Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ti, akik borotváljátok a...

Ti, akik borotváljátok a lábotokat, milyen sűrűn csináljátok, és mennyi idő alatt nől ki a szőr?

Figyelt kérdés
Nekem már másnap szúr a lábom, érdekel hogy másnak is, vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen. És nekem a comb tövemig szőrös a lábam, nagyon szégyellem, de már próbáltam mindent(kivéve a végleges szöreltávolítást) és nem akart elgyengülni, sem halványodni, mit csináljak?
2012. jún. 24. 10:26
 1/6 anonim válasza:
Ha borotválkozom,másnap már nekem is szúr a lábam,(ezt csak akkor csinálom,ha sietek).Ezért inkább szőrtelenítő krémet használok,amitől több nap is eltelik,mire ismét szúr.
2012. jún. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én 2 naponta borotválom. Gyorsabb, mint a krém, és nekem a krém se volt tartósabb...
2012. jún. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én olyan 4-5 naponta borotválom, de 2 nap után már látszik és esetenként szúr is.


Ha netán most kezded el borotválni a lábat (mer fiatal vagy) akkor inkább gyantáztass, vagy használj 'Veet' krémet, mert a gyenge szőr ellen az nagyon jó, viszont ha évek óta borotválsz akkor csak a gyanta segíthet.

Próbáld meg elkerülni a borotvát, mert erősíti a szőrt, én megbántam, ha előröl kezdhetném akkor Veet-et használnék, vagy gyantát mert azok gyengítik a szőrt, és egy idő után kikaptatja.

2012. jún. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A borotválás nem erősíti a szőrt. Az évek múlásával lesz erősebb, de nem a borotva miatt. Én 8 éve borotválom és ugyanaz a szőke pihe szőr nő vissza. És több lány is írta itt az oldalon, hogy nekik sem erősödik. Plusz ha kicsit utána olvasnátok akkor már tudnátok, hogy ez már bizonyítva is lett.

Ha így lenne akkor minden hónapban kopaszra vágatnám a hajam,hogy az is megerősödjön...

2012. jún. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyet értek az előttem szólóval!

A szőrnövekedést olyan belső tényezők határozzák meg, mint a genetika vagy a hormonok. Akkor mégis miért él még ez a tévhit? A szőr visszanövésekor a szőrszálak végei sűrűbbnek látszanak. Egy másik lehetséges ok az, hogy a hónaljban lévő szőr 50%-kal gyorsabban nő, mint a lábon, így természetesen gyorsabban nő – borotválás ide vagy oda. Általánosságban a szőr havonta negyed ujjnyit nő, s ez annak a jele, hogy egészséges a szervezeted és rendesen végzi a dolgát.


Amúgy ha én egyik este leszedem, akkor már következő este is esedékes lenne leszedni mert érzem, hogy már nő, de lusta vagyok. Csak 3 naponta szoktam leszedni. :)

2012. jún. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2-3 naponta, mikor mosom a hajam
2012. jún. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!