Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek hogy ne legyen...

Mit tegyek hogy ne legyen állandóan korpás a hajam?

Figyelt kérdés
már ki próbáltam nagyon sok mindent és fél éve a nizoral sampon használt de most már az se. 1 napot se bír ki. a melegtől elkezd viszketni a fejem.(lehet akkor ha jön a hideg újra jó lenne a nizoral és most azért korpás a hajam mert nem bírja a meleget?) lehet a stressztől is a korpám nem tudom mitől van de nagyon szeretném megakadályozni. meg írhatjátok nektek mi vált be vagy milyen technikák vannak arra hogy meg előzzem a korpásodást.

2012. szept. 3. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Én azt szoktam hogy hajmosás előtt citromolaj és olivaolaj keverékével úgy 10-15 percig maszírozom a fejbőrömet és utána megmosom korpa elleni samponnal.
2012. szept. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem csak a Vichy Dercos kék cimkés sampon vált be. Illetve almaecetes vízzel szoktam öblíteni. Mostanában van egy spricnis üvegem, amibe higított ecetet tettem és hajmosás után bespriccelem vele a fejbőröm, utána alaposan leöblítem. Nagyon jó rá és szép lesz a hajam is.
2012. szept. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Selsun blue. Én ezt használtam és tényleg jó, nekem elmúlt tőle.
2012. szept. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elöször azt kellene kideríteni, hogy valóban korpás vagy pedig ekcémás. Ha ekcémás, akkor ezek a kencefincék nem sokat használnak, csak kimarják a fejbörödet...
2012. szept. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek! azért még van pár "kencefice" amit nem próbáltam és ezeket amiket írtak ki próbálom de ha nem használ akkor bőrgyógyász?
2012. szept. 3. 13:50
 6/8 anonim ***** válasza:

valamilyen korpáshajra való sampon...figyelj oda,h sose vakard a fejbőröd,mert csak gyarapodni fog a korpa és nagyobb területre átterjeszti a körmöd...akármennyire is viszked,nem szabad vakarni...és arra is figyelj, hogy mindig teljesen szárítsd meg,hidegben sapkát hordani kötelező, hogy ne fázzon meg a fejbőr...


nekem a head and shoulder citrus sampon vált be illetve a mindennapos,vagy max 2naponta való hajmosás... :/


ha mással mosom meg,egyből visszajön a korpa sajnos...

2012. szept. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi! ki fogom próbálni. már azon is gondolkodtam hogy állandóan hozzászokik a fejbőröm a samponhoz ezért 2-3 hetente váltanom kéne. szerintetek is?
2012. szept. 3. 14:39
 8/8 anonim válasza:

Én öcsémnek szoktam csinálni mert irtó korpás a haja de kétszer csináltam meg és nincs semmi jele a korpának azóta. Ha tényleg korpás a hajad és nem valami más akkor

csináld ezt:

Egy tojásfehérjét verj fel fél citrom levével+egy kis kanálnyi oliva olajjal!! Maszírozd bele a fejbőrödbe (nem az egész hajadra!!),majd hagyd fent 15-20 percet és kész majd mosd ki persze nem ér ha ötször kimosod a hajad,elég kétszer!!! Meglátod jó lesz.Remélem tudtam segíteni :))

2012. szept. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!