Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mire kell figyelni alapozásnál...

Mire kell figyelni alapozásnál (folyékony alapozó), hogy szép legyen az eredmény?

Figyelt kérdés
Van mikor egész klasszra sikerül, van amikor valami borzalmas. Olyan néha mintha olyan "púderes" lenne a teteje, olykor picit foltos is. Lehet ez esetleg attól, hogy nem sokkal előtte mosok arcot? Vagy arctisztító tonik használata? Esetleg, hogy túl sokat kenek fel, és utána már nem bírom megfelelően korrigálni?

2012. máj. 16. 11:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, te hogy vagy vele, de nekem régen a tonik borzalmasan kiszárította a bőröm. Ha neked is ez van, inkább ne használd, hanem heti kétszer használj arcradírt - szerintem ez hatásosabb is.

Az jó, ha előtte arcot mosol, de várd meg, míg teljesen megszárad, ne legyen rajta egy csepp víz sem, mikor felviszed az alapozót.

Én úgy szoktam felvinni, hogy pöttyökben teszek az arcom pontjaira és kézzel simítgatom el, mintha csak simán bekrémezném. Így mindig szép egyenletes lesz. Aztán még dörzsölgetem, hogy beszívja a bőröm. Utána teszek fel púdert koronggal, majd azt is átdörzsölöm az ujjaimmal, hogy jól eloszlódjon és lejöjjön a felesleg.

DE fontos, hogy tiszta, SZÁRAZ kézzel simítgasd a púdert!

2012. máj. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Heti kétszer nem szabad arcradírozni, ezt mindenki tudja... Inkább ne ajánlgasd. Heti egyszer még oké.

Amúgy lehet, hogy az alapozód nem megfelelő minőségű. Vagy próbáld ki úgy, hogy egy vékony réteg könnyű hidratálókrémet teszel fel alá. (Bár ez nekem már sok szokott lenni, de vannak akik mindig így csinálják.) Vagy próbáld többféleképpen felvinni, kézzel, szivaccsal, ecsettel.

2012. máj. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ha valakinek nagyon problémás bőre van akkor radírozhat heti MAX 2x, de valóban érzékeny vagy normál bőrűeknek elég 1x. viszont egyszersem radírozni ugyanúgy "tilos" mert az elhalt hámsejtek láthatóvá válnak az alapozótól és ettől nem lesz szép homogén. kell egy jó alapozó a megfelelő színben ami pont olyan színű mint a bőröd. milyen alapozót használsz? milyen a bőrtipusod? előtte mindenképpen tisztítsd meg a bőröd és hidratáld is vékony rétegben, valamint használhatsz sminkalapot ami szépen előkészíti a bőrt az alapozóra. én az ujjaumat használom miközben felviszem és belülről kifelé haladok majd felfelé. kis mennyiségeket vigyél fel egyszerre inkább ismételd meg a folyamatot ha nem elég. alaposan dolgozd el mindenütt és nem lesz foltos.
2012. máj. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Essence alapozót használok. Nincs vele egyébként bajom, könnyen felvihető, kenhető, és nem is drága. Az arcbőröm szerintem normál bőrtípusú, arctonikot viszont naponta használok arctisztásra.
2012. máj. 16. 12:51
 5/5 anonim ***** válasza:
a helyes arctisztítás 3 lépésből áll. 1. arctisztító tej (vagy gél de az inkább zsírosbőrűeknek) majd utána jöhet a tonik és végül éjszakára és nappalra is hidratáló krém nyilván ez is száraz/normál/kombinált/zsíros bőrre való variációk közül.
2012. máj. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!