Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon pattanásos a bőröm,...

Nagyon pattanásos a bőröm, vagyis inkább gyulladt, és nagyon piros. Valami hatékony megoldás?

Figyelt kérdés

2012. szept. 3. 14:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
elmenni egy kozmetikushoz tisztitasra,hogy a sok sok pattanásból egyre kevesebb legyen.Ha tényleg nagyon sok van akkoor 2 hetente lehet menni,hogy ne egyszerre történjen a tisztitas:)
2012. szept. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A pattanásokat belső gond okozza, a kozmetikus csak átmeneti megoldás, igazából sokat nem ér.

Bőrgyógyászhoz menj el, fontos az egészséges étkezés és sok víz fogyasztása is. Cukros üdítők kizárva. Mindennapos alapos bőrtisztítás, olyasmit hogy alapozó ne használj, mert sokat árthat.

2012. szept. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
ha elmegy kozmetikushoz és olyanok a pattanásai amit nem kezelhet egy kozmetikus akkor tovább küldi a börgyógyászathoz,de nem feltétlenül kell rögtön ott kezdeni
2012. szept. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
Szevasz! A barátnőmnek hasonló baja volt, végül életveszélyes - szex-megvonást kilátásba helyező - fenyegetések hatására elment bőrgyógyászatra. Kiderült, hogy semmi baja, csak B-vitamin hiánya van.A doki azt javasolta, ne pirulákat vegyen be, inkább egyen minden nap egy negyed sütőélesztőt. Megtette, a baja kb. 1 hónap alatt elmúlt!
2012. szept. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Győrfi Marianna válasza:
Az is lehet hogy rosaceád van.Menj el egy bőrgyógyászhoz.
2012. szept. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
Dermofil paszta :) dm-be lehet kapni (kb 1000ft) és 1 évre elég.
2012. szept. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Jagello válasza:
Üdv! Mindenképpen a bőrgyógyászt javaslom. Arctisztító és hasonló szerek nem fogják megoldani a problémáidat. Én nekem is volt hasonló problémám, bár nem annyira hagytam a dolgot és korán elmentem, először a Duac gélt írták fel, semmit nem ért, majd az isotrexin nevű kenőcsöt, na az már hatott és egy tubus használata után soha nem jöttek vissza. Az étrend is fontos, ne egyél zsíros ételeket és vigyázz a magas egyszerű szénhidrátokat tartalmazó ételekkel( pl.:péksütemények többsége). Egy jó doki segíteni tud!Menj el!Ha orvos is van köztünk itt nem tudja megoldani a problémád!
2012. szept. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 szamo77db ***** válasza:
Rengeteget kínlódtam annak idején ezzel én is! Nekem leginkább a tisztaság jött be. Naponta 3x mostam meg az arcom, kamillás szapannal. Reggel, mikor hazaértem a suliból és este. Külön törölközőt használtam, amivel csak az arcomat töröltem meg. Abba semmi más testrészt nem lehetett törölni! De a honvédségnél persze mindezt nem tudtam magamnak biztosítani, ott megint rettenetesen néztem ki. Aztán az idővel elmúlt. De nagyon szörnyű volt, hogy a szembejövők utálattal bámulnak az utcán. A hegek pedig örök életemre jelzik, hogy fiatal is voltam valamikor!
2012. szept. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Voltak nekem is pattanásaim az arcomon, méghozzá hatalmas és sok volt belőle. mentem bőrgyógyászhoz de amit adott vagy javasolt, az semmit nem ért. Volt egy olasz körzeti orvos ismerősünk Dr Scamazzo, aki küldött nekem egy karton (12 doboz) Retin-A kenőcsöt. Na az csodát művelt már egy nap alatt jól láthatóan elsimult a mérges fehér tetejű pattanás dudor és az erős gyulladás.


Aztán évek, évtizedek múlva elfogyott és megpróbáltam már itthon feliratni bőrgyógyászaton. Na persze, "hogy gondolom, és honnan tudom egyáltalán, hogy ilyen létezik..". Na szóval nem volt sikeres a próbálkozás. Akkor még küldött egy, korábbihoz hasonló kartont a dottore és még most, 57 évesen is van belőle másfél, de inkább egy és még egy kicsi. Vigyázni kell vele mert fényérzékenyít.


Ami érdekes, ha már több évtizedes vagy ha beszárad, akkor is kicsit kiveszek belőle és bekenem a kezdődő pattanást. (most is előfordul bárhol) szóval több évtizedesen is azonnal használ!

2012. szept. 7. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Arra azért vigyázni kell, hogy nagy felületet ne kenj be vele, csak a pattanást, különben akár gyulladást is okozhat. Általában nem volt jellemző nálam amikor használtam. Életemben talán kettő esetre emlékszem vissza, amikor kicsit bepirosodott a bőr, ahova a pattanáson kívül került.
2012. szept. 7. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!