Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lehet még igazán szép, dús,...

Lehet még igazán szép, dús, hosszú hajam? Vagy már csak álom marad?

Figyelt kérdés

Kiskoromban egész jó hajam volt, nem volt túl sok, egyenes, jól kezelhető volt. Aztán úgy 12 éves korom körül egyre több lett a hajam, és kezdett kicsit göndörödni itt-ott. Mivel nagyon dús lett a hajam, ráadásul helyenként hullámos is lett, nagyon bénán néztem ki. 14 éves koromig semmi fazonja nem volt a hajamnak, le volt vágva egyenesen és kész. Általában a tarkómig ért vagy a vállamig, ill. eközött mozgott a hossza. Mivel tényleg nagyon sok hajam volt meg is lett ritkítva és lépcsőzetesre lett vágva. Imádtam, mindenki mondta, hogy milyen jól áll, végre szépnek és csinosnak éreztem magamnak.

Azóta is rendszeresen ritkíttatom és lépcsőzetes. Már nem szeretem. :(


Szeretnék szép hosszú, kb. hátközépig érő, nagyjából egyenlő hosszúságú, dús hajat. Most a hajam leghosszabb pontja kb. a lapockám aljáig ér, a legrövidebb része pedig a fülem aljáig.

Mennyi idő kb., amire megnő nagyjából egyforma hosszúságúra?


A másik, hogy arra gondoltam, hogy jövőre levágatom kb. vállig érősre a hajam, mert akkor már nem lenne benne olyan nagy lépcső. Szerintetek ez milyen ötlet? Megnőne utána hosszúra a hajam? Vagy nem érdemes levágatni?

Egyrészt talán jobb lenne, ha már eleve úgy nőne a hajam, hogy nincsenek benne túl nagy lépcsők, viszont félek, hogy nem nőne meg hosszúra a hajam, ha levágatnám.

Szerintetek mit tegyek? Levágassam majd, vagy növesszem így lépcsőzetesen, és majd amikor kellő hosszú lesz akkor össze lesz kb. egyforma hosszúságúra vágva?



2012. okt. 5. 17:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Nyilván te is tudod, hogy a haj lassan nő, átlagosan másfél centit havonta. Ez azt jelenti, hogy évente maximum 20 centi körül nőhet. Viszont a leghosszabb hajszálad, ami kb a lapockádig ér, az is maximum 20 centi, ha megméred, a fejbőrödtől. Szóval kb egy év alatt megnő az egész szép hosszúra és ugyanolyan dús lesz, mint volt.

Levágatni csak akkor vágasd vállig érőre, ha szereted olyan hosszan és jól áll. Úgyis megnő egy év alatt egyébként.

Ha szereted, hogy ilyen hosszú, akkor lehet azt, hogy mindig csak az aljából vágatsz egy kicsit, mondjuk 3 havonta 1 centit (a fodrásznak úgyis 2 az az 1) és a felső, lépcsőzetes részhez nem engeded hozzányúlni így apránként egybenő a hossza.


Ja, és szedj B-vitamin komplexet és multivitamint (mindkettőt), attól gyorsabban is nő és erősebb is lesz.

2012. okt. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! :)

Igazából nagyon jól áll a vállig érő haj, de nagyon sokáig volt ilyen a hajam és váltani szeretnék. Szerintem a hosszú, dús haj is nagyon jó lenne, ezért most növesztem. Viszont a kettő közti, középhosszú állapotot nem szerettem. Úgyhogy lehet inkább nem vágatom le a hajam, hanem növesztem és csak a hosszabb részből vágatod néhány havonta. :)

2012. okt. 5. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!