Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitől hullhat ennyire a hajam?

Mitől hullhat ennyire a hajam?

Figyelt kérdés
Pár hónapja olvastam egy fórumon, hogy a samponban lévő vegyi anyagok és a gyakori hajmosás nem tesz jót a hajnak. Olvastam, hogy vannak, akik szódabikarbónával mossák a hajukat és almaecetes öblítést használnak. Kipróbáltam, először kicsit zsírosnak hatott, de párszor még átöblítettem sima vízzel és szép lett (ecetszaga sem volt). Nem zsírosodott 2-3 nap múlva mint korábban, sőt még egy hét múlva is szép volt (közben fürdéskor sima vízzel átöblítgettem) 2,5 hét múlva mostam meg újra. Fura volt, de addig sem koszosnak, sem zsírosnak nem látszott, nem éreztem hogy jó ideje nem mostam meg és nyilván büdös sem volt. Ennek már 2hónapja és először nem is hullott a hajam, de 2-3 hete amikor fésülöm sokkal több haj jön ki, mint korábban. Nap közben nem hullik vészesen (1-2 szál), de reggelente legalább 20. Nem tudom van-e ennek köze ahhoz, hogy ritkán mosom a hajam, vagy a szódabikarbónának. Ha igen, akkor eddig miért nem volt probléma? Ha nem, akkor hol keressem a megoldást?
2012. szept. 23. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem szabad használni hosszútávon,mert szárítja a fejbőrt és erősen zsírtalanít,ami egy idő után arra sarkallja,hogy még több zsírt termeljen ráadásul a hajad is hullhat ettől,állj le + ha száraz,és töredezett a hajad,arra se jó.
2012. szept. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is most lényegessen több hajam jön ki hajmosákor mint korábban. De állítólag összel ez normális és a vitaminok segítenek.:)
2012. szept. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De akkor mivel mossam? Samponnal nem szeretném.
2012. szept. 23. 12:25
 4/5 anonim ***** válasza:
Van szilikonmentes sampon,használd azt.
2012. szept. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Léteznek természetes összetételű meg gyógynövényes samponok, olyannal mosd. Ne a drogériás vackokkal.
2012. szept. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!