Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Epilálással kapcsolatos gond....

Epilálással kapcsolatos gond. Tudtok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Sokan tanácsolták már nekem, hogy próbáljam ki az epilálást mert bár fájdalmasabb, de mégis sokkal tovább tart, szemben a mostani mindennapos borotválással. :S Kipróbáltam, végülis a fájdalom nem vészes, de amint belekezdtem több helyen is elkezdtem vérezni ott ahol a gép kihúzta szőrt, úgyhogy inkább abbahagytam, nem mertem tovább folytatni, mert tudom, hogy "piros pöttyök" lehetnek a bőrön egy-két napig, amik elmúlnak, de azért ez mégis más...

Akárhol csinálom ez van, és a fürdés utáni epilálás sem vált be. Mások azt mondják akkor hagyjam, és maradjak a borotválásnál.

Ti mit tennétek, ha ilyet tapasztalnátok?


2009. júl. 11. 22:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Amikor elkezdtem az epilálást sok év borotválás után, akkor nekem is vérzett, főleg az intim részen :-( Azért van, mert nagyon erős a szőröd. Szedd ki nyugodtan, majd hagyd, hogy szépen begyógyuljon. Majd megint szedd ki... Egy idő után már olyan gyenge lesz a szőröd, hogy fájni sem fog már annyira, és borosta helyett pihék fognak nőni :-) Csak kitartás! Nekem már havonta egyszer kell használnom, és akkor se fekete, szúrós pöttyöket érezni, hanem puha, ritka pihéket :-)) Megéri!
2009. júl. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

szia.én is epilálom a lábam és a hónaljam. régebben gyantáztattam, de akkor sosem vérzett(csak bikinivonalban), de az epilátortól nekem is. de elég gyorsan elmúlt, olyan 3-4 alkalom után. én fürdés után csinálom, és akkor nem is fáj annyira, meg biztosan nem vérzik, mert puha a bőröd. epilálás után meg kb 1 percig hideg vizet eresztek rá, majd ha megszárad, bekenem hidratáló testápolóval, így gyorsabban elmúlnak a piros pöttyök.

jah és mégegy dolog: ha egyszer elkezdted epilálni, akkor többet ne borotváld, mert akkor nagyon fog fájni utána az epilálás (remélem érted mire gondolok).

légy jó, jó szőrtelenítést ;)

19L

2009. júl. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nekem is szokott vérezni a kihúzott szőr helye.Én is az intim részen epilálok de a szeméremajkakat nem ,mert az nagyon fáj.(Ott borotválom) A bikini vonalam is epilálom és utána kipirosodik a bőröm és vérzik :S Nekem javasolták hogy előtte és utána használjak hintőport.Ki is próbáltam és csak akkor volt tűrhető a pirosodás mikor előtte,közben és utána többször is hintőporoztam.De féltettem hogy elromlik a gép a hintőportól szal inkább előtte és közben nem csinálom.Most úgy szoktam hogy epilálás után neogronormonnal bekenem és rá a hintőpor.Így is picit piros egy darabig de utána már egész jó.
2009. júl. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!