Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A göndör hajat hogy lehet...

Lilith1994 kérdése:

A göndör hajat hogy lehet rendesen karban tartani? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval nekem az a problémám hogy nagyon (eléggé) göndör hajam van és könnyen be gubancolódik. Eddig már nem egyszer kellet elmennem fodrászhoz hogy ki bontsa a hajam. mivel gubancos lesz így kifésülni egy rémálom, és kicsit tépem amikor fésülöm, mert máshogy nem tudom ki fésülni belőle a gubancokat. Lenne valami ötletetek hogy hogyan tudnám hajvasaló nélkül egyenesíteni a a hajam?


Megjegyzem hogy törik a hajam, mert vasalom, nem tudom kifésülni a hajam máshogy. Festem is de csak olyannal amiben nincsen olyan sok károsító anyag. Ha tudtok légy szíves linkeljetek ezzel kapcsolatos cikkeket? előre is köszönöm :)



2012. aug. 22. 20:52
 1/8 paradicsom31 ***** válasza:
ugyanilyen a hajam.. dús, göndör, nehezen fésülhető, gubancos. Babyliss halvasalóval vasalom, és olyan sampont használok, amivel könnyebb egyenesíteni. Pl. Garnier Fructis (táplál és kisimít) vagy az ISANA hajegyenesítő sampont. Használj balzsamot (nekem a golf a legjobb), könnyíti a kifésülést, és ápolja a hajvéget.
2012. aug. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm :) majd ki derül, de te hogyan szoktad ki fésülni hogy ne tépj ki egy csomó hajat?
2012. aug. 22. 21:00
 3/8 sonkovero válasza:

A göndör hajat, ha természetes, ha dauerolt, csak vizesen szabad fésülni, szárazon soha. Segíthet még ha nem szárítod, hanem hagyod megszáradni. Esetleg használhatsz diffúzoros hajszárítót, mert az nem olyan erős, ráadásul kiemeli a fürtjeidet :) Ha vasalod, mindenképp tégy rá hővédőt.

Remélem segítettem :)

2012. aug. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2012. aug. 22. 21:58
 5/8 anonim ***** válasza:
nekem is göndör hajam van és rengetegen megdicsérik,mert ápolt :) én így csinálom:schwarzkopf töredezett és erősen igény bevett hajra való sampont használok( de szerintem bármi ilyesmi jó,a lényeg hogy keveset rakj és ne forró vízzel mosd le,és én kétszer szoktam megmosni),utána kifésülő spray segítségével kifésülöm( a gündöe hajat csakis vízesen szabad kifésülni,különben úgy nézel ki mint egy oroszlán és mivel a göndör hajból nem tud a napi fésülés miatt távozni az elhalt hajszél,ezért ezek csak hajmpsáskor jönnek ki.amúgy baromi sok jön ki nekem is) én utána göndör hajra való hajhabot is használok szintén vizes hajra,ha nyár van magától szárad,télen difúziós hajszárítóval szárítom.Néha szárazon befújom hajvégépoló sprayvel és persze havonta legalább háromszor pakolás,de elvileg minden héten kéne :D remélem segíthettem
2012. aug. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget :)
2012. aug. 23. 14:48
 7/8 paradicsom31 ***** válasza:
1. vagyok. Nos, én hajmosás után mindig kiegyenesítem. Összefogom, ha éppen nem megyek sehová. Így nem göndörödik be, csak hullámos lesz, ha napokig nem vasalom. Így könnyű fésülni :) és vasalni is.
2012. aug. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
na most, vasalni akarod, vagy göndören hagyni, csak tudni, hogy hogy kell kezelni? mert ha utóbbi, akkor a fentinek igaza van, aki írta, hogy göndör hajra való sampon (bár ez annyira nem lényeg, de használhat), vizesen fésüld ki, szárazon soha (értelemszerűen így ugrik a napi fésülés, de nem is tesz jót neki), és göndör hajra való hab, és levegőn szárítás.
2012. aug. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!