Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mindkét bokám már egy ideje...

Mindkét bokám már egy ideje rózsaszín foltos, mert feltörte a topánkám. Ez el fog múlni valamikor? Ti szoktátok valamivel kenni? A másik, hogy a homlokomat szétnyomkodtam, és már akkor úgy tűnt, hogy egy kis darabot kivájtam belőle,

Figyelt kérdés

és már akkor féltem, nehogy heges maradjon. Így kentem Aloe Vera géllel. AZtán a homlokomon meg itt-ott sorra jöttek a pattik, és kölcsönkaptam egy Zyneritet rá, amivel kentem, ám ez a sebes részemet, amin már var volt, elkezdte azt is szárítani. Viszont ahhoz, hogy egy seb szépen gyógyuljon, nedves környezett kell számára biztosítani. Ezt tudtam is, de azt nem, hogy a Zynerit szárítja a bőrt. Aztán sokszor érte víz is, de a lényeg, hogy arcmosás közben véletlen lekaptam róla a varat, és egy kis lyuk maradt a seb közepében, ami az aloe vera géltől egy kicsit feltöltődött, de nem teljesen. Most ott olyan fényes, halványrózsaszínes a bőr, és közepén egy pici lyuk. Nem tudom, hogy nem-e inkább még hámosítani kéne pl. Bepanthen plus-sal, vagy neogranormonnal. Szerinted?

Ugye a szervezetben lévő A-vitamin hámosítja be a sebet, meg az gyógyítja szépen, de nem tudom, hogy a szervezetemben elegendően van-e raktározni belőle. Szerintetek kezdjem el szedni?


2012. máj. 24. 19:11
 1/2 A kérdező kommentje:
raktározva*
2012. máj. 24. 19:13
 2/2 anonim ***** válasza:
A bokádat hagyd magától meg fog gyógyulni,de addíg ne hord a cipőt.A homlokodon heg lesz amikor kiszedsz egy darabkát ott már nem képes új sejtek feltölteni.Ha meggyógyul le kell hámlasztani.
2012. máj. 25. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!