Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A rasztát hogyan mossák? és...

A rasztát hogyan mossák? és mennyi időnként?

Figyelt kérdés

2012. júl. 12. 13:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%
Általában sehogy:D legalábbis én így vagyok informálva erről.
2012. júl. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Énis csak azért kérdezem mert ilyet hallottam hogy nem mossák.... de hogy lehet úgy élni hogy nem mosol hajat?
2012. júl. 12. 13:40
 3/12 anonim válasza:
100%
De mossák: [link] - oldalsó menü - mosás
2012. júl. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
De mossák,csak sokkal kevesebbszer,mint akinek nincs rasztája,max. 1x-2x egy hónapba.
2012. júl. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Köszi utcsó, én is sokat tanultam belőle.:) (első vtam)
2012. júl. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
21%
Mármint a linkelőre gondoltam:D
2012. júl. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%

Én hetente mosom, akkor kb 1,5 órámat veszi igénybe.

De még min 1 nap, mire megszárad.

2012. júl. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%
egyik osztálytársam 11 hónapja nem mosta ki :D nekünk azt mondta az az ideális :O
2012. júl. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

Dehogy az az ideális.

Oké, hogy a kosztol filcesedik, de azért na... Én mondjuk érzem, ha már koszos, 1 hét után. Én tengeri sós vízzel szoktam filcesíteni, nagyon szép :)

2012. júl. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%

Nagyjából ugyanúgy kell mosni, mint egy rendes hajat, csak kicsit macerásabb, hiszen olyan sampont kell használni, ami nem tartalmaz mindenféle fölösleges adalékanyagot, pl. ami fényesítené vagy kezelhetőbbé tenné. Én pl WU2-t használok. ;D Aztán sokkal tovább tart a raszta száradása, mint a normál hajnak, mert a tincsek kb úgy működnek, mint egy szivacs. És gyakran kicsúsznak a hajszálak a dreadekből, amiket vissza kell horgolni, hogy ne legyünk kócosburájúak :'D tehát a rasztát is ugyanúgy kell ápolni meg minden, sőt, talán még több meló van vele, mint egy átlag hajjal.

A mosás gyakorisága egyéntől függ, ismerek olyat, aki heti 2-szer mossa a dreadlockját, de olyat is, aki egyáltalán nem szokta. Mindenfelé írják, hogy egy idő után a fejbőr és a haj öntisztulóvá válik, de azért szükség van bizonyos időközönkénti hajmosásra. bleee mert azért oda is bekerül mindenféle dzsuva.. ki tudja, mennyi bogártetem és vízihulla lehet azokban, amiket nem mosnak :D Főleg, ha vmi bőrproblémája van az illetőnek.. akkor ugyanúgy kell kezelni például korpásodás elleni szerekkel meg iylesmik.. sokan azt gondolják, hogy a raszta tetvesedik meg iylenek, pedig ez is hülyeség :D Ugyanannyi valószínűséggel lesz tetves, mint egy normál egyén. Szóval én az enyémet általánosan 1,5-2hetente szoktam megmosni, ha érzem, hogy dzsuvás xD Gyakrabban nem nagyon kell, mert tényleg vmilyen szinten beindul ez az öntisztulás, hogy a fejbőr hozzászokik a rasztához és whí :D

2012. júl. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!