Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Azon gondolkodom, hogy végleg...

Azon gondolkodom, hogy végleg felhagyok a mindenféle kencefice próbálkozásával a pattanásos bőrre. Szerintetek?

Figyelt kérdés

21 éves vok,hormonproblémák miatt vannak évek óta pattanásaim,kezeltetem már ezt a betegséget,de hát ez még egy hosszabb folyamat...sajnos:/

Nincs még egy ember,aki annyi minden kipróbált,mint én:a gyógyszertári dolgok azért nem voltak jók,mert eléggé érzékeny a bőröm,plusz most a napfény miatt nem akarok kísérletezgetni ilyen erős készítményekkel.Próbáltam már kifejezett csak kozmetikában kapható krémeket is,nem segített.:S Drogériában kaphatót,bio dolgokat ...semmi ,semmi.Egyszerűen már belefáradtam.Azon kezdtem el gondolkodni,hogy nem fogok használni semmit,mert egyszerűen már nem is lehet eldönteni az embernek,hogy mi lenne a jó,mert annyi minden van a piacon.És mindenki mást mond.Egyszer egy bőrgyógyásztól hallottam,hogy azt mondta bőven elég csak sima vízzel mosni az arcot,meg persze vmivel azért hidratálni is.Na azt nem tudom,mivel hidratáljam,amiben nincsen semmilyen különös cucc/anyag.Esetleg Shea vajjal?Fogalmam sincs,de már hihetetlenül unom,ezt az egészet.Tudom,hogy ameddig a belső problémám nem oldódik meg,addig ez sem.de szerintetek lehet attól csúnyábba bőröm,ha nem kenem ezentúl semmivel ??

Köszönöm előre i,és bocsánat a siránkozásért,de talán van,aki megért,és hasonló cipőben járt már,vagy éppen jár...:(


2012. jún. 3. 02:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én csak a bolti kencékkel hagytam fel. Mindent saját magam készítek. Ehhez elég sok infó van a neten, úgyhogy nem nehéz. Igaz, nincs hormonproblémám, de az arcom akár egy kamaszé. Most viszont már jobb. Nem tökéletes, de sokkal jobb. A krémmel én is bajban vagyok, mert a zsíros krém minden nap csak ront a helyzeten, vizes krémet meg még nem volt türelmem gyártani, így egy egyszerű patikai krémet (tejkrém néven is fut) használok, illetve néha shea vajat, és egy saját készítésű zsíros krémet. Ezek szemránckrém helyett is mennek.
2012. jún. 3. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hú komolyan,Te csinálod őket?:) Az tök jó.

Majd még lehet,hogy kérdezek ezekről,ha nem baj,de most ideje lefeküdnöm.:D

2012. jún. 3. 03:36
 3/11 anonim ***** válasza:

Én is kentem már az arcomat mindennel, semmi nem segített. Én nem használtam erős készítményeket, mert annyira azért nem súlyos a helyzet. Pár hónapja csak vízzel mosom az arcom, és ugyanúgy jelennek meg pattanások, viszont azt vettem észre, hogy a régi hegek gyorsabban gyógyulnak, és a mitteszereim is tűnnek el! Nem tudom, hogy ennek a hatására, vagy alapból kezdem kinőni ezt a korszakot, de az biztos, hogy nem rosszabbodott a bőröm állapota.

Szerintem ezek a kencék nem sokat érnek, hiszen a bőröd legkülső rétegét kenegeted vele, mikor a gond tényleg belül van. Persze tisztítani kell a bőröd. Ha tudsz angolul, sok házi gyártmányú kencét találhatsz ott, így legalább a pénzed nem költöd fölöslegesen (keress rá hogy DIY skin care / DIY skin mask)

2012. jún. 3. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
kend be fogkrémmel az a legjobb :D xd
2012. jún. 3. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
(Ott alatt a youtube-ra gondoltam, ez lemaradt. A fogkrém is jó, persze. :D)
2012. jún. 3. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

a bolti ekncék valóban nem jók tiszta kemikália

én már nem ahsználok még krémet se nekem egyszerűen nem szívja be ha túl zsíros meg fénylik szóval csináltam magamnak egy ilyen arclemosót!

[link]

én úgy csinálom hogy egy hétig áztatom, ennyi és nem iugényli a bőröm a krémet mert ez vhogy helyrerakta, még az elején talán húzódott de utána teljesen jó volt mmost már nem érzek húzódást és legalább tisztít

2012. jún. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
hű 8:57 ezt én is kipróbálom :)
2012. jún. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Na ilyesmi az arclemosóm pl. ami itt linkelve lett. Az az oldal jó, nagyjából mindenre van megoldás ott. :)

Azért ezt az arclemosót még nem mertem szemfesték lemosásra használni. (tehát szemkörnyékre)

2012. jún. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszi szépen a válaszokat!

Lehet akkor,hogy majd kipróbálok egy ilyen természetes dolgot.

Egyébként a sószappan is ilyen,arról hallott már valaki,vagy használta már valaki?

2012. jún. 4. 13:11
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha nagyon olcsón akarsz kisérletezni akkor tedd a következőt:

Menj ki a közeli rétre. Szedj egy marék kakukkfűvet. Otthon főzd meg fél liter vízzel teának. Majd tedd üvegbe és minden este mosd le az arcodat ezzel a vízzel.


Unokahúgom pubertál. Nagyon pattanásos. Pont akkor tanultam a kakukkfűről növényhatározásból és hát kipróbáltuk.

1 hónap múlva már szép bőre volt és azóta is tartja ezt a szintet. Lehet nálad is csodát művel.

2012. jún. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!