Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ricinusolaj használók! Mikortó...

Ricinusolaj használók! Mikortól tapasztaltatok változást?

Figyelt kérdés
Már 1 hónapja használom a ricinusolajat, heti 2X kentem fel és egész éjjel fenn volt.De azt vettem észre,hogy inkább lassabban nő,mint eddig.Mert mindig 3 hét alatt nőtt a hajam 1 cm-et,most meg eltelt 1 hónap és kb. 0,5 cm-én tartok.:(( Lehet,hogy beindul majd a növekedés??24/L
2012. nov. 21. 12:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
43%

Persze hogy lassabban nő, az olaj egész éjjel a fejeden eltömíti a pórusokat, a hajhagymák nem jutnak levegőhöz, az a csoda ha ki nem hullott a hajad tőle csomókban.

A ricinusolaj nem hajnövesztő, a töredezett hajvégekre szabad csak használni, ahogy más olajakat is. Fejbőrre ne kend.

2012. nov. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.De a ricinust pont így kell használni,fodrász is ezt mondta,barátnőm is így használta és neki havi 3cm-et nőtt.A különböző női és kozmetikai oldalak is ezt javasolják,hogy egész éjszaka kell rajta hagyni...
2012. nov. 21. 13:28
 3/16 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy inkább erősödött tőle a hajad?
2012. nov. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%
Hajnövekedés sebességét befolyásolja a hőmérséklet is, hidegben lassabban nő.
2012. nov. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nálam a 2. hónapnál látszott a változás. Addig kb 12 ricinusos pakolást csináltam.
2012. nov. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

nekem 3-4 hónap után lett tele babahajjal a fejem. mondjuk mellé szedtem dm-es haar vital komplexet. amúgy ugyanúgy használtam mint te :)

21/l

2012. nov. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Igen,erősödni erősödött,de én azt szerettem volna,ha nő.:) Akkor ezek szerint korán várom a változást.Úgy csináltam,hogy rátettem vagy 1 dl-t,hajszárítóval ráfújtam,folpakk és sapi.A szobába kb.20-22 fok volt.Ez ideális nem?

Köszi a válaszokat.De most hogy mondtátok a babahajat,azt észrevettem,hogy nőtt nekem is,nem látványosan.Ezek szerint a babahaj fog nőni inkább,mintsem a meglévő haj hosszabbodni??

2012. nov. 21. 15:55
 8/16 anonim ***** válasza:
76%

Akkor most egy hozzáértő orvost kérdezz meg a ricinusolajról, mert a fodrász nem az. Az orvos elmondja neked, hogy a haj/szőr akkor nő a leggyorsabban, ha egészséges, ehhez egészséges étrend és életmód kell. Az olajnak nincs hajnövesztő hatása, a hajnövekedés genetika, ezen nem fog semmi változtatni. Ez mindenkinél más. Valamint a hajnövekedésnek szakaszai vannak, van mikor gyorsabban nő, van mikor szinte egyáltalán nem nő a hajad. Ez teljesen normális dolog.

Egész éjjel semmilyen pakolást/szert nem szabad a fejbőrödön hagyni mert az a hajhagymák működését leállíthatja. A bőrödre sem kennél nehéz pórus eltömítő szereket estére, nem igaz?

2012. nov. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha egész éjjelre teszel fel pakolást,akkor csak heti egyszer,de ha feltétlenül 2x szeretnéd azt is lehet,akkor viszont bőven megteszi a hatását 2-4 óra hossza is. Ha kicsit jobban hullik tőle a hajad nem kell megijedni,az elgyengült hajszálak kihullanak a ricitől,azok helyébe viszont új és egészséges haj nő. Nem mindenkinek gyorsul fel tőle a hajnövekedés csak a legtöbbeknek,viszont aki jól használja-ha nem is nő olyan gyorsan- annak nagyon megsűrűsödik,és sokkal egészségesebbé válik a haja. Ne higgy azoknak akik félrebeszélnek,a ricinusolaj ápolja a hajhagymát,a fejbőrt,a haj egész szerkezetét. Csak csínján kell vele bánni,jóból is megárt a sok! 2 hónap használat után pl nem árt 1-2 hét szünetet beiktatni,vagy néhányszor másféle pakolást használni(mézes natúr joghurt pl csodálatosan ápol). 2-nél ne használd többször egy héten,egész éjszakára pedig a legjobb ha csak 1-2 hetente egyszer teszed föl,hiszen valóban nagyon fontos hogy az éjszaka során lélegezzen a fejbőr.3-5 óra hossza a legjobb,annyi idő alatt szépen beszívódik. Mondom mindezt saját tapasztalatból,elég sokáig használtam ricinust! Nekem 1,5 hónapig tartott míg felgyorsult a hajnövekedésem,viszont előtte már tele volt a fejem új hajakkal,mindenfelé kiálltak,elöl lenőttek a babahajaim a frufrumhoz,nagyon puha lett tőle a hajam,és sokan dicsérték a fényét,ami előtte nem fordult elő. Azt is megjegyezték többen,milyen gyorsan megnőtt. Én csak jót tudok mondani róla. :)
2012. nov. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Azt azért megjegyezném mellé,hogy pakolhatsz te bármit a hajadra,minden hiába ha nem táplálkozol egészségesen,vitamindúsan,és nem iszol meg naponta legalább 2 l vizet!Víz,víz,víz,nem győzöm hangsúlyozni!
2012. nov. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!