Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Most mit kezdjek a pattanásaim...

Most mit kezdjek a pattanásaimmal?

Figyelt kérdés
szóval vagy 2-3 éve elég rendesen pattanásos vagyok. eleinte csak az arcomon, utána jöttek ki a hátamon, vállamon, stb... de igazából az arcom a problémás most is. először nem kezeltem rendesen, meg se mostam az arcom mindig, de egy ideje eléggé zavarnak szóval elkezdtem vele foglalkozni. voltam bőrgyógyásznál, felírta a skinoren krémet ami nem igazán használt sokat, ezért visszamentem, ekkor pedig a Sotret mevű gyógyszert. ez úgy vettem észre használt is de kb. 4 napig szedtem, mert alapból nem volt túl jó a hangulatom akkoriban, és a gyógyszer mellékhatása a depresszió, szóval rendesen le voltam törve. meg amúgy is van ilyen reflux betegségem, és olyan volt mintha a gyógyszer ezt felerősítette volna egy kicsit (bár ez lehet, hogy pszichés volt, meg voltam vérvételen is akkoriban, és azt mondta a doki, hogy lehetséges hogy volt valami enyhe vírusom a vérvétel alapján, tehát ez is okozhatta.) tehát jelenleg nem tudom mit kezdjek vele, mert a gyógyszert nem szívesen szedem bizonyos okokból, de a külső kezelések meg nem használnak. egyébként ha megyek valahova szoktam rá rakni aklapozót, púdert, korrektort, ami fiúként lehet, hogy ciki, de még mindig jobb mintha tiszta piros lenne a fejem. tehát ti mit ajánlotok? menjek vissza a bőrgyógyászhoz? esetleg próbáljam meg a zynerit+skinoren kombinációt? mert úgy hallottam, hogy volt akinek az használt. ja mostanában egyékbént élesztőt eszegetek, lehet, hogy javult valamit, de nem sokat.

2012. szept. 18. 20:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Végül link ehhez a készítményhez (vélemények, beváltság, beszerzés):


Akneroxid 5 - főként arcra: [link]


Akneroxid 10 - hátra, mellkasra, súlyosabb arctünetekre: [link]

2012. szept. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget. kipróbálom ezt a krémet.
2012. szept. 25. 15:55
 13/20 anonim ***** válasza:

Na, én közben már kb. két hónapja szedem a gyógyszert, és semmilyen krém nem vált be ennyire, mint ez. Szinte az összes pattanásom eltűnt, pedig még nem végeztem a kúrával. Eddig semmilyen mellékhatást nem tapasztaltam. Hálás vagyok neki.


Neked segített a krém?

2012. dec. 25. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
pillanatnyilag segített, de nagyon kiszáradt tőle. úgyhogy mostmár én is szedem a gyógyszer kb 1 hónapja, és látok is javulást. mellékhatások közül most csak a bőrszárazság, ilyesmik jelentkeznek.
2012. dec. 25. 13:11
 15/20 A kérdező kommentje:
egyébként milyen dózisban szeded?
2013. jan. 2. 17:41
 16/20 1000mb válasza:

Szia!! én 14 vagyok és a Sotret nevű gyógyszert szedem.

Nagyon hatásos.Ajánlom hogy próbáld ki.Akúra eltarthat egy évig is viszont a hatása már kéthét után elképesztő.Úgy fogsz kinézni mintha sosem lettél volna pattanásos.A szervezetnek át kell állnia ezért van a hosszú kúra.

A szád száradni fog.Ezt csak egy ajakírral enyhítheted mert a többi semmit nem és. A dm-ben és a müllerben lehet venni. CARMEX a neve.

Magát a gyógyszert bőrgyógyász írja fel neked.

Ajánlom mert ugyanebben a helyzetben voltam mint te és még mindig szedem de már semmi bajom :)

2013. jan. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 1000mb válasza:

Ja bocs nem olvastam végig.Látom már szedted de a 4 nap nem elég!!!!

am meg a gyógyszer nem okoz ilyen mellékhatást.Legalábbis én nem vettem észre.

2013. jan. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
később írtam, hogy kb 1 hónapja én is szedem a gyógyszert, bár nem a sotretet, hanem az isotretinoin-ratiopharmot, ami lényegében ugyanaz, mivel a hatóanyag azonos. én nem vettem eddig észre túl nagy javulást, bár csak kicsit több mint egy hónapja szedem, de majd meglátjuk mi lesz.
2013. jan. 3. 16:21
 19/20 anonim ***** válasza:
A kozmetikusellenes vagyok, 20mg-osat szedek, jelenleg a 3. dobozzal. Szárazság nálam is volt, azon kívül semmi komoly.
2013. jan. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nem tudom, kozmetikusok vagy híveik pontozták-e le a kommentem, de szívesen keveredek konstruktív vitába, ha vannak jó érvek a másik oldalon, nem csak a vajákolásba vetett vakhit (hozzáteszem, számos más területen jó és hasznos dolog egy kozmetikushoz járni, de szerintem igazán komoly problémákat nem tud megoldani. Mert nem ez a funkciója. És az akutabb, genetikai alapú pattanásosodás, nem a 14 évesen növesztek egyet az orrom hegyén, egy súlyos gond, főleg egy olyan lelki megpróbáltatás, amit az illető akár évtizedeken keresztül is magával cipelhet, ha nem talál megfelelő megoldást, közben persze a pénztárcája fordítottan arányosan ürül, ahogy a polcai megtelnek kőolajos krémekkel. Őszintén szólva, simán el tudom képzelni, hogy direkt van ekkora antipropaganda az izotretinoinos készítmények körül, de nem azért, mert tényleg olyan számmottevő negatív kimenetelű esetről tudnak. A kozmetikai cégek meg csak röhögnek a markukba, hogy elterelik a használható megoldástól a fogyasztókat, amíg 700%-oros áron adnak el haszontalan, ámde szépen csomagolt, vegyipari hulladékokat.)
2013. jan. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!