Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A mitesszereket kozmetikus...

A mitesszereket kozmetikus eltudja tüntetni. Mert nekem elég sok van. Vagy vegyek tapaszt?

Figyelt kérdés
2009. júl. 7. 22:39
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
+ ?
2009. júl. 7. 22:46
 2/16 anonim válasza:
54%
A mitesszereket leghatékonyabban a klasszikus módszerrel, nyomkodással lehet eltüntetni (előtte-utána tisztítás, fertőtlenítés, krém), tehát igen, a kozmetikus tud segíteni, és te is meg tudod oldani. (A tapaszt nem tudom véleményezni.)
2009. júl. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
A nyomkodás az kicsit körülményes legalábbis nekem, mert elég sok heg maradt az arcomon sajnos.....
2009. júl. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
Értem... ha amúgy is jársz kozmetikushoz (mert én pl nem), akkor kérd ki a véleményét, de egy házi megoldást még esetleg tudok javasolni: "gőzölögtesd" (forró víz, pára) az arcodat, utána pedig... nyomkodd picit:).., de ha nem akarod, akkor bőrradír, tonik. Szerintem önmagában a tapasz sem csinál csodát - esetleg ha egy ilyen akció után éjszakára felteszed...
2009. júl. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A tapaszt használtam, egyik sem ér semmit. Ki se húzza a mitesszereket, főleg ha sok van. Nem érdemes senkinek sem megvenni, nemhiába már sokkal kevesebbet látni a drogériákban is, mint évekkel ezelőtt.


A nyomkodás ideig-óráig segíthet, de téves, hogy ez egy jó megoldás.

Ha nyomkodod heges maradhat az arcod, illetve ezáltal sokkal fokozottabban működnek a faggyúmirigyek, úszni fog az arcod a zsírban, hamarabb eltömődnek újra a pórusok.


Kozmetikusok közül sem mind nyomkodja. Azt csak akkor lehet, ha némelyik már nagyobb és viszonylag könnyen kijön. De a legtöbb embernek sok kisebb mitesszere van, azt meg lehetetlenség kinyomkodni.


Amit tudok javasolni, hogy szerezz be egy szivacsot. Nem kell, hogy túl puha legyen. Ha nincs más fogsz egy (tiszta) mosogatószivacsot és mondjuk 2 felé vágod, vagy 3 felé.

Bevizezed és raksz rá arclemosót. Nem radírt, hanem valami zselé vagy ilyesmi állagú arctisztítót. És azzal megdörzsölöd az arcod. Én a durva, dörzsis felével is meg szoktam dörzsölni pár hetente, nagyon jót tesz a bőrnek. Természetesen utána alaposan be kell krémezni és még az elkövetkezendő pár napban is, mert kicsit érzékenyebb a bőröd.

Ha nem bírod, akkor csak a sima felével dörzsöld át az arcod. sima felével dörzsölheted minden nap is, a durvával bőven elég hetente, 2 hetente.

Ez a szivacsos módszer volt nekem a leghatásosabb, rengeteg pénzt költöttem a legdrágább termékekre is és mindenféle kezelésekre.

De ha szivaccsal megtisztítom akkor másnap is teljesen tiszta még este is. A radírok és egyéb termékek csak a bőr felszínéről szedik le a mitesszert, tehát egyvonalba hozzák a bőröddel. Viszont a szivaccsal úgy meg lehet csinálni, hogy ha megnézed kis lyukak lesznek. Tehát bőven kiszedi belülről is a koszt. Nekem ezután lyukacsos az orrom :) De olyan szinten, hogy a mitesszerek utána pár napig nem is látszanak csak alig és ha alapozót teszek fel fehér pöttyöket látni, ahogy az alapozó belemegy a pórusokba. Ezt csak azért írtam le, hogy lásd mennyire kitisztítja a pórusokat és a mitesszereket. Sokkal többet ér, mint bármi más.

De nagyon durván nem szabad, mert karcolhatja a bőrt. Amitől pirosas lesz és érzékenyebb.

De én évek óta így csinálom, és mára gyönyörű arcbőröm van és semmi problémám.

Arckefét is vehetsz, szerintem az is hatékony, bár az az egy amit én még nem használtam.

Ja és ha a szivacsos módszert alkalmazod már nem nagyon kell arcradírt használni. Esetleg olyat, ami kémiai peeling, tehát nem a dörzsölés által hámlaszt, hanem valami sav által. de szerintem még fiatal vagy, erre biztos nincs szükséged.

2009. júl. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Elfelejtettem leírni, hogy ezután használhatsz pórusösszehúzó maszkokat, pakolásokat, tonikot, krémet.

Előtte nem érdemes, mert csak bezárod a bőrbe a szennyeződéseket.

2009. júl. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló..

És ezek a lyukak megmaradnak vagy elmúlnak?

egyébkénk köszönöm a válaszokat:)

2009. júl. 8. 07:12
 8/16 A kérdező kommentje:
Öhm.. és elég zsíros a bőröm..Tonikot vegyek ?..mert kipróbálom ezt a szivacsos módszert :)
2009. júl. 8. 07:21
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, nem kell megijedni ezek nem olyan durva nagy lyukak! :)

Képzeld el hogy egy átlátszó üvegpohár teljesen tele van kólával. Az a mitesszer :)) na, ha nagyon zsíros a bőröd akkor a kóla kissé felpúposodhat ( ami az életben azért nem fordul elő.) De akkor úgy képzeld el, hogy a pohár fölé érne és a levegőben lógna a felső része. A radírok általában csak ezt tisztítják le és egy szintbe hozzák a pohárral. De ez a szivacsos módszer például úgy kitisztítja, mintha a pohárból kiöntenéd a kólát és csak a feléig lenne a pohár. Így értve lyukacsos ott a bőr. Mert kitisztulnak a pórusok. De ez jó dolog, végül is mindenki ezt akarja elérni a különböző termékekkel.

Ilyenkor én nem használok alapozót az elkövetkezendő pár napban, mert különben az tölti fel a pórusaimat (lyukakat) és akkor nem fekete pöttyök látszódnak, hanem világosak :) Nekem az se volt szép látvány ezért ilyenkor egy mattító krémet használok és vagy erre vagy csak simán felviszek púdert. Pl. Miss sporty antibakteriális púder valami 4es hatású... az pattanásos, zsíros bőrre van. Világos bőrre ideális, de azt hiszem van sötétebb árnyalatban is. Olyan 8-900 forint tehát nem drága.


Ezek a lyukacskák eltűnnek, mert vagy összehúzódnak a pórusok vagy újra megtelnek. De ez amúgy sem észrevehető, csak ha közelről megnézed. Szóval nem kell aggódni nem lesz ez csúnya, nem veszik észre az emberek. És ilyenkor nincs szükség alapozóra sem mert alig látszanak a mitesszerek.


Idővel teljesen ki fognak tisztulni aztán már nem lesznek annyira láthatóak és majd teljesen össze tudnak húzódni és nem is telnek meg újra.


Bocs, hogy sokat írok csak próbálom érthetően magyarázni...


Tonikot szerintem jó ha veszel, olyat keress ami összehúzza a pórusokat, ez nagyon fontos. Ez rájuk van írva, nézelődj a drogériákban biztos találsz megfelelőt.


Egy arckrémet is vehetsz ebből is van ami összehúzza a pórusokat. Ezek azért jók, mert ha megtisztítod az arcod utána nem tud belemenni a piszok.

Kb. mint amikor bent felmosol a lakásban majd bezárod az ajtót és így a szél nem tudja befújni a homokot, port stb.

Reggel nagyon fontos ezeket használni, hogy napközben a piszok ne tömítse el a bőrt. De este is érdemes alkalmazni.

2009. júl. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen..:) Örülök neki,hogy vannak segítőkész emberek ! Kifogom próbálni a szivacsos módszert...remálem beválik :S:))
2009. júl. 8. 17:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!