Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Most mit kezdjek a pattanásaim...

Most mit kezdjek a pattanásaimmal?

Figyelt kérdés
szóval vagy 2-3 éve elég rendesen pattanásos vagyok. eleinte csak az arcomon, utána jöttek ki a hátamon, vállamon, stb... de igazából az arcom a problémás most is. először nem kezeltem rendesen, meg se mostam az arcom mindig, de egy ideje eléggé zavarnak szóval elkezdtem vele foglalkozni. voltam bőrgyógyásznál, felírta a skinoren krémet ami nem igazán használt sokat, ezért visszamentem, ekkor pedig a Sotret mevű gyógyszert. ez úgy vettem észre használt is de kb. 4 napig szedtem, mert alapból nem volt túl jó a hangulatom akkoriban, és a gyógyszer mellékhatása a depresszió, szóval rendesen le voltam törve. meg amúgy is van ilyen reflux betegségem, és olyan volt mintha a gyógyszer ezt felerősítette volna egy kicsit (bár ez lehet, hogy pszichés volt, meg voltam vérvételen is akkoriban, és azt mondta a doki, hogy lehetséges hogy volt valami enyhe vírusom a vérvétel alapján, tehát ez is okozhatta.) tehát jelenleg nem tudom mit kezdjek vele, mert a gyógyszert nem szívesen szedem bizonyos okokból, de a külső kezelések meg nem használnak. egyébként ha megyek valahova szoktam rá rakni aklapozót, púdert, korrektort, ami fiúként lehet, hogy ciki, de még mindig jobb mintha tiszta piros lenne a fejem. tehát ti mit ajánlotok? menjek vissza a bőrgyógyászhoz? esetleg próbáljam meg a zynerit+skinoren kombinációt? mert úgy hallottam, hogy volt akinek az használt. ja mostanában egyékbént élesztőt eszegetek, lehet, hogy javult valamit, de nem sokat.

2012. szept. 18. 20:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
71%

Egy ilyen problémát mindenképpen csak belülről lehet kezelni, mindegy mivel kened. Annak, hogy kijönnek a pattanások, belső okai vannak, szóval az, hogy kenegeted nem akadályozza meg, hogy újak jöjjenek ki, csak abban segítenek, hogy a meglévők gyorsabban és heg nélkül gyógyuljanak.

Szerintem visszamehetnél a bőrgyógyszhoz, és elmondhatnád neki is, hogy a reflux betegséged rosszabbodott tőle. Amúgy azt kivizsgálták, hogy mitől van neked ennyi idősen (gondolom fiatal vagy) reflux betegséged? Nem kapsz rá gyógyszert?


Az élesztő jót tesz, tele van B vitaminnal, ami sok bőrproblémán segít, és egyébként az idegrendszer egyensúlyáért is fele, tehát ha rossz passzban vagy akkor sem árt B vitamint és magnéziumot eszegetni. Ami még a bőrödön segíthet az a cink, szintén belülről, vagy étrend kiegészítőként vagy pedig cinkben gazdag ételek fogyasztásával.

2012. szept. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Egy kozmetikus kezelni tudja a problémát.Havonta 1-szeri kezeléstől tiszta lesz a bőr.Ő ad vagy ajánl krémet,lemosót ami a szervezeted nem piszkálja.
2012. szept. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
15 éves vagyok
2012. szept. 19. 17:39
 4/20 MadameViciouse ***** válasza:
74%

Elmondanád ezt hogy kezeli kozmetikus?

Ha ilyen durván pattanásos,ide már bőrgyógyász kell.

Menj el még egyszer és mond el amit ide leírtál.

Addig kell próbálkozni,míg be nem válik valamelyik...

2012. szept. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
36%
Mivel kozmetikus vagyok nekem van időm kitisztítani.Nem laikus vagyok!!!
2012. szept. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ne egyél egészségtelen kajákat,és sokat legyél a szabadban!
2012. szept. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 MadameViciouse ***** válasza:
79%

A legjobb barátnőm is az és elég sok időt töltök kozmetikába fodrászként,tehát tudom,hogy egy arctisztítás nem változtat azon ha belül vannak dolgok.

De legyen neked igazad...

2012. szept. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Azért annyira nagyon nem durva, sminkkel például alig látszik, csak ez is feszélyez kissé, mert néha látszik, hogy le van alapozva stb... bár egyébként van olyan amikor nagyon kijönnek és akkor tényleg elég durva.
2012. szept. 22. 09:25
 9/20 anonim ***** válasza:
73%
A kozmetikus egy barbár középkori kínzó"eszköz". Kinyomogatja a gennyel telt csomóidat, ami persze rohadt fájdalmas, szétterül a rengeteg baktérium az egész fejeden. Tele leszel hegekkel, ott is, ahol előtte alig látszott, hogy pattanásos vagy, a begyógyulási időszak kb. 1-2 hét, közben jön a következő adag pattanáshalom, tehát nagyon minimális az az idő, amíg "tisztának" mondható az arcod. Nyilván fertőtlenítés és krémek használata számítanak, de akinek belső, genetikai okai vannak a súlyosabb pattanásosodásnak, és a kérdező is vélhetőleg ebbe a kategóriába tartozik, mivel írta, hogy nem csak az arcán jelennek meg, annak ez a manuális barbárkodás nem sokat számít. Én azt mondom, próbálj olyan belsőleg ható készítményt találni, ami nem idéz elő nálad mellékhatásokat. Én 20 éves vagyok és vagy 12 éves korom óta pattanásos, és azért lelkileg is eléggé megviselt mindez, most tartok ott, hogy irány a bőrgyógyász egy komolyabb gyógyszerért, mert egyszerűen az idióta kenceficék sz@rt sem érnek vagy nagyon körülményes a mindennapi használatuk, cserébe drágák is. Nyilván fontos a helyes étrend, megfelelő mozgásmennyiség, levegőzés, de ha azt nézem, hogy a Mekin élő tohonya disznó, cigizős, piálós ismerőseimnek is hozzám képest sokkal szebb arcbőre van, valahogy nem ezek a dolgok jutnak eszembe a pattanások első számú okozójaként.
2012. szept. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Egyébkét az egyetlen krém, aminek eddig tényleg látható hatása volt nálam, az Akneroxid, de majdnem bármilyen benzoil-peroxid tartalmú készítmény megteszi, ugyanis ez a hatóanyag a gennyes csomók okozójára, a Propionibacterium acnesra hat, amely a bőrflórában egy természetesen előforduló baktérium, viszont túlszaporodása esetén pattanásokat okoz. Ez a kedves lény a hámló bőröddel és a faggyúval táplálkozik, a tinédzserkori megnövekedett hormonlöketek pedig ezek fokozott működését idézik elő, így növekszik meg a baktériumhozam is. Ha nincs aktív baktériumműködés, alapból "csak" mitesszeres vagy, de általuk lesznek a szép gennyes, vöröses és olykor fájdalmas csomók.
2012. szept. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!