Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Begyulladt szőrtüszők stb,...

Begyulladt szőrtüszők stb, extra érzékeny bőr! Mit tehetnék hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés
Teljesen mindegy, hogy borotvával vagy epilátorral szőrtelenítek, az összes "szőrtüsző pötty" nagyon durván látszik és a fele legalább mindig begyullad, tiszta piros, némelyik megtelik ilyen fehér izével, és olyan lesz, mint egy pattanás (tudom elég undi vagyok). Eszméletlen ocsmány a bőröm, legszivesebben csak hosszúnadrágot hordanék...A szőrbenövés se ritka. Ahhoz képest hogy fehérbőrű vagyok, és az eredeti hajszinem is világos, a szőröm meg fekete és erős... Mellesleg a combom és a fenekem alatt is folyton mintha kiütéses lennék, független attól, hogy mennyire van meleg, mennyire izzadok... elegem van, hogy mindig ilyen ocsmányul nézek ki, testápolók semmit nem érnek. Mivel szőrtelenítsek, vagy mivel kenjem a lábam, hogy legalább be ne gyulladjanak a tüszők?
2012. júl. 5. 14:08
 1/6 anonim ***** válasza:
én is ilyen vagyok, sajna semmi sem vált még be eddig...
2012. júl. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nekem is ez volt és minden szőrtelenítési módot kipróbátam de nekem e veet jött be ami zuhanyzs közben hat csak az nekem volt veet krém az nem volt jó sem eza fújós az borzalom ugyh én ennél maradok még a cukor gyantát akarom kipróbálni hátha az jó lenne mert akkor hosszabb ideig lehetnék sima
2012. júl. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
A gyanta nálam bevált, nekem is elég érzékeny a bőröm, ahol pedig szőrteleníteni akarok 1 nappal elötte bekenem kakaóvajjal azóta nincs ilyen problémám.
2012. júl. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Klaudia Ramona válasza:
Szia! az én bőröm is ilyen :/ nekem egy valami vált be... anyukámnak volt egy folyékony állagú krémszerűsége amivel kentem és elég szépen gyógyulgatott ha borotválás epilálás után bekened vele nem lesz semmi baj.. Ha szeretnéd kipróbálni megkeresem neked ennek a krémszerűségnek a nevét :)!
2012. júl. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanez a probléma, nekem a hintőpor segített, bár nem teljesen, de azért javított valamit a helyzeten:)
2012. júl. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szia! PONT ugyan ez a problémám, már odáig fajult hogy korrektorozom a lábamat! én is mindent próbáltam de semmi se vált be, ami még a legjobb nálam az a legérzékenyebb bőrre való mindenfélecsíkkal meg párnával meg nemtudom mivel ellátott borotva és ezzel miután áztattam kicsit a bőröm tusfürdőt felhabosítom a lábamon és nagyon lassan, szinte nyomás nélkül húzom végig a lábamon.

Ezzel a módszerrel se tökéletes sajna, de jobb mint pl epilálás után egy héttel, amikor az egész lábam mintha pattanásos lenne :S

ja és még egy tipp: ne nyomkodd őket (nemtudom te csinálod-e, nekem sajnos rossz szokásom) mert csak rosszabb lesz hidd el!! ha meg látod hogy szőrbenövés, akkor max egy tűvel piszkáld ki a szőrszálat, de ne a körmöddel nyomkodd

2012. aug. 15. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!