Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Annyi száraz, töredezett, és...

Annyi száraz, töredezett, és szálas a hajam, szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés
Headen&Shoulders-sel mosom , meg valami névtelen balszamot használok . A héten kb 3 -4 szer mosok hajat, egy kis falucskában lakok szóval itt nem mindent lehet kapni, szerintetek ?

2012. szept. 23. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ezen már csak az olló segít. Ha van rá lehetőséged, menj el melegollós hajvágásra.
2012. szept. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én nem csodálkozok, hogy a Head&Shoulderstől ilyen. A samponokban leginkább a szulfátok szárítják a hajat. Egy átlag drogériás samponban 1, max. 2 féle szulfát szokott lenni, a H&S-ben 6 (!!!) fajta van.

Gondolom azért néha kijutsz a faluból, hogy vásárolj. :) Mindenképp vegyél olyan sampont, ami nem szárít annyira. Dm-es Babylove babasampon 400 Ft, szulfátmentes, elég jó. Ha a fejbőröd nem zsírosodik gyorsan, akkor még a Garnier Natural (vagy most már asszem Ultra Doux néven fut) avokádós sampon is jó. A balzsamra kell nagy hangsúlyt fektetni, érdemes rá beruházni. Én Wella Repairt használok, ez 1200-1300 Ft körül van, de fél literes, nagyon sokáig elég. Sokkal hatásosabb, mint akármelyik balzsam, amit eddig használtam. Érdemes lenne egy hajvégápolót is venned. A Gliss kur olajos szérum nekem bejött, de ez elég drága (2500 Ft talán?). A dm-ben a Baleának is van olajos szérumja 800 Ft-ért, sokan dicsérik, én is ki fogom próbálni.

Még annyit, hogy hagyd magától megszáradni a hajad, ne használj rá hőt és hajformázó termékeket.

2012. szept. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2. vagyok megint. Egyetértek az első válaszolóval, először vágasd le a töredezett részeket, és utána ápold rendesen. Akkor biztosan javulni fog. Később is 2-3 havonta 1-2 centit kell vágni, hogy egészséges maradjon.
2012. szept. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat, hajvágatáson voltam a múlt hónapban, akkor mégegyszer menjek el ?
2012. szept. 23. 17:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha még mindig töredezett a hajad, akkor érdemes lenne még vágni a hajból. Ha a töredezett résztől megszabadulsz, sokkal könnyebb lesz utána helyrehozni a hajat, tapasztalat.


A Head&schoulders sampont felejtsd el, cseréld le valami másra. A sampont mielőtt felviszed a hajadra keverd el kis vízzel (a markodban simán el lehet keverni, nem kell tál hozzá) és csak a fejbőrödre vidd fel. Alaposan mosd meg a fejbőrödet, de a hajhosszba nem kell bedörzsölni a sampont, mert nagyon szárít. A hajhossz egyébként sem annyira koszos, poros, annyi bőven elég neki, amennyi a hajtőről lefolyik. Vagy ha nem folyik le a sampon, akkor mielőtt leöblítenéd a hajad, húzd le a kezeddel, de ne dörzsöld bele, hanem ölbítsd is le rögtön.


Balzsamot mindenképpen vegyél valamilyen jó minőségűt. Nekem a belaás szőke hajra való nagyon bevált, ebből van barna hajúaknak is. Nagyon jól ápolja, táplálja a hajam, sokkal élettel telibb lesz tőle.

A gliss kur balzsamról is jókat hallottam, bár ezt még nem próbáltam. Viszont az ultimate repair valóban nagyon igénybevett, száraz hajra van kifejlesztve. Ezt érdemes lehet kipróbálni.

Ezenkívül egy hajvégápolót is célszerű venni, én most baleás antislips szérumot használok, nagyon jó, könnyen beszívja a hajam, és nem tűnik tőle olyan száraznak a hajam. Két hajmosás között ideálisan ápolja a hajam.


Hajvasalót, hajsütőt ne használj, max. hajszárítót, de azt is csak közepesen meleg levegővel és 15-20 centire a hajadtól.

2012. szept. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!