ha érzed, hogy lepedékesedik, guríts le fél liter vizet egyben és egy óra múlva még fél litert.

2022. aug. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!