Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A hajvasaló mennyire roncsolja...

A hajvasaló mennyire roncsolja a hajat?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat is írjatok légyszi!!

2012. szept. 9. 18:35
1 2
 1/11 anonim válasza:
hát.. ha naponta vasalod akkor szerintem roncsolja, használj kifejezetten erre a célra ilyen hajvégápolót :) nekem az segített. Amúgy én olyan 2-3 naponta vasalom, mert reggel a suli miatt nincs időm délután meg szerintem értelmetlen :)
2012. szept. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Anya barátnőjének válla alá érő gyönyörű természetes göndör szőke haja volt. Igaz festette,de jól állt neki. Nyár elején kitalálta,hogy jobban áll neki a kivasalt haj. Minden nap vasalja. Már több mint 10 centit kellett levágni a hajából,mert letöredezett neki. Most olyan a feje mint egy szénakazal. Már a tövétől száraz a haja, és még a festék sem olyan színűnek tűnik rajt. De ki meri neki mondani....? Ha mondaná neki valaki,akkor megharagudna rá.


Szerintem ne vasald.


Egy 14 éves hosszú hajú lány. :)

2012. szept. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

én saját tapasztalatot írok:

az én hajam iszonyú göndör vhogy így állna ha semmit nem csinálnék vele csak megmosnám és megvárnám h magától megszáradjon:

[link]

tehát muszáj vasalnom... én syoss rózsaszín samponnal mosom, majd vmi névtelen hajvégápolóval bekenem ami egyenesít is rajta /ezt még 1 fodrásztól kaptam, de már 1 éve használom és még mindig félig van/

aztán kifésülöm és "egyenesre" szárítom... aztán syoss heat protect-el befújom vasalás előtt, én 1 héten 1x hajmosás után szoktam vasalni, mersze csütörtökre, péntekre már igen hullámos a hajam, de egész elviselhető, ahhoz képest ahogy amúgy kinéz... kb. 3 hetente szoktam egy kicsit levágni a végéből...

2012. szept. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
az én hajam is természetes göndör és elkezdtem vasalni anno, nem mindennap, de heti 3-4 alkalommal igen. eleinte még nem volt látványos h ártana a hajamnak, de hosszabb idő után már igen. száraz lett tőle, rettentő töredezett és még pluszba kiadtam a pénzt 100 féle hővédő spray-re, amik szintén nem segítettek. most ott vagyok h próbálom visszaállítani az eredeti állapotába és hajvasalót a szemem előtt nem akarok látni -.-"
2012. szept. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyénfüggő, hogy mennyire roncsolja a haja. én 4 éve vasalom a hajam jóformán minden nap, mostanában már nem, mert dolgozni járok, olyan helyre ahova nem kell kiöltözni, de hétvégén így is vasalom, nekem soha nem törött a hajam tőle, szép egészséges, pedig semmilyen hővédő ostobaságot nem használok rá, festem is, csak sima sampon, néha veszek balzsamot, de nagyritkán, úgyhogy emberfüggő.
2012. szept. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Tényleg emberfüggő.

Az egyik barátnőm, amikor versenyszerűen úszott, minden nap vasalta a haját, balzsamot, pakolást nem használt, csak samponnal hajat mosott és kész. És egyáltalán nem látszott, hogy száraz, töredezett lenne a haja. Szép egészséges, fényes, puha tapintású volt a haja.

Én a legdurvább időszakban is csak hetente 3-4x vasaltam a hajam, és használtam különböző hajápolókat (pakolást, hajvégápolót, hővédőt) és rendszeresen vágattam a hajamból, mégis sikerült tönkretennem a hajam.


Most ott tartok, hogy bármit kenek rá, mire megszárad a hajam annyira száraz, hogy úgy nézek ki, mint akinek haj helyett szénakazal nőtt a fejére. Viszont most már ott tartok, hogy inkább legyen kicsit gázabb a hajam, de jöjjön rendbe. Úgyhogy most a hajvasaló használatát minimálisra csökkentettem, havonta max. 4-5x vasalom ki a hajam, inkább beszárítani próbálom, vagy hajbarát megoldásokkal próbálom normális kinézetűvé tenni a hajam. Igazából a hullámos hajjal sem lenne bajom, sőt örülnék neki, de nagyon nehezen marad meg benne a hullám. Eleve ilyen se nem egyenes, se nem hullámos hajam van, ezért kezdtem anno vasalni.


Most viszont egyre ritkábban vasalom a hajam, mert már tényleg nem állapot, hogy mennyire szénakazal a fejem. Akkor inkább összefogom a hajam, úgy kevésbé látszik és ki sem kell vasalni.


Szóval, változó, hogy kinek mennyire teszi tönkre a haját, de a legtöbb ismerősömnek nagyon hazavágta a haját a hajvasalás.

17/L

2012. szept. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez hajtípus függő is, ha vékony szálú hajad van, akkor roncsolja, a vastag szálút kevésbé..de mindenképp használj hővédő sprayt.
2012. szept. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!! Nekem amúgy nem göndör a hajam csak kicsit hullámos de valamelyik részen eléggé, és ez engem nagyon idegesített, ezért gondoltam a hajvasalóra, hogy talán akkor jó lesz. Arra esetleg tudna valaki választ adni hogy ha csak pár tincset vasalok és nem nagyon akkor mennyire lesz töredezett vagy száraz a hajam?? (a hajam középhosszú, és dús)
2012. szept. 10. 14:58
 9/11 A kérdező kommentje:
És egy normál hajvasaló kb mennyibe kerül??
2012. szept. 10. 14:59
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha csak a hajad egy részét vasalod, akkor a hajad többi része nem lesz annyira száraz, töredezett. Tehát a hajad azon része töredezhet jobban és száradhat ki jobban, amit vasalsz.


5-6000Ft körül már lehet egész jó hajvasalókat kapni. Én mondjuk mindenképpen egy jó minőségűt ajánlok pl. remington, babyliss vagy belissima. Ezek tényleg jó minőségűek és éveken át tudod használni. Ja, és olyat vegyél, amin állítani lehet a hőmérsékletet, mert általában 210°C körül van a max, de már 170°C-on is simán ki lehet vasalni a hajat és azért nem mindegy, hogy hány fokos vasalóval vasalod a hajad. :D

2012. szept. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!