Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Intenzív, élénk festett vörös...

Intenzív, élénk festett vörös hajú lányok, nők! Ti hogyan ápoljátok a hajatokat, hogyan őrzitek meg a színét a hónap végéig?

Figyelt kérdés

Mindenféle praktikára kíváncsi lennék.


Én színvédő sampont, balzsamot alkalmazok, csak 4-5 naponta mosom a hajamat (szerencsére nem könnyen zsírosodik), de 2-3 hét után muszáj rászíneznem, hogy megmaradjon az intenzív színhatás, mert egyszerűen fakó lesz.


Utánszínezésre ALfaparf - Jeans Colort használok.


A hajam elég hosszú, hátközépig ér, és a legnagyobb probléma vele, hogy a felétől kezdve jobban fakul. Tehát amikor a tetején még szép színe van, az alján már fakó. Ezt persze könnyű elrejteni kontyokkal pl., de nem szeretném folyton rejtegetni, inkább arra lennék kíváncsi, hogyan tudnám megőrizni a színét :)



2012. szept. 25. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:
10%

Ennek az az oka, hogy valószínűleg az elején, amikor festeni kezdted nem ápoltad helyesen, vagy az alját már túl sokszor festetted át, vagy egyszerűen ott jobban károsodott valamitől a hajad. Ugyanis ennek egyetlen oka van: sérült a kutikula és ezért a hajfesték pigmentek könnyen kihullanak belőle. Ez a fajta fakulás kizárólag az egészségtelen, száraz, sérült, töredezett hajra jellemző, normális esetben minél többször fested át a hajat (és ugye a végét már többször átfestetted), annál több pigment halmozódik föl, és az szokott a probléma lenni inkább, hogy a helytelen hajfestés következtében besötétedik az alja...

A vörös pigment egyébként kisebb, mint a barna, vagy a többi, ezért annál könnyebben előfordulhat ilyen.

Hosszabb távon egyrészt vágatnod kéne az egészségtelen részből, másrészt SOHA TÖBBET NE FESD ÁT festékkel, csak frissítsd fel a színt: a tövét fested, aztán a hatóidő lejárta után kis vízzel felhigítod, és azzal a festékes trutyival átmosod az egész hajad, mint a samponnal, majd 10 percig rajtahagyod. A vörös hajnál nagyon fontos, hogy így csináld!!!! Így, mivel higított, ezért nem nyitja olyan agresszíven meg a kutikulát az ammónia, illetve nem szívja ki újra és újra a hajadat a fstékben lévő hidrogén peroxid. A haj nem élő anyag, nem tud regenerálódni, nem lehet vele megcsinálni azt, hogy újra és újra kémiailag felnyitod a szerkezetét, majd visszazárod, majd megint felnyitod, mert nem tud már utána ugyanúgy visszazáródni! Nem a hajfestés károsítja amúgy a hajat, hanem az, ahogyan festik! Csak egyszer szabadna befestened a hajad minden részét, utána csak emulgeálod a többi részt...


Szóval ha ezt a jövőben betartod (könnyű lesz: ne egy egész tubus, csak egy fél vagy harmad mennyiséget keverj be, és akkor nem esel kísértésbe), akkor a jövőben mégegyszer nem jutsz el idáig, és ami már most nő hajad, az egészséges lesz.


Utólag annyit tehetsz, hogy hajfestés után használj olyan hajápolókat a hajad aljára, amiket nem kell kimosni. Lehetőleg szilikontartalmú hajvégápolót használj, ez bevonja, lezárja a hajad, amire az már önmagától nem képes, mert halálra kínoztad, így nem jön majd ki belőle a szín. Ne használj egyáltalán hajsütővasat vagy hajvasalót, mert az viszont tilos a szlikonnal kezelt hajon (megolvad, beleolvad a hajba). Fújós hajvégápolóval, akár naponta-kétnaponta átfújhatod a hajad!

2012. okt. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia!


Először is köszönöm szépen a részletes válaszodat, nagyon segítőkész volt.


A probléma az, hogy nem otthon festem a hajam, hanem fodrásznál. Ráadásul nem is Magyarországon élek, így ezt nehéz lesz elmagyaráznom a fodrásznak (nem beszélem igazán az ország nyelvét). De lehet, hogy ha elmondom neki magát a problémát, akkor tudni fogja, mi a teendő.


A hajamat illetően: 5 éve vágattam le, szinte tövig, mert csúnya volt. A hajam állapota jó, nem töredezett, és soha életemben nem volt száraz (régebben inkább zsíros jellegű volt, de a festékkopás miatt hozzászoktattam magamat a 4-5 naponta történő hajmosásra, azóta nem olyan gyorsan zsírosodik, normálnak mondanám. Ismétlem, száraz soha nem volt). Minden hónapban vágatok belőle 1 centit a végéből!

A jó állapotú és nem töredezett haj nem az én véleményem, több fodrászt is kérdeztem, hogy vágatni kellene-e belőle, rossz állagú-e, de mind (2-3) azon a véleményen volt, hogy átlagos, egészséges! Ha magam megnézem a hajvégeimet, szinte alig látok rajtuk törést egy hónap után. Nem értem.... :/

Ez a fakulás nem is tudom, mióta tart. Egyszer le volt szívatva, talán azóta.

Amikor befestem a hajam, egyenletesen fogja be a festék, viszont pár mosás után nem egyenletesen kopik.


Amit még érdemes tudni, hogy gyakran változtatom a vörös árnyalatát: sötétvörös, élénk piros, ciklámen, narancssárga...minden voltam már.

2012. okt. 9. 12:12
 3/7 A kérdező kommentje:

Ja és mégvalami: soha nem sütöm, vasalom a hajam, utálom mindkettőt. Szárítani szoktam, de azt sem mindig.


Gliss Kur hajregeneráló fújós olajat használok, törölközőszáraz hajon, ezzel fésülöm ki, valamint ha kócosabb a hajam, szintén befújom, mert így mindig simán ki tudom fésülni. Az aljára többet szoktam kenni, mint máshova.

Konkrétan ezt használom: [link]

2012. okt. 9. 12:16
 4/7 anonim válasza:

Szia!



Én is sokáig vörösre festettem a hajam. Az a tapasztalatom, hogy festék függő. Mikor méregdrága féria boosterrel festettem, teljesen kiszívta az életet belőle. Egy idő után áttértem a garnier lilás vörösére. Évekig festettem,nem volt különösebb probléma. Szép volt, ápolt volt,úgy hullott, amennyire még nem kóros. Szerintem -és ez csak az én elméletem- az intenzivebb vörös szinek eléréséhez több hidrogént kell a hajfestéknek tartalmaznia, mig egy sötétebb árnyalatnál ez az arány kisebb. Ergo a hidrogén szép lassan széteszi a hajvégedet. Mikor kiszőkitettem a hajam, nekem akkor volt ilyen problémám a hajvégeimmel. Annyira elroncsolódott a haj, hogy nem hatott semmi, se festék, se csodapakolás. Egy megoldás van rá, hogy levágod.

Mióta hennát használok (nem a Berni-antalvali féle méregdrága hennaport és indigót, hanem herbul hennát), azóta nincs elgyötörve a hajam. Nem fakul ki, ami nagy szó mert 2 naponta mosom, és tudjuk hogy egy vörösre festett hajnál ez mit jelent. Egyszerüen lenől. És akor újra felkenem a sárbúrát 45 percre. Nézz utána, próbáld ki.

U.i:én nem tartottam 3 hónapos türelmi időt a kémiai festék és hennázás között.

2012. okt. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm a válaszodat!


Én is gyanítom, hogy a szőkítés óta viselkedik így a hajam - bár tapintásra jó az állaga, de mégis ledobja a festéket a vége.


Festékből nem tudom milyet használ most a fodrászom, otthon Bes-t, Wella Kolestont és Londát használtunk, itt kint gőzöm nincs, mit használ (a magyarországiak mind fodrászkellékes cuccok voltak, akkor is, ha otthon festettük. nem bolti, előrekész dolgok.)

2012. okt. 9. 12:54
 6/7 anonim válasza:
Az alfaparfos festékről annyit tudok, hogy 2 az 1 arányban kell keverni. Vagyis 2 arány hidrogén 1 arány festék. A szőkénél legalább is igy kellett...gondolom, hogy a vörösnél is. Azok a részek, ahol a szőke még a hajadban van, megviselt marad. Szépen majd lenől és lassan ki is vágják belőle. Amivel esetleg tehetsz egy kicsit a hajadért (a kinőtt, felfrissült hajért), hogy vizesen ne fésüld,ha fésülöd inkább fából készült fésűvel, ne dörzsöld törölközővel vizesen, ne szorisd nagyon hajgumival. Remélem tudtam segíteni:)
2012. okt. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm!


Törölközővel szoktam dörzsölni, és vizesen fésülgetni is, ezt akkor elkerülöm. Nézek fából készült fésűt is, hátha :)


A rendes alfaparfot tudom, hogy 2 az 1-ben kell keverni, viszont amit használok, az egy bemosó-hajpakolás, sok vitamint tartalmaz (samponnal keverve kerül fel a hajamra, ammóniamentes, nem tartós) :)

2012. okt. 12. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!