Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitől nőhetne gyorsabban a hajam?

Mitől nőhetne gyorsabban a hajam?

Figyelt kérdés
Természetes szőke hajam van. Kiskoromban derékig ért, szinte szög egyenes volt, de tavaly ilyenkor, egész pontosan 14 hónapja egy darabolósgyilkos fodrász levágta! Váll alá ért pár centivel, és azt mondta hogy bocs, ennyire töredezett volt... Hetekig sírtam, főleg hogy göndör, és ezért nem is tudtam úgy formázni ahogy azt a fazon kívánta volna. Az eltelt 14 hónap alatt körülbelül 10-12 cm-t nőtt a hajam. Tisztában vagyok vele, hogy nincsenek hiperszuper hajnövesztő szerek amitől gyorsannan nő. De a haj mindig ugyan annyit nő, vagy minnél hosszabb, annál lassabban? Anyukám szerint minél hoszabb, annál lassabban nő, apukám szerint meg rengeteg dologtul függ, hogy milyen típusú a hajam, mennyi tápanyagot juttatok a szervezetembe stb... Mivel most hátul kb a melltartóm vonaláig ér, azt számoltam ki, hogy ha ilyen gyorsasággal nő, kb 2 év múlva eléri a hőn áhított hosszt. Viszont 2ét éve MINDEN NAP 200-220 fokon vasalom 40 percig, mert utálom hogy göndör. Egy olyan másfél hónapja elfogattam, nem vasalom, nem is szeretném, mert tíz centis darabokban tört le a hajam, és az elmúlt 4 hónapban olyan volt, mintha nem is nőne. Ricinus olajról hallottam, de mit tegyek, hogy egészségesebb, dúsabb legyen a hajam, és nem utolsó sorban valahogy serkentsem a hajnövekedést??? :) 14/L

2012. júl. 12. 12:19
 1/7 A kérdező kommentje:
* Amikor kicsi voltam egészséges volt a hajam, attól volt egyenes, meg mindig kezelve volt, és anyukám beszárította, de ahogy szétégettem a hajvasalóval, és tönkre ment a haj, elősször csak hullámos majd kifejezett göndör lett... xd*
2012. júl. 12. 12:25
 2/7 anonim ***** válasza:

Hallottál a ricinus olajról? Hát akkor mire vársz?:)

Hetente kétszer hajmosás előtt kend fel a hajadra, aztán rá törölköző, hogy melegen legyen. Hagyd így 1-2 óráig, és utána moss hajat, ahogyan szoktál.

2012. júl. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ja, és a vasalás. Csak ha muszáj akkor csináld, és akkor is használj előtte hővédő spray-t.

Sok sikert:)

2012. júl. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és a bíztatást !!! szerinted gyorsabban fog nőni??
2012. júl. 12. 13:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Na igen,hajvédő spray vasalás előtt,de legjobb lenne ha kb.fél évig nem vasalnád,összekötve hordanád az utcára,otthon meg kibontva és olajjal kenni a végét. Én sima babaolajjal kentem és nagyon hamar megnőtt,de azt hozzátenném,hogy nem csak nem vasaltam,nem is szárítottam,hagytam természetesen száradni.
2012. júl. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok, kb. 3-5 centit nő egy hónapban (az átlagos 1 centihez képest tök jó), viszont nem az első nap kezdi el kifejteni a hatását. Használd rendszeresen és egy-két hónap és szemmel látható lesz a növekedés. Ne ijedj meg, az elején kicsit hullani fog a hajad, de ez csak azért van, mert az olaj először azokat a hajszálakat távolítja el amik gyengék stb.
2012. júl. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Úristen az fantasztikus lenne, ha tényleg annyit nőne.. vagy már a havi 2-3 centi is! Nagyon szépen köszönöm a tippet, amint tudok, bele kezdek!!! :)
2012. júl. 12. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!