Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Árt a hajamnak, ha egy hajmosá...

Árt a hajamnak, ha egy hajmosás alkalmával kétféle balzsamot is használok?

Figyelt kérdés

Természetes szőke hajam van, szőke sampont és balzsamot használok rá.

Nem vasalom, csak hővédővel szárítom, mégis nagyon el van töredezve.

Egy éve még derékig ért, aztán levágattam a hátközépig érőre, pár napja pedig melligérőre. Mindezt azért, mert rettenetesen törik.

Most vettem rá töredezés elleni balzsamot. Baj lenne, ha egy hajmosás alkalmával mindkét balzsamot használnám?

(nem összekeverve, hanem felviszem atz egyiket, kimosom, majd a másikat, kimosom).


Valamint: tippek nagyon töredéző sérült hajra?


Köszi!



2012. szept. 25. 16:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ártana, viszont a töredezés az biztos nem attól függ, hogy mit kensz rá.

A legtöbb embernek a rossz fésülködési szokásoktól töredezik a haja, vagy attól, hogy hogyan viseli a haját.

Fésülködésnél hosszú hajra vagy fésűt használj, ne túl sűrű fogút, vagy pedig sörte hajkefét, aminek nincsenek műanyag tüskéi. A hajkefe pl rettenetesen tönkreteszi a hajat, ugyanis össze vissza beleakad a haj, ahogy a fogak közés kerül, és egyszerűen ahogy a kefét húzod a legkisebb gubancnál is elszakítja a hajad.

A másik dolog, hogy maximum napi egyszer szabad fésülködni, mert csak koptatja a hajadat, felületi sérüléseket okoz, ha fésülöd. Az az egy se tesz jót, dehát mit lehet tenni.

Ha befonod a hajad és a végét összefogod gumival, azt gondolom mondanom sem kell, hogy jópár hajvéget elveszítesz ettől. Egyrészt, mert a kimaradó seprűs rész fokozott igénybevételnek van kitéve, másrészt a gumi is rosszat tesz.

Szőke sampon és balzsam nem biztos, hogy jót tesz amúgy, én azokat a helyedben valami fényesítő vagy ápoló samponra és balzsamra cserélném. A legtöbb szőke hajra való, vagy szőkítő termék károsító anyagokat tartalmaz (pl lúgos kamilla), ami kicsit, nem észrevehetően roncsolja a haj felületét, ezáltal az UV sugárzás károsítja a pigmenteket, így kissé tovább szőkül a haj. Nem véletlen, hogy a professzionális termékek között szőke hajra legfeljebb hamvasító sampon van, semmi ilyen egyéb nyavaja..

2012. szept. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! :)


Igyekszem legyakrabban kibontva hordani a hajam, mert ugye a fonástól, copftól, kontytól törik.

Régen hajkefét használtam, mivel sokkal gyorsaban és egyszerűbben ki tudtam fésülni vele a hajam, viszont rengeteg hajszálam a kefében maradt.

Erről a szőke samponos dologról pedig még nem is hallottam. Köszi az információt.

2012. szept. 25. 17:05
 3/3 anonim válasza:

Egyetértek az előttem szólóhoz,a fésülés töredezést okoz.Én 3 naponta mosok hajat,és nagyon ritkán fésülöm ki kb.1hónapban egyszer.Minden nap átmegyek rajta az újaimmal.

Hosszú hajam van,és soha nem volt törött,csak azért megyek a fodrászhoz vágatni hogy fel frissítsem.És ha festem akkor csak a tövét,igaz nekem sötét színű.És én mindig copfba és feltekerve hordom,meg néha befonva.Még éjszakára is.Nekem ez a tapasztalatom.Amit ajánlani tudnák az a Dove Nourishing Oil Care Hajbalzsam vagy Garnier Natural Balzsam Kamillával és Mézzel.És vágatni a hajvégből a törött részeket.

2012. szept. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!