Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szolitól vagy napozástól...

Szolitól vagy napozástól lehet hamarabb/nagyobb esélyben bőrrákot kapni?

Figyelt kérdés
Barna akarok lenni, de félek, hogy bőrrákot kapok ha napozok... menjek szoliba, vagy annál biztonságosabb a napozás ??

2012. jún. 13. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt így nem lehet megmondani.Ha a napozást választod magas fényvédőset,ha szolizol szolikrémet és inkább lassabb legyen a barnulás,ne égj le.
2012. jún. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a mostanában hallható magas UV B sugárzás miatt a napozás eléggé veszélyes, ezért magas faktorszámú krémmel kell védeni a bőrt. Azt tudni kell, hogy a bőrrákot nem csak a napozás vagy szolizás okozza! A nem megfelelő táplálkozás és életmód is hozzájárul az esetleges bőrrák kialakulásához. Szolizásnál én a csokicsöves szolit ajánlom, mert heti 1-2 alkalommal 6-9 perc tökéletesen szép és egyenletes barna bőrszínt eredményez. Persze szolizásnál is ajánlott krémet használni, mivel 30-40%-kal növeli a barnulási eredményt, felkészíti a bőrt a barnulásra és hosszabb ideig megmarad az elért eredmény. Szerintem mind a 2 esetben a mértékletesség a fontos! A lassan megszerzett szín sokkal többet ér, mintha túlzásba vinnéd és véletlenül leégnél.
2012. jún. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia,

Úgy gondolom, hogy a napozásnál nagyobb az esély, mégpedig azért mert a nap erejét nem tudod állítani, míg a szoliban, tudsz gyengébb csövekkel felszerelt gépbe menni! A napozáshoz én minimum a 30 spf-es naptejet ajánlok! Szerintem ehhez a naphoz minimum kell ennyi! Tengerpartra meg hát 50 spf tuti kell ahhoz, hogy elkerüld a leégést, ami okozza a bőrrákot! Én az australian goldtól használok naptejet, nekik van sima naptejük meg olyan is, ami plusz bronzosítót tartalmaz, és páratlan illatuk van!!! Jó barnulást!

2012. jún. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vannak akiknek jobban figyelni kell a napon töltött órák számára, ők azok akik hamar leégnek, testükön sok anyajegy található illetve a családjukban előfordult már a betegség. Az életkor előrehaladtával tovább nő a kockázat a melanóma kialakulására, de súlyosbító tényező a szolárium is.
2012. jún. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!