Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi baja lesz az arcbőrömnek...

Mi baja lesz az arcbőrömnek ha szappannal/tusfürdővel mosom meg?

Figyelt kérdés
Nagyon zsíros a bőröm és arra gondoltam, egyszer átmosom az arcom egy kis szappanos vagy tusfürdős vízzel mielőtt arctonikot használok. Lehet baj tőle? Miért nem használják?

2012. aug. 25. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Semmi bajod nem lesz tőle, hacsak nem vagy allergiás valamelyik összetevőjére.
2012. aug. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Semmi bajod nem lesz a szappantól. Mi lenne?
2012. aug. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom, de még sose hallottam hogy valaki ezt csinálná, pedig ez a legkézenfekvőbb.
2012. aug. 25. 18:35
 4/6 anonim ***** válasza:
én is ezt csinálom...semmi baja nem lesz
2012. aug. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Semmi bajod nem lesz tőle. Szárít, de ez a te esetedben pont nem baj. A fő oka, hogy nem ezt ajánlják az, hogy egy direkt erre a célra kifejlesztett arctisztító hatékonyabb, mint a szappanos/tüsfürdős arcmosás. Az arctisztítóban olyan mikroszemcsék vanank, amelyek képesek leszedni az egészen apró szennyeződéseket, lerakódásokat, faggyút (ami a pórusaid eltömíti, és a bőrhibákat okozza).

A sima szappanos arcmosás is hasznos, csak kevésbé hatékony.

2012. aug. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
ééééértem már :) köszi!
2012. aug. 26. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!