Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mennyi a normális/átlagos...

Mennyi a normális/átlagos hajvesztés/hullás 1 nap?

Figyelt kérdés

Lenne 3 külön kérdésem:

- Reggel fésülködésnél mennyi?

- Hajmosásnál mennyi? Mennyit találsz hajmosás végén a kádban, lefolyóban stb

- És napközbe szokott-e azaz észreveszed, hogy csikizi a vállad valami és 1 kihullott hajszál?


Nők, lányok véleményére vagyok kiváncsi kortól függetlenül csak azért kérdezem, mert hullott meg még talán most is hullik a hajam már egy éve és már nem tudom eldönteni, hogy ez hullásnak vagy átlagos hajvesztésnek számít-e, ami most nekem van, légyszi válaszoljatok az összes kérdésemre, de ha nem tudtok mindre akkor is válaszoljatok amire tudtok, köszönöm! :)


2009. júl. 1. 17:58
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
szia! Az átlagos napi hajhullás az 70-100 hajszál között mozog, de ha napi 150 hajszál hullik, akkor orvoshoz kell fordulni! hajhullást idézhet elő a terhesség, fogamzásgátló szedése, fogyókúra során, műtét esetén.
2009. júl. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%

első vagyok még: a hajhullás akkor kóros, ha a körmöd, és más bőr terület is besárgul. Azt olvastam hogy egy hétig számold össze a napi kihullott hajszálakat, aztán következetess és ha a helyzet súlyos akkor orvos!

Én azt szoktam észrevenni hogy a hátam csikizi valami, és néha a karomat is. Ez normális! És nekem vannak a fejem tetéj babahajam is, ami nemrég nőtt ki! Hajmosásnál én is azt tapasztalom hogy kicsivel több hullik mintha csak megfésülném, de szerintem ez is normális.

2009. júl. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%

ez hülyeség ha 150 szál hajad kihullik, menj orvoshoz. a hosszú hajúaknak ugyanis eleve több hajuk hullik mint, mint másoknak, sőt, ha a sampon nem megfelelő, akkoris több hajad hullik ki, a szárítástól szintén, ha száraz a hajad akkoris...millió dolog van amitől több hajad kihullhat, és nemkell rögtön az orvoshoz rohangálni minden hülyeséggel...

nekem hosszú hajam van, mindennap mosom, szárítom, ez igénybe veszi, reggel nem fésülködöm amúgy:D

nadeszóval hajmosásnál nemis tudom, inkább az újjaimra szokott felcsavarodni 2-3 szál, plusz mikor öblítek is jönmég 2-3 szál.

napközben is szokta csikizni a hátam 1-2 hajszál, de megnem mondom énmost neked h hányszor és mennyi:D demajd egyik nap megszámolom és leírom.

amúgy ha fésülködnék akkor több hullana ki, hajmosás után szoktam fésülködni, na akkor kijön vagy 10 :D

2009. júl. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hát nekem hajmosásnél csomó jön még ki, meg fésülködésnél is 10-20 szálak meg sokszor kell napközbe is még leszedegetnem a "csikiző" szálakat :) Akkor úgylátszik még mindig nem az igazi, csak 1 évig rengeteg hullot és nem tudom eldönteni, hogy ez még mindig hullás-e vagy sem de úgy látszik akkor még nem vagyok túl rajta :(
2009. júl. 2. 08:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!