Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ricinusolaj hajnövesztéshez?!...

Ricinusolaj hajnövesztéshez?! Negatív tapasztalatok vannak valakinek?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam már, hogy jó hatással van a haj gyors növekedéséhez. DE kíváncsi lennék, hogy olyanok, akik alkalmazták ezt a módszert, ők mit mondanak erről. Van bármilyen káros hatása?


Előre is köszi a válaszokat!:)



2012. nov. 14. 15:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%

[link]


Itt sokan írják, hogy jó, de káros hatásról nem esik szó.:)

2012. nov. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
28%
Én nem értek teljesen egyet azzal, hogy a ricinus olaj hatásos hajnövesztésre. Persze leszögezem, mindannyian mások vagyunk, más a szervezetünk, másképp reagálunk mindenre. Ami az egyiknek bejön, lehet a másiknak nem. Szóval...én 3 hónapon keresztül kentem vele a hajam, hetente 3 alkalommal. Nem nőtt tőle gyorsabban a hajam, ugyanannyit, mint nélküle, havi 1 vagy 1,5 centit. Viszont macerás egy eljárás, már ez nem tetszett benne, de mondom bevállalom. Ami rosszat tudok ellene felhozni, hogy.....ez ugye egy tömény olaj, és nehezen jön ki a hajból. Nekem 3 hajmosás kellett, mire rendesen kijött belőle, mire nem volt már olajos tapintása. Viszont a 3 hajmosás szárította a fejbőrömet, hiába használok drága, multivitaminos sampont, mégis ez történt. És mivel száraz volt a fejbőröm, ezért hullani is kezdett a hajam. Az olíva olajról ugyanez a tapasztalatom. Olívaolajos kúrát is végig csináltam. De tény, hogy sokan ódákat zengenek róluk. Ki kell próbálni, ennyit tudok mondani, aztán meglátod neked beválik-e. Én a tejproteines hajpakolást sokkal többre nézem és nincs vele az a sok macera, hogy tisztogasd magad az olajtól hosszú percekig, vagy hogy csiklandoz, amikor a nyakadon, vagy homlokodon folyik lefelé az olaj és törölgesd le.
2012. nov. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
60%

Nekem pozitív tapasztalatom nem nagyon volt vele.

- hullott a hajam nagyon

- a festett szőke hajamat konkrétan besárgította

- nem nőtt tőle a hajam egyáltalán

- túl sok macera volt vele

2012. nov. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
38%
Második válaszoló vagyok és olvasván a harmadik válaszoló válaszát, pont ugyanolyan gondjaink voltak vele. Örülök, hogy nem csak én tapasztaltam ezt, már azt hittem velem van gond. Sajna manapság már sok mindent kikiáltanak csodaszernek, mi meg jól bedőlünk neki. :)
2012. nov. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
33%

Sajnos igen, azt se tudom, mit kezdjek a megmaradt adaggal. Talán megpróbálom majd a szempillákra, de ha az sem válik be, akkor soha többet. A szemöldökömön se javított semmit.

3. voltam

2012. nov. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%

"Sajna manapság már sok mindent kikiáltanak csodaszernek, mi meg jól bedőlünk neki. :)"


Na most az van, hogy sokaknak - köztük nekem is - viszont használt a ricinus. Teljesen egyén függő, hogy ki hogyan reagál a különböző szerekre. Nekem meg pl a Bánfi termékek nem váltak be, olyannyira nem, hogy tönkretették a hajam. Ennek ellenére legjobb barátnőmnek meg pl az hozta helyre. Próbálkozni kell, ami nem válik be, akkor azt félretenni és kísérletezni tovább.

Nekem nagyon bevált a ricinus, 5 éve használom már kúraszerűen és semmire le nem cserélném. Maximum az változik, hogy mivel hígítom. Kezdetben olívaolajjal és tojással készítettem pakolást, most már kókuszolajjal. Nekem nagyon szépen nő tőle a hajam, átlagban olyan 6 hét alatt szokott meglenni az egy centi, vele egy hónap alatt másfél. A sok kis babahajról nem is beszélve. Iszonyat puha lesz tőle a hajam, semmilyen más hajápoló nem volt eddig képes erre. Számomra ő csodaszer. Persze elhiszem, hogy másnak nem vált be, nem vonom kétségbe mások szavát, csak múltkor is olvastam ilyet, hogy közölte a csaj "hiába HAZUDJÁK mások, hogy jó hajnövesztésre". Akkor tisztázzuk: mi okunk van hazudni erről? Miért jó, ha saját magam csapom be vele kapcsolatban, mikor tényleg elég sok macera van vele? Hát nem azért vállalom ,heti 1-2 alkalommal ezt a procedúrát, mert bevált? Ha nem használna, akkor nyilván nem sz@rakodnék vele ennyit...

2012. nov. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
70%
Nekem nagyon hullott tőle a hajam, nem is nőtt gyorsabban, és még gyorsabban is zsírosodott. Ha gondolod próbáld ki, hátha neked beválik.
2012. nov. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%
Miért kell azt lepontozni, aki a kérdésre válaszolt? Mer ugyebár tapasztalatot kell írni, ha jól látom. Főleg, hogy a negatív tapasztalatok érdeklik a kérdezőt. Szóval mi is a baj pontosan azokkal, akik ennek eleget tettek?
2012. nov. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
9%
#6 Én elhiszem, hogy nem hazudtok arról hogy bevált, csak épp beképzelitek hogy ettől nő a hajatok jobban, de ez nem igaz. Egy olajnak sincs ilyen hatása, sőt, eltömíti a pórusokat, a hajhagymáknak ez cseppet sem jó, egyetlen hozzáértő orvos sem ajánlaná hogy a fejbőrre kend, mert azzal max lassítani tudod a hajnövekedést, van akinek hullik is tőle, van akinek semmit nem csinál vele, de ami biztos, hogy a ricinusolajnak a fejbőrön jó hatása nincs... a hajszálakon van, az tény hogy a hajat fényessé teszi, kevésbé töredezik, arra jó.
2012. nov. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%

Hát jó utolsó, biztos jobban tudod, hogy milyen az én hajam meg másoké is... mind1 erről nem fogok vitát nyitni. Én tudom nálam milyen hatása volt és mondhat bármit egy vadidegen, jobban ismerem a hajam, mint egy anonim oldalon egy random ember.

Kérdező: nekem a ricinusolaj akkor is bevált, mint sok más leányzónak. is. A hoxa is tele van hajnövesztős naplókkal, képekkel, kézzel fogható a bizonyíték , hogy igenis jó a ricinus hajnövesztésre. De biztos mindenki csak beképzeli azokat a képeket :)

Btw: a lepontozó királynak meg tudok gratulálni. Csak magát minősíti ezzel, legközelebb ne késsen le az agyosztásról!

2012. nov. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!