Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Valaki valami tuti receptet...

Valaki valami tuti receptet nagyon száraz töredezett hajra?

Figyelt kérdés

sajnos nagyon el van törve a hajam vége és nem akarom levágatni

bevált házi praktikák??



2012. aug. 10. 13:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Pedig vágni kellene belőle, tudom, hogy sz*r dolog, de ez van. Durva példa, de ez olyan, mint a pohár. Ha eltörik, hiába ragasztod össze nem lesz már az igazi. A haj is ilyen, ha töredezett, kenhetsz rá mindenféle hiper-szuper csodakencét, nem lesz az igazi. Megértem, hogy nem akarod levágatni a hajad, én is ilyen helyzetben vagyok. Növesztem a hajam, de most már eléggé töredezett, szóval a közeljövőben mindenképpen megyek fodrászhoz vágatni belőle.


Egyébként nekem is nagyon száraz, sprőd hajam van, nekem házi pakolások közül a ricinusolajos vált be. Ricinus olajat és mézet keverek össze kb. fele-fele arányban, picit felmelegítem, hogy folyósabb legyen és felviszem a hajhosszra. Jó belemasszírozom, majd hajszárítóval rászárítok egy kicsit, mert azt olvastam itt, hogy a meleg hatására még jobban kifejti hatását. Alufóliával körbetekerem a fejem, majd törölközőbe csavarom és így hagyom kb. 2 órán át. Utána alaposan megmosom a hajam samponnal.

Az utóbbi napokban kicsit nomádabb körülmények között voltam és a hajamat igencsak megviselte az erős napfény, ezért tegnap csináltam ilyen ricinusos pakolást, majd hajmosás után tettem még rá gliss kur pakolást is. Így most tűrhető a hajam szárazság tekintetében.


Egyébként a ricinus olajat lehet még keverni olívaolajjal, kókuszolajjal és tojássárgájával is, mert ezek is táplálják a hajat.

2012. aug. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
olló. bocs de a töredezett részt nem rakja rendbe semmi csodakenőcs. én a ricinust se javaslom mert az én hajam alsó része szintén töredezett és úgy összegubancolta hogy megértem kitépni belőle a fésűt...
2012. aug. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!