Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Derekig ero hajamat hanyszor...

Derekig ero hajamat hanyszor kell fesulni egy nap, es hogyan, es ejszakara kibontva vagy osszekotve tegyem? Ja es milyen idokozonkent mentek fodraszhoz es hogyan vagassatok le?

Figyelt kérdés
2009. júl. 3. 10:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem fenék alá érő van. Leírom, én hogyan gondozom, nem biztos, hogy így a jó.

Fésülködés: Reggel és este kibontom nagy fogú fésűvel, majd szőr kefével kikefézem. Éjjelre mindig befonom, néha feltekerem a tarkómnál és úgy gumizom be. Nem szoktam kibontva hagyni, mert mindig rám tekeredik.

Fodrász: 4 éve nem voltam utoljára, magamnak vágom a végét egyenesre. Kb. havonta 2-3 centit vágok belőle. Így szoktam: [link]

Hajmosáskor mindig teszek rá balzsamot és pakolást, akkor sokkal könnyebb kifésülni.

Remélem mondtam valami hasznosat! :)

2009. júl. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló jókat mondott. Nekem is fenék alá érő van, de én éjszakára nem kötöm be, mert zavarna. Hanem "összecsavarom", és a fejem fölé teszem. Már annyira megszoktam, hogy ha esetleg rám csavarodik, akkor egy mozdulattal visszateszem a helyére, és még fel sem ébredek. :)


Hajmosáskor vigyázz arra, hogy ha nem muszáj, a vizes hajat ne bontsd ki, várd meg, amíg legalább félszáraz lesz. Fodrászhoz én sem járok, édesanyám szokta vágni, de az előző válaszoló tippje nagyon jó. Esténként is ki szoktam fésülni, de nem viszem túlzásba.

2009. júl. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Csípőig érő, szép hajam van, tippjeim a következők:

1. extrémnek hangzik, de lehetőleg soha ne érje fésű! Semmilyen! Leülsz egy film elé, és kézzel kell bontani, úgy, hogy szálanként szétszeded, illetve a gubancokból egyenként kihúzod óvatosan a szálakat! Amúgy ha egy kicsit kócos, az sokkal kevésbé árt a hajadnak, mint ha kínosan tépkeded a fésűvel (fésű=hajgyilkos! a kefe is, minden ilyesmi! Ha nem akarod pár év múlva levágatni a hajad, csak kézzel bontsd!)

2. ha nem akarsz olyan gubancokat, melyeket egy fél napig bontogathatsz, befont hajjal aludjál! Vigyázz, hogy a fonat ne lazuljon meg a tarkódnál, mert az is bekócolódást eredményez egy olyan területen, ahol nehéz bontani! Én itthon nem hordom kibontva, felcsavarom a fonatot, egy gumival rögzítem és hullámcsatokkal megtűzöm. De ha akárhova elmegyek, ki van bontva, hiszen azért van! :)

4. "Frizurát" soha nem csinálok magamnak, így nem lakkozom, zselézem, vasalom, sütöm, stb. nem is festem.

4. fodrászkellék boltban vegyél Elgon göndör hajra való hajbalzsamot (akkor is, ha nem göndör a hajad!) - drága, de hihetetlen jó!

5. én fodrászhoz soha nem járok, Anyukám szokott vágni belőle egyszerre nagyon picit, de azt rendszeresen (azóta hagyta el villámgyorsan a hátam közepét és szaladt le a csípőmig)

2009. júl. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagyon szép lehet a hajatok :) Gratulálok nektek :)Én próbálom megnöveszteni évek óta, de a vállamnál tovább nem megy :(

A kérdésre is válaszolva, volt osztálytársamnak a feneke alá ért a haja, és Ő is úgy csinálta, hogy éjszakára ,,felrakta,, a feje fölé és nem használt balzsamot pakolást rá, neki is nagyon szép haja van.

2009. júl. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
koszi szepen mindenkinek a jo tanacsokat es a segitsegeket,gyonyoru szep lehet a hajatok!!!!!! csak igy tovabb!!! :))) azert kerdeztem mert en kibonom ejszakar es reggelre tele van hajjal az egesz agy es mar nagyon zavart es gondoltam segitseget kerek,.megegyszer koszike !!!!minden jot !!!!
2009. júl. 4. 08:44
 6/6 A kérdező kommentje:
ja azt elfelejtettem hogy mijert kell gondor hajra vegyek ha nem gondor a hajam? koszike es ne haragudj hogy erthetetlen vagyok.
2009. júl. 4. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!