Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Férfiaknál, hogy lehet megálla...

Férfiaknál, hogy lehet megállapítani, hogy milyen tipusú a kopaszodása/hajhullása?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A férjem körülbelül 2-3 éve kopaszodik, mivel hosszú haja van nem mindig állapítható meg, hogy milyen mértékben, de már meglehetősen megritkult a haja.

Egy luxushajón dolgozik zenészként, ezért bőrgyógyász szakorvoshoz csak a szabadságán tudna elmenni, viszont sosem sikerült eddig az alatt a pár nap alatt megfelelő időpontot egyeztetni.

A problémám az, hogy egyáltalán nem a két oldalon a halántéktál vagy a tarkóján kezdett el hullani a haja, hanem mindenhol az egész fején.

Ez az eddig ismereteim szerint nem androgén tipusú kopaszodás (amúgy sem volt jellemző senkinél a családjában), viszont a háziorvos szerint tuti, hogy az. Hogy lehet ezt "házi" módszerekkel kideríteni?

Köszi a segítésget!



2012. máj. 9. 00:38
 1/4 anonim ***** válasza:

A diffúz hajhullás inkább betegségre utal. Általában valamilyen gyulladás van a szervezetben. Lehet egy fog alatti tályog, lehet valamelyik szervében, lehet a beleiben, lehet az ízületeiben, bárhol. Lehet autoimmun betegség, lehet gombás fertőzés és még ezer más dolog.

A férfias halhullás amellett hogy diffúz általában koncentrálódik vagy a fejtetőn vagy a hajvonal mentén. Még alopeciás betegeknél is eltarthat 10-15 évig a teljes haj elvesztése.

Bőrgyógyász sem tudja megmondani ha nem külső ok (gomba) miatt hullik. Lehet vérvizsgálatot kérni, el lehet menni hajspecialistához, de nagyon kicsi az esély rá hogy bárki pontosan meg tudja mondani az okát.

Ahogy annak is nagyon kicsi az esélye hogy valaha visszasűrűsödik a már kihullott haja vagy hogy csak úgy meg lehet állítani a hullást.

A tarkón levő haj egyébént androgén hajhullásnál sem hullik ki csak 70-80 éves kor körül. Ha diffúz androgén hajhullásról van szó, a tarkót akkor sem érinti. Ezért lehet a tarkón levő hajból átültetést végezni, mert az ottani hajhagymák ellenállóbbak és ha átültetik akkor a már korábban kikopaszodott helyen sem fog elhalni.

Nagyon ritka hogy egy "végzetesnek" induló hajhullási folyamatot meg tudnak állítani vagy vissza tudnak fordítani. Ez a tapasztalat.

2012. máj. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ezt nem mondod komolyan?!

Neki amúgy tarkótájon is ritkul a haja, onnan ahonnan a hajbeültetést szokták csinálni. Biztos, hogy nincs semmi megoldás? Ha kopaszodása látványos lesz, akkor elbocsájthatják az állásából is...

2012. máj. 9. 23:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Magyarországon az orvosok egyszerűen leszarják, ha valakinek hullik a haja, pedig számtalan később kialakuló betegségnek lehet az előjele. A különböző korai kopaszodásokat az átlag orvosok egyszerűen betudják az öröklődésnek, a genetikának, pedig akár évek, évtizedek múlva bekövetkező betegségek előtünete lehet. Rendszerint amikor már rájönnek a hajhullás okára, addigra a hajgyökérzetek olyan szinten károsodnak, hogy a haj már sosem lesz olyan dús mint a trauma előtt.

Sajnálatos, de ilyen elmaradott és nemtörődöm a magyar orvoslás, a megelőzésekről csak papolni tudnak, de soha nem cseleknek csak akkor, ha már a baj kialakult...

Ja, és mielőtt bárki lehurrogna közlöm, hogy lassan 22 éve dolgozok az egészségügyben és az orvosi egyetemet a 3. évfolyam elvégzése után kényszerültem otthagyni.

2012. máj. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A probléma az a diffúz hajhullással, hogy szinte bármitől hullhat, több ezer oka van és egyenesen lehetetlenség megállapítani az okát. Egyes orvosok szerint a gyors lefolyású androgén hajhullás fiatal férfiak esetében középkori prosztata daganat kialakulásának az előhírnöke lehetek, nőknél pedig méh és petefészek daganatokhoz vezethet. Ezekre vagy bizonyíték és ellenbizonyíték is, senki nem biztos benne, hogy a különböző spontán hajhullástípusoknak a jövőben milyen egészségügyi kockázatai lehetnek. Viszont a hajhullás önmagában még nem betegség csupán egy kozmetikai probléma éppen ezért az orvosok többsége nem tulajdonít neki különösebb jelentőséget, inkább "kiegészítő" tünetként tartják számon hormonális eredetű betegségeknél (Cushing-kór, Pajzsmirigy rendellenesség, Petefészek ciszták, Diabétesz, Prosztatarák...stb)
2012. máj. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!