Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitől viszkethet a fejem?

Mitől viszkethet a fejem?

Figyelt kérdés

Már hetek óta naponta párszor(nem sokszor) rámjön, hogy picit viszket a fejem és ha jobban megkaparom, akkor lehámlik egy csomó a fejbőrömből:S olyan mintha "korpás"sá válna amikor megkaparom:S


most menjek orvoshoz? és ha igen, akkor szakrendelésre(bőrgyógyászat) vagy háziorvos?


2009. jún. 29. 00:05
 1/9 anonim ***** válasza:
vagy száraz a bőröd, vagy ha géppel vágod mint én akkor a gyakori vágás okoz ilyet, felsérti a bőrt. Samponok, testápolók használata, ennyi kb.
2009. jún. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Ez velem is előfordul, pl most is. Nem olyan régóta jött ez elő. Hogyha sokáig használok egy sampont, én akkor tapasztalom. Váltok egy másikra egy hónapig, utána jöhet az előző, aztán megint váltok. Nekem ez bevált.
2009. jún. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
hu köszi. nekem már volt samponváltás:S de lehet hogy száraz a bőröm. de tiszta vicc mert világ életembe zsíros volt a hajam nem is ismertem a korpa fogalmát. most meg tiszta sz*r lett az egész:S
2009. jún. 29. 10:08
 4/9 anonim ***** válasza:

a korpáspdás a száraz fejbőrtől van.a száraz fejbőr meg attól van,hogy a sampont nem mosod ki a hajadból.

a tanárom mondta (fodrász tanuló vagyok)

2009. jún. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ha rossz sampont használsz annak simán lehetnek ilyen tünetei. amikor sampont váltok és nemválik be akkor nekemis viszket, igaz nem hámlik. de amint visszatérek a régihez, elmúlik rögtön.
2009. jún. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
garnier smapontól is és head&shoulderstől is ugyanez van! de régen is ezeket használtam és semmi bajom nem volt tőle!
2009. jún. 29. 14:05
 7/9 anonim válasza:

Nekem bevált a Sanatopic bőrpuhító krém. (gyógyszertárban lehet venni)

Hajmosás előtt kell a fejbőrbe bedörzsölni és kb. 20 percig rajta hagyni.

2011. jan. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Kerüld a Sodium Laureth Sulfate, Sodium Lauryl Sulfate és Sodium Pareth Sulfate tartalmú készítményeket. Nekem is viszketett a bőröm, és különösen a fejbőröm, amíg az ezeket tartalmazó samponokat és tusfürdőket használtam. Mióta figyelek rá és kerülöm, azóta nem viszketek.

Amúgy nem árt tudni, hogy fogkrémekhez is használják ezeket az anyagokat... :(

2011. ápr. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

már nem viszket, köszi:)

egyébként sztem megfázhatott a fejem és attól..

2011. ápr. 2. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!