Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Segítség pattanások és mitessz...

Segítség pattanások és mitesszerek, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Száraz a bőröm de viszonylag sok pattanásom van,ha megvan de egyébként csak mitesszerek.Ha kinyomom a pattanásokat sebesek lesznek és a krémek sem segítenek amit fel írt a kozmetikus,mert vagy több lesz vagy hámlik a bőröm tőle.Ezért jó lenne valami házi praktika,maszk,krém...

16/L



2012. máj. 24. 19:50
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

1-es szabály: NE nyomkodd! Se a pattanást, se a mitesszert. Kis sztori: 1 hétig keresztszüleimnél voltam, és náluk távol van a tükör (van előtte egy pultba épített csap), így nem nyomkodtam az arcom, és 1 hét után midnenki megjegyezte, hogy mennyivel szebb a bőröm.

Pakolásnak én az élesztős pakolást mondanám, heti 2-3x használom, hajmosás előtt, mert beleragad a hajamba és nagyon büdös : D

És menj el bőrgyógyászhoz, írass fel vele Skinoren krémet! Nem valami olcsó 3000ft körül van, de én már 2,5 hónapja használom, és a fele még megvan majdnem... és 2 hónap alatt iszonyat rendbehozza a bőrödet! Bár eléggé szárít, szóval ruházz be valami hidratáló krémre. Ha ennyit nem szánnál rá, vegyél Dalacin-T nevű alkoholos stiftet, az is csak vényre kapható, de azt háziorvos is felírhatja, bár az is szárít, mert alkohol van benne.

Plusz havonta legalább 1x kozmetikus.

Arctisztítóból Avonosat vegyél, szalicilsavasat, nekem nagyon bevált, és az is több hónapig tart. Meg pattanásokra Avonos pattanás elleni gélt (keresd meg a katalógusban), és tonikot, mindenképpen.

Ha a vállad/hátad is pattanásos, kenj rá árnika krémet, DM-ben, gyógyszerárban lehet kapni, de a SKinoren, Dalacin-T is mehet rá.


Remélem tudtam segíteni, és ne aggódj, ez csak a hormonok miatt van, elmúlik majd idővel! Addig is sok víz, zöldség, relaxáció, és kitartás! :)

14/L (egy sorstárs;) )

2012. máj. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Rendben nagyon köszönöm. :)
2012. máj. 25. 05:52
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem egyszerűbb,ha naponta 3 alkalommal megmosod, és 1-szer bekened hintőporral. fehér lesz tőle az arcod,de otthon senki sem látja...hidd el,beválik. ;)
2012. máj. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első úgy írt, mintha legalább 20-25éves lenne. Meglepődtem, hogy 14 éves.

Az utolsónak igaza van. Az nekem is bevált.

2012. máj. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
A hintőpor az száraz vagy vizes arcra? :)
2012. máj. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm.igen száraz vagy vizes arc bőrre?
2012. máj. 28. 16:39
 7/10 Izabell ***** válasza:

az én arcom rettenetesen gyulladt volt, tele pattanásokkal és mitesszerekkel.2hónapja használom az "Aloe Propolis Creme"-t a Forevertol...sokat segített!kitartás:)

18/L[5-6 éve problémás az arcom]

2012. máj. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A hintőpor szárít! De szerintem a hintőpor nem vmi jó megoldás, eltömíti a pórusokat. inkább valami jobb minőségű púder!
2012. máj. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyik ismerösöm ezüst-kolloidot hasznalt ra. Alaposan leradirozta az arcbört,aztan ezzel az ezüst-kolloidos löttyel atitatta a vattapamacsot,es bekente vele az arcat minden nap 1x lefekves elött... Atom pattis volt az arca,es 1 honap mulva kb, ATOM szep is lett :-) patikakban lehet beszerezni,veny nelküli...szerintem 1 probat meg er!
2012. jún. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

A legegyszerűbb, és legolcsóbb megoldás, ha megiszol napi 3-4-5 liter vizet. Nem viccelek. Nekem is hasonló a problémám az arcbőrömmel, de pár hete beteg lettem és egész nap itthon voltam. Annyira fájt a torkom, hogy csak úgy bírtam ki, hogy állandóan teát ittam. Így pedig szépen le is ment napi 4 liter, könnyedén. És azt vettem észre, hogy kábé 3 nap után olyan sima volt a bőröm, mint a babapopsi. A pattanások nem csak a hormonoktól függenek. A sok szmog, a rengeteg mesterséges kaja, amit megeszel és a kevés víz, mind patissá tesz. :)

18/L

2012. nov. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!