Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » L'oreal Casting Créme Gloss...

L'oreal Casting Créme Gloss használok. Jelenleg világos szőke a hajam, de most már szeretnék világos barnát. Szerintetek melyik festékkel sikerülne a megfelelő színt elérni?

Figyelt kérdés
Én a "mézborostyán" színre gondoltam. Szerintetek befogná a festék, vagy ledobná a hajam? Esetleg túl sötét lenne az én világos hajamon?
2012. okt. 1. 00:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Az, hogy befogja-e nem a színtől, hanem a hajad állapotától függ. Elvileg minl világosabb, szőkített hajon lesz a legszebb az eredmény, de csak ha szép egészséges a haj. Szóval csak akkor dobja le, ha száraz, sárült, töredezett, mert akkor a haj kutikulája nem zár jól és egyszerűen kimosógnak a pigmentek a hajból.

Attól, hogy világos hajra fested nem lesz sötétebb, vagy túl sötét, ez megint a hajad állapotától függ. Egészséges hajon nem lesz sötétebb, porózus haj jobban szívja a festéket (és utána a fentebb leírtak miatt gyorsan le is dobja).

Szóval elvileg befestheted castinggal, ha először kicsit sötétebb is lesz az 1-2 hajmosás után rendbejön. Azt viszont tudnod kell, hogy ez egy vöröses árnyalat (a 3-as az arany, a 4-es a rézvörös színkódja) tehát nem lesz olyan a hajad, mint a képen, hanem lesz egy kissé vöröses fénye. Minál hátrább van egy szám a kódban, annál kevésbbé érvényesül az a szín, tehát ez elsősorban arany.

A 7-es az elején a színmélység, ez egy sötétszőke árnyalat, ha az előző festéknek, amit használsz 8-as volt az elején, akkor ez csak 1 árnyalattal sötétebb (minél nagyobb a szám, annál világosabb).

Ilyesmi a valóságban:

[link]

[link]


Arra készülj fel, hogy eleinte kicsit vörösesebb is lehet, és, ha ritkán fested a hajad, akkor sárgán fakul.

2012. okt. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én anyukámnak festettem ezzel a típussal, a második legvilágosabbal kezdtük, de jó középbarna színű lett kicsit vöröses beütéssel. Aztán a legvilágosabbal próbáltuk, és azzal olyan szőkésbarna lett.
2012. okt. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!