Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit lehet tenni hajzsírosodás...

Mit lehet tenni hajzsírosodás ellen? És pattanások ellen? L/16

Figyelt kérdés

Nagyon pattanásos,miteszeres az arcom.. :( Anyu nem akar nekem venni semmi krémet mert mindenre azt mondja,hogy "drága"...Nincs valami házi praktika pattanások ellen?

Másik viszont az lenne,hogy nagyon zsírosodik a hajam.

Elég hosszú és hamar megizzad,levágni semmiképp sem akarom.

Este megmosom és már másnap délután teljesen zsíros.

Erre is valami házi praktika kellene.... :(



2012. szept. 6. 21:54
 1/4 anonim ***** válasza:
A clean&clear arclemosó és bőrradír egyben nekem nagyon bevált, plusz tonik, házi praktikát nem tudok, meg szerintem hosszú távon ugyanannyira jön ki árban, ha összekeversz ezt-azt, ráadásul hamar meg is romlana.
2012. szept. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hány éves lehetsz, gondolom tinédzser. Ezeket, majd szép lassan kinövöd :) Szerintem érdemes kipróbálnod, hogy reggelente mosol hajat. Nekem is zsíros a hajam, és azt tapasztalom, hogy éjszaka zsírosodik jobban, amikor rajta fekszek. Arcodra rengeteg fajta házi pakolást találhatsz a google-ben, mindenféle alapanyagból (pl. méz, élesztő stb). Én az ilyenekben jobban bízok, mint a boltban vásárolt kenceficékben :) 17/L
2012. szept. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Lencsicica válasza:

Ide már írtam egy hosszú választ, érdemes elolvasni: http://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__bor-es-hajap..

Amiket ott leírok, nem drágák ha úgy nézzük, hogy milyen sokáig elég pl. egy tubus krém. (Mellesleg a házi szerek sincsenek ingyen!) Ha anyu nem veszi meg, vetesd meg apuval, vagy spórold össze a zsebpénzedből. Bőven megéri, ha megszépül tőle a bőröd!


Ami a zsíros hajat illeti, ebben is sajnos tapasztalt vagyok. Jelenleg a saját készítésű samponomat használom (cosmio recept alapján), de nálad ilyesmi szerintem nem igazán jön szóba. Viszont valamilyen bio sampon biztosan jót fog tenni. Pl. a DM-ben kapható Alverde, amiről itt olvashatsz egy tapasztalatom (nem a sajátom, de a saját samponommal is hasonló a tapasztalatom):

[link]


Annyit tennék hozzá, hogy nem használok semmilyen hajbalzsamot, hanem hajmosás után citromleves vagy ecetes vízzel öblítem a hajamat. Kellett néhány hét, hogy átálljak erre a fajta hajápolásra, de nagyon megérte. Azóta nem viszket a fejbőröm és sokkal ritkábban kell hajat mosnom.

2012. szept. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Házipraktikára én az élesztőt tudom neked javasolni. Vagy lenyelsz minden nap egy csipetet (borzalmas lesz az íze) vagy kicsi tejjel összekevered, hogy jó kenhető legyen és maszkként felviszed az arcodra, hagyod rászáradni és lemosod. A másik: Egy közepes tálba reszelj le egy nagyobb almát és egy körtét. Érettebbet válassz, ezzel könnyebb dolgozni, sőt, ha a körte elég érett, akkor elég összetörni. A reszelt finomságokhoz adj annyi mézet, amennyivel kenhető masszát kapsz. Ezt a keveréket vidd fel az arcodra, hagyd hatni 10-15 percig. majd meleg vízzel mosd le, végül hideg vízzel paskold át az arcod.

Ezenkívül gyógynövényes boltokban lehet kapni ichtiolos szappant, kecsketejes szappan és sószappant. Ezek 3-500 ft körül mozognak, nekem nagyon beváltak.

Zsíros hajra pedig a hintőport tudom javasolni, éjszakára beszórod, ez felszívja a zsírt, reggel jó kifésülöd.

2012. szept. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!