Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A ricinusolaj használatáról...

A ricinusolaj használatáról lenne pár kérdésem, tudna vki segíteni? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sokan feltettek már erről kérdést, de átnéztem őket meg a netet is és néhány dolog nem világos.

1, Ha a szemöldökömre és szempillámra használom akkor utána rögtön lehet már rá mondjuk spirált rakni?

2, Nem nagyon találtam arról adatot, hogy egy pakolás során mennyi olajat kell használni mondjuk egy vállig érő, göndör kissé töredezett haj esetén?

3, Sokféle kiegészítőt írtak hozzá. Napraforgó illetve olívaolajat, tojássárgáját, illóolajokat de még vitamin porokat is van aki belekever. Namármost nem tudom, hogy mennyire lehet mixelni ezek a kiegészítőket és milyen mennyiségben?



2012. szept. 24. 15:35
 1/5 anonim ***** válasza:

1. hogy érted,hogy rögtön? egy pár órát minimum hagyd rajta

2. amennyit gondolsz te,hogy elég lesz

3. én csak olívaolajat használok,de 3-nál többet máshol se írtak,azért nem kell túlságosan túlápolni,legközelebb majd kipróbálod mással

2012. szept. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az elsőt úgy értem, hogy lemosás után rögtön.
2012. szept. 24. 16:54
 3/5 anonim ***** válasza:

jaaa,bocsi ne haragudj :D

hát szerintem várj 5 percet a biztonság kedvéért

2012. szept. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi :D
2012. szept. 24. 17:44
 5/5 anonim ***** válasza:

1. Miután lemosod a ricinusolajat, várj pár percet, csak utána használd a szempillaspirált. De a legjobb, ha este használod a ricinusolajat, reggel arcmosáskor lejön a maradék, és a sminkelés végén mehet a szempillaspirál.

2. Nekem a lapockámig ér a hajam, én 3-4 evőkanál ricinusolajat kevertem el 1-1,5 evőkanál mézzel és ezt vittem fel a hajamra. Ez pont elég volt, szóval jutott mindenhova bőven, de azért nem tancsogott a hajam ettől a keveréktől. Szerintem a Te hajadhoz is kell legalább 3 evőkanál ricinusolaj.

3. Sok mindennel nem érdemes keverni, én mondjuk illóolajat és vitamint nem tennék bele sosem. A legjobb, ha olívaolajjal vagy kókuszolajjal kevered, mert ezek is nagyon jól táplálják a hajat. A napraforgóolajnak nincs funkciója, csak kicsit hígabb lesz tőle, ezáltal könnyebb felvinni a hajra a pakolást. Tojássárgájával akkor érdemes keverni, ha száraz a hajad.

Viszont egyszerre max. 2 dolgot keverj a hajadhoz, sokat sem jó, mert elnehezítheti a hajat. Ha kevered a ricinusolajat mindig figyelj arra, hogy a ricinus legyen a több, mást csak kiegészítő ápolóként tegyél hozzá. :)

2012. szept. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!