Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hajszőkítés/festés otthon!...

Hajszőkítés/festés otthon! Segítesz? Mit vegyek? Help: )

Figyelt kérdés

Fekete hajam van, szeretnék bele egy szines tincset( vörös vagy lila nem döntöttem még el:) ) Mit kell vennem mielőtt befesteném? mert ugye ha feketét kenem be rögtön akkor nem fog látszani semmise :D

Kérlek segítsetek :)

17L


2012. máj. 18. 22:03
 1/4 anonim ***** válasza:

muszáj otthon?:) Fodrász kilőve? Egyszerűbb lenne:)

De amúgy ha bemész egy fodrászkellékeshez akkor ő segíteni fog neked,BES hajfestékből és színezőkből sok ilyen árnyalat van! persze le kell szívatni de majd ajánlani fog hozzá oxit meg port!

2012. máj. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az otthoni próbálkozásokkal, ugyanis nekem is voltak ilyen hóbortjaim, hogy színes tincset akartam. A fodrász készségesen teljesíteni próbálta a kívánságom, amihez háromszoros szőkítés kellett. Mondanom sem kell, otthon azzal szembesültem, hogy a tincs a kezemben maradt.. Ami azért is furcsa, mert a "mediterrán típus" közé tartozom, aminek bizony a bitang erős, iszonyat vastagszálú hajam köszönhetem.

Ott és akkor eldöntöttem, hogy a fodrásznak búcsút mondok, és a magam fodrásza leszek. Először a palette xxl-lel szőkítgettem magam, ami ma már nem kapható sajnos. De tavaly is megtetszett a színes haj, és a (ugyancsak fekete) hajam nekiálltam szőkíteni kallos szőkítőporral, és kallos 12%-os oxival. Ez azért volt jó, mert százforintos boltban szereztem be mindezt, mondanom sem kell, kb. négyszáz forintból megúsztam. Azt szépen pépesre összekevertem, rákentem a (száraz) hajtincsre, majd becsomagoltam alufóliával. Azért ajánlom a 12-es oxit, mert az a legerősebb, de fekete a hajad, és időközben úgyis lehet kukkolni, hogy mennyire szívta le. Amikor úgy érzed, megfelelő a szín, szépen mosd le, ápold balzsammal, és nem túl forró levegővel szárítsd meg. Pihentesd egy napig, de mindenesetre pár óráig, és kenheted rá a színezőt, amit fodrászkellékesben találsz, de netről rendelve talán gazdaságosabb.

Egyébként az egyik barátnőmre is pont most jött a "feketéből színes" mánia, én segítettem neki, és probléma nélkül gyönyörű pink lett a haja.

Ha bármi további kérdésed van, írj privátot, nagyon szívesen segítek, ugyanis ennek vannak árny oldalai is. Nagyon ki kell tapasztalni a hajad tűrőképességét.

Annak idején, mikor kék voltam, több soron szőkítgettem ezzel a módszerrel a lenövést, vasaltam a hajam, és semmi problémám nem volt. De tényleg vigyázni kell.

2012. máj. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ki kell szőkíteni előtte. Fekete hajat elég nehéz, de mivel te vörösre/lilára akarod kenni utána így nem olyan gáz hogy narancssárga lesz a szőkítőtől.

Ha természetes fekete a hajad akkor 9%-os oxit használj, Ha festett akkor lehet hogy még a 12%-os sem szedi le rendesen.

Utána a festékhez már csak nagyon gyenge oxi kell, mert csak színezel. Talán jobban járnál egy fizikai színezővel mint a Directions, Manic panic, Crazy color, Movie colors hasonlók.

2012. máj. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

nem szeretem a fodrászt mind1 mennyinél voltam mindegyik elrontotta a hajam... (mind1 miről volt szó!)

igen természetes fekete hajam van:D

akkor összefoglalom ... kell szőkítőpor + 9 vagy 12% oxi=pépesre keverem-> haj beken-> fólia->vár->vár->mos szárít (balzsam) -> vár egy kicsit (pár óra vagy nap) szinező és ennyi?:D

amúgy én is a százasra gondoltam pont nézegettem hogy mik vannak ... és árarányban nagyon jó:D mostmár csak azt kell eldöntenem h lila/vörös legyen -e ^^'

2012. máj. 19. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!